Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Használtatok már ilyen kreatint?

Használtatok már ilyen kreatint?

Figyelt kérdés
CreaTORt vennék ( [link] Aki használta már mit tapasztalt, mennyit jelentett neki?
2011. okt. 19. 21:55
 1/6 dirtboy ***** válasza:

ha még ez lesz az első kreatinod akkor inkább a monohidrátot próbáld ki elsőnek.

ne feledd hogy meg felelő étkezés és helyes adagolás híján nem fog hatni egy kreatin fajta sem.

2011. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

GreenTea


Szerintem ez kb a rablás kategória... Először próbáld a monohidrátot.

2011. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tünci0912 válasza:
Szerintem is monohidrátot szendj én is azt szedem most keztem el. 5 gr-ot tegyél 3dl meleg vizbe és 20g szőlőcukrot mellé(az a porítottat) mert így gyorsabban felszívódik és hatásosabb, majd a 3dl-hez önts még 2dl hideg vizet így kell meginni!
2011. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zakathol ***** válasza:

Ne szokd meg, hogy cukros vízzel iszod.

Ha ch-t tartalmazó étkezés előtt 15-30 perccel simán vízzel megiszod az tökéletes.

2011. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dirtboy ***** válasza:

első vagyok itt egy magyarázat hogy miért monohidrátot vegyél:

A kreatin legkönnyebben és leggazdaságosabban a gyógyszer minőségű, szintetikus kreatin monohidrát táplálékkiegészítő fogyasztásával vihető be a szervezetbe (kreatin és egy molekula víz összekapcsolva). Tisztázandó, hogy bár a végső hatást az izomsejtben lévő kreatin foszfát fejti ki a foszfát csoport leadásával és ezért a kreatin foszfát szint emelése a cél, legjobban ezt a kreatin monohidrát szedésével érhetjük el. A kreatin monohidrát hatékonyan fokozza mind a teljes kreatin szintet, mind a kreatin foszfát raktárakat és növeli a kreatin foszfát szintézisét. Szinte minden kreatin készítmény monohidrátot tartalmaz, és a tanulmányok legnagyobb része ennek hatásosságát bizonyította.

A kreatin foszfát táplálékkiegészítő hátránya az, hogy arányosan kevesebb kreatin molekulát tartalmaz, mint a monohidrát. Tehát hiába kreatin foszfátra van szükség a sejtben, ennek növelése nem a kreatin foszfát szedésével érhető el legjobban.


A monohidrát már jó ideje bizonyítja hogy hatásos és ráadásul nem is drága.

Ami jó azt nem kell babrálni azért mert állítólag van egy még tutibb és drágább kreatin készítmény.

Akiknek nem használt a monohidrát azoknak nagy valószínűséggel kajálási vagy kreatin adagolási problémák voltak.

2011. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zakathol ***** válasza:

Ja és a ch nem a felszívódását segíti, hanem ahhoz kell, hogy a kreatin az inzulin által bejuthasson az izomsejtekbe. Az inzulin pedig a ch-miatt kerül a vérbe, viszont gyors cukrokkal fölöslegesen terheled a szervezeted.

A kreatin épp elég ideig kering a vérben, hogy egy normális étkezéssel bejuttatott ch ugyanúgy segít a beépülésben.

2011. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!