Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Elhatároztam hogy belekezdek...

Elhatároztam hogy belekezdek az Atkinsbe.168cm magas vagyok 74 kg. Kb. meddig kéne csinálnom az első szakaszt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 12:37
1 2
 1/17 anonim válasza:
11%

Lehullt végre a lepel: Az Atkins diéta nem csak egészségtelen, hanem a fogyókúrák szempontjából is átverés

2010, december 27 - 17:30 — Antal Vali


Az Atkins diétával kapcsolatban mindig fenntartásaim voltak. De bármennyire is hangot adtam a véleményemnek, a "szakma" mindig lehurrogott, hogy "de hisz olyan szépen le lehet fogyni tőle...". Igen ám, de milyen áron?


Számtalan Atkins diétát istenítő ismerősöm nem értette, hogy miért ment tönkre az emésztése, a keringése, miért rosszak a májfunkciói, és miért érzi állandóan levertnek magát, amikor ő egészségesen él, hisz Atkins diétázik?


Az alábbi cikk is ezt feszegeti, és végre nem csak az én tollamból.


Antal Vali


Véget ér az Atkins diéta uralma


Túl szép­nek tűnt, hogy igaz legyen, sza­lonna és tojás min­den nap, ami­kor csak kívánja, és még súlyt is veszít. Euró­pa­iak mil­liói pró­bál­ták ki az Atkins Dié­tát, és szá­mos tör­té­ne­tet jegyez­tek fel drá­mai súly­vesz­tésről, ám a táp­anyag­egyen­súlyt érintő kéte­lyek, vala­mint sze­gé­nyes hosszú­távra vonat­kozó haté­kony­sága az Atkins-ura­lom végét jelentheti.


Szem­be­szállva min­den hiva­ta­los, egész­sé­ges étrendre vonat­kozó aján­lás­sal, az Atkins Diéta a zsí­rok, mint vaj illetve a kor­lát­lan hús, hal, tojás, illetve tej­ter­mék fogyasz­tá­sára eskü­szik. Más­részről a szén­hid­rá­tok, mind az édesek (cuk­rok) mind a sósak (kemé­nyítők) fogyasz­tása szi­go­rúan til­tott. Az étrend a zöld­sé­ge­ket és főleg a gyü­möl­csö­ket csu­pán limi­tált mennyi­ség­ben engedi, utób­biak közül is csak a meg­ha­tá­ro­zott kemé­nyítő– illetve cukor­tar­tal­mú­a­kat. De bár­mennyire is kép­te­len­nek tűnik, az embe­rek veszí­tet­tek súlyuk­ból– akkor hogyan is műkö­dik ez?


Első­ként víz– nem pedig zsír­vesz­tés történik


Elő­ször, mivel kevés szén­hid­rá­tot kap az étrendből, a szer­ve­zet a gli­ko­gén­ként ismert szén­hid­rát­rak­tá­ra­i­ból kezd táp­lál­kozni. A gli­ko­gén víz­hez van kötve a szer­ve­zet­ben, így amint a gli­ko­gén fel­hasz­ná­ló­dik, a víz távo­zik a szer­ve­zetből. Ez azt jelenti, hogy az ala­csony szén­hid­rát­tar­talmú diéta során tapasz­talt kez­deti drá­mai súly­vesz­tés nem a zsír-, hanem a víz vesz­té­séből adódik.


Étvágy elnyomva


Amint a gli­ko­gén­rak­tá­rak egy­szer kiürül­nek, a szer­ve­zet a zsí­ro­kat, vala­mint izmo­kat kezdi hasz­nálni ener­gia­szer­zés cél­já­ból. Ami­kor a zsír szén­hid­rát jelen­léte nél­kül hasz­ná­ló­dik fel, a test keton­test­nek neve­zett anya­go­kat ter­mel, melyek nor­mál eset­ben a vize­let­tel távoz­nak. Ha a keton­szint túl­sá­go­san magas, a keton­tes­tek fel­hal­mo­zód­hat­nak a vér­ben, illetve érez­hetővé vál­hat­nak a lehe­let­ben– köröm­lakk­hoz hasonló sza­gúak. Ez a ketó­zus álla­pot hány­in­ger­hez illetve fára­dé­kony­ság­hoz vezet­het, ám az embe­rek haj­la­mo­sak ebbe bele­nyu­godni, mivel az ala­csony szén­hid­rát­tar­talmú diéta vele­já­ró­ja­ként azo­no­sít­ják. A keto­nok az étvágy elfoj­tá­sá­hoz vezet­het­nek, ahogy a magas fehér­je­tar­talmú étrend is, ezzel csök­kentve a spon­tán étel­be­vi­telt. Így bár az embe­rek annyit ehet­né­nek, amennyit csak sze­ret­né­nek, tulaj­don­kép­pen keve­sebb kaló­riát fogyasz­ta­nak el, mivel nem érzik éhes­nek magukat .


