Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Biciklizés és gyors anyagcsere...

Biciklizés és gyors anyagcsere mellett hogyan lehet tömegnövelni?

Figyelt kérdés

Mindig teleeszem magam, sok rizst és húst, cukrot is fogyasztok rendesen, mégsem tudok hízni, néha olyan kimerült vagyok hogy napi 10-11 órát kell aludnom.


Tudom hogy nehéz, de az anyagcserémen nem tudok változtatni, pénzem meg nincs kocsira, buszra.


2011. okt. 16. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, csak több protein és több szénhidrát kell. Amúgy a cukorfogyasztást érdemes visszavenni. És ne edd tele magad, hanem oszd el egész napra a kaját, mert hamar meg fogod utálni a csirke rizs kombót, ha így csinálod.
2011. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogy vigyek be több szénhidrátot és fehérjét kevesebb evéssel? Porokat nem akarok szedni.

Hogy legyen több energiám cukor nélkül?


Már most utálom, de nem érdekel, ha meg nem eszem tele magam, akkor éhes maradok. Hétvégén még elmegy hogy óránként eszek, de nap közben ha nincs rá alkalmam akkor mit csináljak? Marad a napi 3-4 étkezés.

Cukor nélkül még fáradtabb vagyok. Van amikor banánt mézet és hasonlóakat szoktam enni, de mellé mindig kell szőlőcukor.

2011. okt. 16. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy egyél kevesebbet. A cukor egy gyors szénhidrát, ami megnyomja a vércukrodat, majd a kiindulópont alá esik vissza. Ezért megint éhes leszel hamarosan. Lassabb szénhidrátok kellenének, mint pl. rizs, zab, durumtészta, teljes kiőrlésű kenyér.

Amúgy most jut eszembe, egyáltalán szoktál edzeni?

2011. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De ha nem eszem tele magam, akkor éhes maradok és fáradt. Rizst minden nap eszek kb fél kilót szoktam megfőzni, van hogy kevesebb vagy több attól függ mennyire unom. Néha szoktam helyette hüvelyeseket vagy kukoricát, krumplit enni hogy meglegyen a változatosság. Úgy néz ki általában hogy heti 2-3 alkalommal szoktam edzeni(lehetőleg minden másnap), inkább reggel, mostanában elég fáradt vagyok, ezért nem megy többször. Ha jobban bírom, akkor naponta 1-2 alkalommal. Sokan azt mondják hogy pihentetni kell az izmot, de jobban híztam napi 2 edzéssel, mint így, igaz akkor még nem jártam biciklivel. Biciklizni viszont minden nap kell. És ha reggel megeszek egy tál rizst mézzel és banánnal, akkor mire hazajövök ebédre, 2x ennyit kell enni, olyan éhes leszek. De úgy, hogy teleeszem magam és fél óra múlva megint éhes vagyok és megeszek egy tál kaját. Egyszerűen nem fér annyi a gyomromba, amennyi energiára szükségem van.


Talán húsból szoktam keveset enni, nem is kívánom annyira, például mostanában csak ízesítőnek használom őket (2csirkecomb/fél csirkemell). Fehérjét mi másból lehet bevinni? Szoktam fél liter joghurtot is inni az emésztés javítására.

2011. okt. 16. 15:51
 5/7 Offthewall ***** válasza:
telitetlen zsirokkal megdobhatod a kaloriakat. Halolaj, lenmagolaj, mogyoro... ,) De tomegelesnel ilyen anyagcsere mellett kicsit zsirosabban is kuldheted, peldaul olivaolajjal locsolt zoldet eszel melle, az konnyen csuszik barmennyi a rizshez kepest, viszont az olivaolaj miatt kaloriatartalma is van azert... csinalhatsz brutalis turmixot tejjel(azert nem irom, hogy sovannyal, mert ha betartott suru, es sok kajalassal nem tud noni a tomeged szukseg lehet zsirokra es ezek a tesztoszteron szint leeseset is meggatoljak.) szoval tej, banan, es tetszoleges gyumolcs kombinacioja, joghurt, turo, mogyorovaj, zab, es lehetoleg valamilyen feherjepor tetszoleges kombinaciojat ajanlom(hidd el, finom, hasznos, nem no tole 3. fejed, ha jo helyen veszed olcso, es nem doppingszer...) ha ebbol csinalsz 1 turmixot es bringazas kozben elott utan ezt iszod, tuti potlod a kaloriat. Valamint reggelire is mehet amikor tapanyaghiany van, meg edzes utani etkezesnek(persze nem muszaj mindre ez a kaloriabomba, csak ilyenkor hasznalhato ez a recept 5let). Egyedul kozvetlenul kondis edzesutani turmixnak nem ajanlom, oda inkabb gyors feherje azaz tejsavoprotein, es gyors ch azaz 1 gramm szolocukor testsulykilonkent. Remelem segitettem, es bocs hogy nincsenek ekezeteim XD
2011. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt jó ötletnek tartom, olvastam valahol hogy az ektomorfok kevesebb zsírt raktároznak, ezért jól jöhet egy plusz zsírbevitel, bár a zsírokban nem vagyok jártas, annyit tudok hogy halban omega3 van, amit agyondicsérnek.

De ki fogom próbálni az olívaolajat, csak az a gond hogy az is drága. És nem is igazán szeretem. Ide kapcsolhatók a magvak is, abból is lehet többet kellene ennem.

A másik a túró, amiből keveset fogyasztok és hallottam hogy jó fehérjeadag, a sajt mennyire hatásos tejtermék ebből a szempontból?


Segített pár ötlet, ki fogom próbálni őket.

2011. okt. 17. 13:21
 7/7 Offthewall ***** válasza:
a sajtokkal viszont te'nyleg vigyazz ha abbol akarsz feherjet bevinni, ilyen 20 koruli zsirtartalom folottit ne nagyon valassz, ez ilyen "masodlagos feherjeforras" inkabb csak izesitjuk vele a csirket, tesztat, stb. mert ha betolnal 1 kilo sajtot a feherje miatt azzal 1 hetre elegendo zsir is lemenne. Ettol fuggetlenul fogyassz nyugodtan, foleg ennyi bringazas mellett, de mertekkel. A telitetlen zsirokbol az omega 3, es az MCT olajokat ajanlom, de jobban jarsz talan a mogyoroval stb. csonthejasokkal, es magvakkal anyagilag.
2011. okt. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!