Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért "görcsöl" még mindig a...

Miért "görcsöl" még mindig a vádlim?

Figyelt kérdés

Szóval történet: 2 napja, pénteken tesi órán kb. 40 percen keresztül kosaraztunk, és úgy a 20. perc környékén begörcsölt a lábam, nyújtottam picit,pihentettem, elmúlt, minden okés lett, de aztán tesi után alig bírtam ráállni a lábamra. tegnap egész nap pihent, mert azt hittem hogy elmúlik, és hogy csak a megerőltetés volt a baja.

Viszont ma még mindig fáj, és egyszerűen nem értem miért van. Olyan mintha görcsölne, ha egy picit is megerőltetem.


Tudok valami házi praktikával segíteni ezen, vagy menjek vele dokihoz reggel? :/


2011. okt. 17. 00:51
 1/7 bánomisén ***** válasza:
Ha van otthon Kalcium pezsgőtablettád, akkor nyomj be egyet, kend be valami izommelegítő sportkrémmel a vádlid, éjszakára bugyoláld be, hogy melegen tartsd az izmaidat és ha ez sem segít reggelre, akkor menj el dokihoz, mert lehet, hogy meghúzódott az izom. A görcs után másképpen viselkednek az izmok, érzékenyebbek, lehet hogy túl hamar terhelted újra.
2011. okt. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kalciumoztam már, és anyu is adott valami kenőcsöt rá...de nem segített egyik se :/
2011. okt. 17. 01:03
 3/7 A kérdező kommentje:
vagy 2 féle krémet is kaptam...:/
2011. okt. 17. 01:04
 4/7 bánomisén ***** válasza:
Akkor marad az, hogy tartsd melegen éjszaka, és reggelre kiderül, csillapodik, vagy sem. Ha nem múlik el, irány az orvos, mert akkor lehet, hogy húzódás, ne adj' isten, szakadás van az izmaidban.
2011. okt. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 *Glissade* ***** válasza:

Úgy tudom, hogy az izomgörcsöt a Magnézium hiány okozza.

Vegyél magnézium tablettát, ártani nem fog:)

2011. okt. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jaja - allergiás tünetekre Ca, izomgörcsre Mg.

De egy gyógypillantás sem árthat.

2011. okt. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából ez attól is lehet hogy nem vagy hozzá szokva a komoly terheléshez. Nekem nyáron volt ilyen amikor NB2 be igazoltam (focista vagyok) és oda alacsonyabb osztályból kerültem, az első edzőmeccsen úgy elfáradtam hogy a 80 perc környékén begörcsölt a vádlim és és hiába "húzták ki" nem használt, utána napokig fájt, de mára már tökéletes és már nem fordul ilyen elő meccsen, sztem neked is hasonló a helyzet, főleg hogy a kosárlabda amugy is terheli a lábat rendesen.
2011. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!