Nehéz függővé válni


Az Atkins Diéta nincs egy hul­lám­hosszon az egész­sé­ges étrendi aján­lá­sok­kal és csu­pán az ala­csony szén­hid­rát­tar­talmú étele­ket enge­dé­lyezi. Bár a válasz­ték hiá­nya a fő ok, ami­ért az embe­rek keve­seb­bet esz­nek, ez a fő oka a diéta fel­adá­sá­nak is. Meg­un­ják az enge­dé­lye­zett étele­ket, így egyre nehe­zebb, hogy az idő elő­re­ha­lad­tá­val a diéta függő­jévé vál­ja­nak. Nem­rég mutat­ták ki, hogy bár az Atkins típusú dié­tát követő embe­rek sok­kal gyor­sab­ban adják le súlyu­kat a diéta első 6 hónap­já­ban az álta­lá­nos, ala­csony zsír­tar­talmú, kaló­ri­a­kont­rol­lált dié­ták­hoz képest, 12 hónap eltel­té­vel nincs különb­ség a két cso­port siker­ér­téke között. Úgy tűnik, hogy szá­mos külön­böző típusú diéta vezet hasonló mér­tékű, hosszú távú súly­vesz­tés­hez, melyek sike­ré­nek elsőd­le­ges meg­ha­tá­ro­zója az eredményesség .


Az egész­ség­te­len választás


Több ok léte­zik arra, hogy az Atkins Diéta egy egész­ség­te­len válasz­tás. Kez­dés­nek, az Atkins Diéta álta­lá­ban magas zsír­tar­talmú, külö­nös­képp telí­tett zsí­rok­ban gaz­dag, továbbá még min­dig nem ismert, hogy milyen hosszú távú veszéllyel bír­hat a szív egész­sé­gét illetően. Ezen felül a diéta, nagyon magas fehér­je­tar­talma révén erő­tel­je­sebb műkö­désre, vala­mint nagyobb mennyi­ségű fehérje vesz­te­ség eltá­vo­lí­tá­sára kész­teti a vesét. Táp­lál­ko­zás­ta­ni­lag is kiegyen­sú­lyo­zat­lan– a gabo­nák, gyü­möl­csök, vala­mint zöld­sé­gek mellő­zése a növé­nyi ere­detű vita­mi­nok, ásvá­nyi anya­gok és ros­tok, továbbá olyan anya­gok, mint a fla­vo­no­i­dok, karo­ti­no­i­dok és egyéb anti­o­xi­dán­sok hiá­nyát ered­mé­nyezi a dié­tá­ban. Töb­bet, nem pedig keve­seb­bet kel­lene fogyasz­ta­nunk ezek­ből az ételek­ből, melyek védel­met nyúj­ta­nak olyan beteg­sé­gek­kel szem­ben, mint a szív­be­teg­ség vagy a rák.


Töme­ges továbbhaladás


Bár elsőre von­zó­nak tűnik, egy idő után unal­massá válik az Atkins diéta, vala­mint hosszú távon nem vezet nagyobb súly­vesz­tés­hez, mint más dié­ták. Szá­mos tudo­má­nyos vizs­gá­lat már tanul­má­nyozza, vagy leg­alább ter­vezi ennek a kiegyen­sú­lyo­zat­lan dié­tá­nak a hosszú távú hatá­sait, de szé­les­körű nép­szerű­sége idő­köz­ben fogyat­ko­zik. A lakos­ság odébb­áll, Az Atkins Dié­tá­ról szóló köny­vek, illetve ter­mé­kek eladása fogyat­ko­zik. Mi lesz vajon a követ­kező diétajelenség?

Forrás:

[link]


www.antalvali.com

2011. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ez nem volt válasz a kérdésemre de azért köszi
2011. jan. 4. 13:15
 3/17 anonim ***** válasza:

de ebből leszűrheted a választ: a diéta egy részről nem jó, más részről hosszútávon tarthatatlan, ami feladáshoz vezet. ha tovább csinálod hiánybetegségeid lesznek. amint abbahagyod, visszajön a túlsúly többedmagával. ráadásul ugyanolyan eredményre vezet, mint a szimpla életmódváltás, amikor egészséges kajákat eszel.

vagyis azt tanácsolom neked, válts életmódot! szerintem neked 10-12 kiló leadása elég lenne, azt pedig 4-5 hónapon belül simán elérheted, anélkül h visszaszednéd (persze utána is egészségesen kell táplálkozni)

2011. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1. hogy szűrjem le belőle arra a választ hogy meddig csináljam az első szakaszt? amikor végig a diéta ellen beszél? akkor se válasz a kérdésemre

életmódváltás...hmm

a célom 60kg lenne, amikor annyi voltam jól éreztem magam és szerintem diéta alatt is lehet egészséges kajákat enni, és amúgy is mindenféle életmódváltásban a szénhidrátról kell valamelyest lemondani, nem?

egyek egészségesebben? fehérkenyér helyett teljes kiörlésű? hát könyörgöm melyikben van kevesebb szénhidrát?

