Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido, Kung-Fu, Capoeira,...

Aikido, Kung-Fu, Capoeira, Ninjutsu vagy Tai-Chi? Melyiket tanuljam?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni valami harcművészetet. Olyat ami hatékony, de van filozófiai háttere is. Küzdősportokat ne írjatok, mert nem sportot akarok űzni, hanem harcművészetet. Tehát boksz, kick-box, muay thai, taekwondo, judo, birkózás, BJJ, ju-jitsu, kempo, K1...stb kilőve. A karate pedig sosem tetszett, na meg azt már szinte mindenki csinálja vagy próbálta, unalmasnak tartom.


Az aikidóban az tetszik, mert nyugodt, nem kell hozzá sok erő és dinamikus. A capoeirában a cselek tetszenek, na meg a kreatív rúgások. A kung-fuban az, hogy misztikus és különleges valamint a gyorsaság. A ninjutsu pedig sokoldalúság, na meg a fegyverek. A tai-chiban pedig az összpontosítás.


Szerintetek melyiket űzzem? Hol oktatják jól és melyiket?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 15. 15:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A "dobás" technikákhoz meg nem kell túl sok hely legfeljebb a támadó nem tud beleesni és picit szanaszét törik a keze, az esések amit egy harcművészeteken látsz kontratechnikák. Krisz meg jól leírta a dolgokat annyit fűznék hozzá, hogy az ideális gyerekkorban birkózni, hogy jól megerősödjön a gyerek mellette valami komolyabb harcművészetet űzni kicsit idősebb korban meg a birkózást felváltani boxra és egy brutális gyilkológép lesz belőle mire felnő.
2011. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Miért pont a jujitsu-t zártad ki? Az is van ugyanolyan jó mint az aikido, és itthon még könnyebb is jó mestert találni. HA meg full közelharc kell, akkor szerintem keresd meg Zöllei-t...
2011. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Haver neked nincs igazad.

Először is, a thai box az az a sport ami tökéletesen sz@r utcára, képzettek ellen. Egy aikidó edzésen van kés harc is, aki ismeri a kés harcot az ismeri az ellene való védekezést is (persze sok idő elsajátítani). Szóval egy gyakorlott aikidós megtudja magát védeni kés ellen, egy thai boxos nem. Én kint a ruszkiknál tanultam katonáktól közelharcot (sambo/systhema), nem egy Spetsnaz kiképzőtiszt van ott aki aikido mester is, és oktatja is a kommandósoknak az aikidót. Érdekes thai boxot nem. Nekem azt mondta az egyik ilyen tiszt, ha muay thai-t tanulnának, a katonák már rég hallottak lennének. Frontvonalra nem való a küzdősport. Ruszkiknál sokkal magasabb szintű önvédelmi oktatás van mint, Magyarországon. Ha ott Te önvédelem céljából akarsz thai boxot tanulni, ki fognak röhögni, az fix. Én is thai boxoltam 2 évig, keményebb lettem valamivel, de semmi. Sima ökölvívással sokkal többet ér el az ember.


Egyrészt én nem frontvonalra gondoltam hanem utcára.

Másrészt mit sem érsz ha feléd dobnak egy kést vagy ha több támadó van (ezek mindig falkában támadnak) Ne hidd azt hogy te vagy superman hogy 3 késes cigányt földhöz bszol azt jóvan. Másrészt meg ha pl: koccantok, kiszáll egy idegbeteg neked esik, vagy részeg f*szkalap lökdös, stb. tökéletes rá egy küzdősport

és egy muay thai-os sztem leverne könnyedén egy boxolót, mert a boxolónak nincsen kieddzve a combja, és a thai-osnak nyilván nagyobb a rúgótávja mint egy boxoló ütőtávja.

de én kickbox,thaibox,k1-et tanulom egyszerre és ahova én járok ott kéztechnikára több időt fordítanak mint térdelésre, rúgásokra

2011. okt. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha olyan nagy thai boxos vagy tudnod kéne, hogy a "combrúgást" nem combra kell rúgni. Ugyanis azt a térd szarrárúgására találták ki. Ha elkezdesz pofozkodni egy komoly harci szituációban akkor már vesztettél ezért nem tanulnak küzdősportokat a különleges erők. Én aktív 80 éves profi mma-st meg hasonlókat sem láttam még, csak remegő kezű roncsot (nem véletlenül a kesztyűs ütések elég nagy vibrációt okoznak az agyban szemben a pusztakezes ütés roncsoló hatásával), harcművészekből meg elég sok komoly idős mestert.
2011. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
41%

egy gyakorlott aikidós megtudja magát védeni kés ellen

Ebben azért erősen kételkednék. Amit én eddig aikido bemutatókon láttam kés ellen, az eléggé megmosolyogtató volt. De ha vki linkelne egy meggyőző videót...

2011. okt. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Kicsit későn válaszolok de azt ajánlom Aikido vagy ninjutsu.
2013. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Én is későn írok, de a felsoroltak közül a ninjutsut ajánlom... Pécsen tanulom már 2 és fél éve, szerintem ott elég jól oktatják.
2013. ápr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Az utolsóhoz képest nem írok későn...:)


Az én véleményem! Tapasztalat...mindenhonnan kell meríteni technikákat, ütéseket, rúgásokat....

Aki pl boxot tanul...megtanul ütni és jó reflexeket tudhat magának...mui thai véleményem szerint kemény...ott megtanulja az ember hogy hogy kell péppé verni a másikat...ninjustu tökéletes arra hogy hogy használj egy hétköznapi tárgyat fegyverként, hogy térj ki az ütések és rúgások elől, megmutatja azt hogy hol igazán érzékeny az emberi test és hogy egy nagy darab emberkét is könnyű szerrel lefegyverezhess...az aikido békésebb, nyugodt és mindemellett lendületes...ha megtanulsz ütni, kitérni, technikát csinálni, esetleg egy tollal bánni fegyverként vagy akármivel, akár egy kaviccsal a földön vagy egy szimpla szeméttel már hatékonyabb lehetsz mint bármelyik küzdősportos...persze ez attól is függ hogy stresszhelyzetben hogy reagál az ember...mert edzésen lehet gyakorolni hogy mit csinál az ember ha késsel leakarják szúrni...de az utcán egészen más lesz...adrenalin és még sorolhatnám...

A lényeg a lényeg, hogy mindenhonnan meríteni kell és egyik sem szar...mindegyiknek megvan az előnye, hátránya...idő kell és türelem, kitartás és harci szellem...


Hajrá!

2013. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 tubacsaba81 válasza:
a küzdő sportok is harművészetek pl kixbox,taekwondo muaythai is.én profi aikidos vok 2 danos ajánlom.sok kick bokszost és egyéb harcművészt tettem ártalmatlanná semmit sem tudtak csinálni.az aikido védekezésre alapul nem támadó harcművészet.
2013. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kick-Boxolj, vagy Muay Thay, megtanulsz ütni rúgni, aztán Aikido. 12 év Kick-Box és 8 év Aikido-val a hátam mögött cáfolnám a szar edzőket, csak szar tanulók lehettek, nagy egóval, akik azt állítják, nincs minőségi oktatás bármejik harcművészetben!
2017. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!