Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szériázás mire való?

A szériázás mire való?

Figyelt kérdés
Konkretizálom azért. Lány vagyok, szar kondiban. Csinálok aerob edzést is, de igyekszem kicsit megdolgoztatni az izmokat is, ezért szoktam utána plusszba csiálni némi súlyzós edzést karra, mellre, meg felülést, hátizmot, tárogatást, ilyesmit. Mivel eddig semennyi nem ment, mindig annyit csináltam amennyit bírtam (eleinte 25-30). Mostmár mennek 60-70-ek is, ezért merült fel bennem, hogy vajon van-e különbség aközött, hogy egyszerre csinálok 60-at, vagy 3x20-at, eseteleg 6x10-et. Vagy a szériának az az értelme, hogy kis pihenőkkel többet bír az ember?
2011. okt. 18. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen az. Mármint, hogy pihen az ember. De ha az erőemelés-izomnövesztés a cél, akkor ne olyan gyakorlatokat végezz, amiből 60-at, 70-et is bírsz csinálni. Mert ezzel elsősorban az erőállóképességed fog nőni. Meg aztán én szétválasztanám az aerob és az erőedzést: egyik nap egyik, másik nap másik.
2011. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú az a baj, hogy nagyon nem vagyok képben edzésileg. Nem akarok én nagyon izmot növelni, inkább megtartani, erősíteni. Olyan edzésre járok, ahol eleve kombinálva van az aerob és a súlyzós dolog (Curves). Utána szoktam még kicsit felülésezni, hátizmozni, súlyzózni, farizmozni mondjuk úgy minden második edzés után - időtől függően. Akkor ez így nem jó? Inkább zsírégetés a cél, meg eleve deficites az étrendem, tehát ha jól tudom akkor ebből izmot növelni így-se úgy-se tudok.
2011. okt. 18. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát úgy nem nagyon. Akkor a megtartás a cél, hogy a leadott kilók mind a zsírból menjenek. Próbálj nagyobb megterheléssel járó feladatokat találni (vagy több súlytárcsát felrakni), amelyből 15-20-nál többet nem tudsz csinálni. És igyekezz minden nagyobb izmot megdolgoztatni (legalább mell, hát, has, comb).
2011. okt. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!