2011. jan. 4. 17:37
 5/17 anonim ***** válasza:

Elvileg addig míg 10-15 kg felesleged marad.

Én is próbáltam 2 hét alatt 5 kiló, de mikor ettem egy kis szénhidrátot csak úgy ugráltak fel a kilók. Egy kolléganőm hónapokig csinálta az első fázist, mindig én mértem,80 ról indult, lement 65-re,ezután néha elkezdett enni szénhidrátot, 1-2 hét múlva megmértem és megint 80 volt.Rohamosan jöttek fel rá a kg.

Én azt csinálom hogy reggeli 1 szendvics, fél adag ebéd és utána semmi, esetleg alma ha nagyon éhezek. Tudom ez sem túl egészséges de legalább nem undorodom meg a hústól, és ugyanúgy fogyok vele. Gondold meg ezt az atkins dolgot.

2011. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Atkins diétát régebben Mayo diétának is nevezték, mert Atkins a Mayo Klinikától vette az alacsony szénhidrát diéta ötletét. Kémiai alapja, hogy a zsírok szénhidrátszegény környezetben nem égnek el, hanem belkőlük ketonok (aceton, acetecetsav) keletkeznek. Ha tehát a ketonokat tesztcsíkkal ki tudod mutatni a vizeletedből, a szervezet lebomlási folyamata megkezdődött - sajnos nemcsak a zsíroké, ezért nagyon sok fehérjét kell fogyasztanod és sportolni is kell mellette. Egyébként az Atkins diéta és a ma nagyon divatos "paleolit táplálkozás" nagyon hasonló, mindkettő a "low carb" (alacsony szénhidrát) diéták elvén működnek.Ez utóbbi diéta "gyengesége" a tejtermékek indokolatlan tiltása, az Atkins diétáé pedig a glikémiás index mindenhatóságának hirdetése. Valamennyi low carb diéta egészségvédő hatása, a testsúly normalizálásán túl az, hogy a lakosság 20%-ánál meglévő, dominánsan öröklődő inzulinrezisztencia nem fejlődik cukorbetegséggé. Ezért Nálad is el kéne végezni az inzulinprovokációs laboratóriumi vizsgálatot. Ha nincs inzulinrezisztenciád, nem kell túlzásba vinni egyik low card diétát sem. A low carb diétákról eddig egyetlen bizonyíték sincs, hogy ártalmasak lennének.
2011. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A te méreteiddel én nem diétáznék.
2011. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Szia!


A 168cm magasnak az 55-58kg az ideális :P Updatezz, akkor ehetsz sok finomságot:P Persze mozogjál is, mert az is nagyon fontos!

2011. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

ma 9:11-es

hát akkor te nagyon nem lehetsz tisztában a test arányaival

ha kiszámolod az adatokból a bmi-t, bőven a túlsúlyon belül van

akik pedig rendesen próbáltak válaszolni azoknak köszönöm, még meggondolom, de szerintem azzal is jól járnék ha a napi három étkezés adagját ötre bontanám, már két hete tornázok is

leg trainer-t már egy éve használok, most kezdtem rubint réka tornát és a fóliás narancsbőrkúrát (borsmentaolajos)

mégegyszer köszönöm a hasznos válaszokat

2011. jan. 9. 12:20
 10/17 anonim válasza:
Aki nem beteg, illetve nincs olyan egészségügyi (pl. hormon) problémája az le tud fogyni mindenféle kínzás nélkül is. Csak nem kell lustának lenni. És hirtelen akarni sem kell. Az évek, évtizedek alatt felszedett kilókat nem lehet néhány hónap alatt leadni. Ha 15 kilót egy év alatt leadod az jó lesz. Enni szinte bármit lehet, csaknem mindegy mennyit és mikor. Ne tegyél + cukrot semmibe. Egyél naponta többször, de keveseket. És este 6 után semmit. Igyál eleget napi min 3 l víz. És emellé mozgás!!!! Mert mozgás nélkül semmit sem ér az egész! Ahová csak lehet gyalog és kerékpárral!!! Én munkába járok kerékpárral oda vissza napi 15-20 km-t tekerek télen is.
2011. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!