Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tegnap nyújtottam spárgára...

Tegnap nyújtottam spárgára elég sokat, és ma is próbáltam, de nagyon fáj minden izmom, már nem megy le addig ameddig eddig. Talán meghúztam magam? Hogy tudnám ezt elkerülni máskor?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

passz. ésszel kell csinálni, gyakrabban, de kisebb terhelést talán.

nekem akkor megy legjobban szét a lábam, ha 1 hete nem rugdostam, nem nyújtottam.

mondjuk ezt még át kell alakítani olyanra, hogy bármikor nagyon laza leszek, mert minden nap nyújtok. ezt ajánlom neked is, de sose vidd túlzásba. nem csak az izmokat lehet túledzeni, más szövetek is szenvedhetnek, amik mint látod visszavetnek a fejlődésben.

2011. okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 *Glissade* ***** válasza:
100%

Szia!


Ez azért történt mert nem megfelelően nyújtasz:)

A nyújtás nem azt jelenti, hogy gondolsz egyett aztán, belemész spárgába majd rúgoztatva megpróbálsz egyre lejebb és lejebb menni.

Ez nem túl hatásos módszer, mert ha nem készűlsz rá a nyújtásra akkor merevebbek lesznek az izmaid (és mindened)így ne csodálkozz ha másnapra fáj mindened:)

Ez annak a jele, hogy túl nyújtottál.

Ami ismétlem, nem gáz, mert újra lehet nyújtani:)


De a kérdésed azt volt, hogy mivel lehet ezt megelőzni...

Nos ez elég sok tényező függvénye.


1. A terem hőmérséklete ahol nyújtasz. Lehetőleg tekerd fel jól a radiátort, és vegyél fel meleg ruhát.


2. A lelki állapotod. Ha nincs kedved nyújtani, mert úgy érzed nem tudsz most ellazúlni, akkor nem nagyon fog menni és nem is érdemes erőltetni.


3. Hogy mennyire vagy bemelegedve. Az a jó ha rendesen be vagy melegedve.

A tingli-tangli karkörzés NEM bemelegítés!

A melegítő krém sem hellyetesítí a bemelegítést!

Minél jobban folyik rólad a víz, annál jobb:)

Tehát sajna edzened is kell előtte.


4. A nyújtási teknikád. Nos ezt inkább üresen hagyom, olvass utána...

Attól függ hogy épp milyen módszerrel nyújtasz...

passziv, aktív stb.

De levezetésnek inkább a passzivat szoktuk alkalmazni:)

A neveket én sem tudom pontosan.


Még így is előfordúl az, hogy túl nyújtasz, de sokkal kevésbé fog fájni másnap, sőőt lehet hogy egyáltalán nem.

Nyújthatsz mindennap, de lehetőleg ne ugyanarra az izom csoportra amire tegnap nyújtottál. HAdd pihenni 1 napot.


Hát ennyit tudtam neked segyíteni.

2011. okt. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 *Glissade* ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy tilos rugóztatni, és lehetőleg ne szakítsd szét magadat.

Erölködéssel max csak izmot fogsz szakítani, de hajlékonyabb nem nagyon leszel:)

2011. okt. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 *Glissade* ***** válasza:

"nekem akkor megy legjobban szét a lábam, ha 1 hete nem rugdostam, nem nyújtottam."


És akkor ha be vagy melegedve:)

2011. okt. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

igen, az sem árt.

továbbá a többivel is egyet értek, jobb pihenő napot tartani itt is.

2011. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

közi, mindkettőtöknek ;)

próbálok elötte majd bemelegíteni :))

2011. okt. 25. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!