Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az baj ha az ég világon nem...

Az baj ha az ég világon nem sportolok semmit?

Figyelt kérdés
ez nagyon egészségtelen? lehet belole valami baj? nem vagyok lusta csak nem sportolok semmit de semmit. a suliban mindenki sportol valamit. szerintetek nekem is kéne? én nem vagyok annyira oda a sportokért, elviselem oket. ha kell valamit sportolnom akkor mi lenne a legjobb?
2011. okt. 27. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Ez esetben javaslom a szektorlabdát bemelegítésnek (hogy nehogy hamar szívrohamot kapjál).

Sportolás hiányában a szív és érrendszer problémák nagyobb esélyekkel és hamarabb jelentkeznek majd, még akkor is ha nincs túlsúlyod.

2011. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a test alkatod
2011. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Nos - ez egy elég kardinális kérdés. Az időseknél azt látom, hogy akik soha az életükbe nem mozogtak, azok alig bírnak ma lábra állni, illetve szenvednek mindenfélével. A sportolók ezzel szemben sokkal jobb passzban vannak.

A sportnak sok haszna van; csak egy adat a fontosságára: egy tanulmány szerint minden hatodik halál visszavezethető a kevés mozgásra (sport). Tehát a sport segít megőrizni az egészségedet és sokkal stabilabb lehetsz tőle lelkileg.

Én sportmanaerit végeztem és sportból is írtam a szakdolim, s tudom, sajna nem vagy egyedül, aki semmit nem csinál. Mindenképp javaslom, hogy kezdj el valamit mozogni. Az, hogy mit, attól is függ, milyen személyiséggel rendelkezel. Én csapatsportág-párti vagyok. Nem kultiválom, ha valaki csak egyéni sportokat űz. De neked kell rájönnöd, hogy mi illik hozzád, illetve sztem kérdezd meg a körülötted lévőket, mit ajánlanak neked. A net csak közvetve tud segíteni neked és én is csak hasonlóképp. Ha mégis tudok, írj nyugodtan - akár privit is!


Üdv

2011. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a küzdősportokat vagy harcművészeteket!

Fejlesztik a küzdőszellemet, az akaraterőt, tanulsz önfegyelmet és önkontroll, kultúrát , valamint kiváló stressz levezetésnek, hiszen egy küzdősport edzéseken letudod vezetni a feszültségedet (pl: bokszzsák püfölésekor). Nyugodt és kitartó higgadt ember leszel tőle.


Javítja az állóképességedet, hajlékonyabb, robbanékonyabb, szívósabb és gyorsabb leszel, valamint komoly önvédelmi tudást is kapsz mellé.


Én az ökölvívást vagy a birkózást ajánlom neked, mind a kettő kemény és férfias küzdősport, valamint nagy hagyományuk van neki Magyarországon.


De ha valami egzotikusabbat akarsz akkor, ott vannak a távol-keleti harcművészetek is.


Japán harcművészetek: karate, aikido, ju-jitsu, kenjutsu (kardvívás), iaido (szintén kardos téma), jodo (botos harc), kendo, ninjutsu.


Kínai harcművészetek: kung-fu (ezen belül sok alstílus), tai-chi.


Esetleg a Fülöp-szigeteki escrima (ezt szokták hívni arnis-nak és kali-nak is. Egyébként két botos harcművészet), vagy ott van még a brazil capoeira.


Valamelyik csak megtetszene neked is. Ez nem csak sport vagy testmozgás vagy hobby. A küzdősport/harcművészet az életstílus is.

2011. okt. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nem vagyok se kovér se sovány. 12 éves vagyok 49 kiló és 157 cm


18:23 nagyon koszi :)


az utána lévonek meg csak annyit: én sosem verekedtem, xD amikor suliba/oviba megvertek és mondták szuleim/tanárok hogy ussek vissza azt feleltem hogy nem mert az a másiknak fáááj... xD mostmár harciasabb vagyok de a verekedés nem hiszem hogy nekem való. bár a kardozás meg a botokkal harcolás jól hangzik, de azért mégiscsak lány vagyok :P :) a karatén gondolkodtam, mert a kistesóm jár karatézni, de nagyon nem szimpi az edzo :S


mit gondoltok az úszásról? (hirtelen ez tetszett meg)

2011. okt. 27. 18:46
 6/14 anonim ***** válasza:

A 18:29-es válaszoló vagyok, aki a harcművészeteket ajánlotta fel.


Figyelj ne hidd, hogy a küzdősportok/harcművészetek kimondottan azoknak való akik úgymond "verekedősek".


Ha nem tetszik a karate edző, sebaj. Nem muszáj feltétlenül karatét tanulnod van még egy rakás más harcművészet is. Mivel lány vagy, te is űzhetsz ilyeneket. Egyébként manapság igen sok lány jár küzdősport edzésekre.


A capoeira, a taekwondo és még a wing chun kung-fu edzésekre különösen sok lány jár. Ja képzeld, a wing chun kung-fut azt egy nő találta ki (mégis sok férfi is űzi).

Szóval nyugodtan csinálhatod vagy legalább próbáld ki valamelyiket veszteni nem vesztesz vele semmit. Nyugi nem rábeszélni akarlak, csak tájékoztatásképpen írtam le ezeket.

2011. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

18:29~ jól hangzanak. egyszer talán majd kipróbálok egyet :) csak még nem tudom hogy fogjak hozzá. most éppen az úszás a legelérhetobb sport ami tetszik is. aztán majd megbarátkozok a sportokkal és kipróbálok valami harcmuvészetet is, csak onvédelem céljából. vagy szórakozásból.


azt akartam még megkérdezni hogy szerintetek a mazsorett az egy sport?

2011. okt. 27. 19:21
 8/14 anonim ***** válasza:

18:23 vok!


Szia!


Én 13 éve harcművészeti ágat űzök - ninjutsu!

Azt mondtad nem szeretsz verekedni, én sem. Viszont van egy olyan filozófia Japánban, ami kb az alábbiak szerint hangzik:


Az az igazi művészet és valódi győzelem, ha valakit úgy győzöl le, hogy nem okozol sérülést. Sérülést okozni mindenki tud, de a sérülés okozását elkerülni annál kevesebben - és az igazi erő.


Ez a filozófia talán közelebb állhat hozzád is, azaz nem kell fájdalmat okozni. Ugyanakkor az edzéseken nem csak leverni tanulod meg az embereket, hanem azt is, hogy megtanulj élni. Hisz a fő cél nem az, hogy győzz, hanem az, hogy ne veszíts....


Ezt ajánlom én is - a harcművészeteket, de nem mind1, melyiket választod. 13 év tapasztalat alapján nyugodtan mondhatom ezt.


Az úszás nem megoldás. Megmozgat, de mint mondtam, a csapatsportág és a kontaktsportok egészen mások....


Gondold végig!


Üdv

2011. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

szóval tényleg olyan jók a harcmuvészetek? (koltoi kérdés)

szerintetek melyik harcmuvészet a legegyszerubb, és leggyakoribb? (ez már nem koltoi kérdés ;) )

2011. okt. 27. 21:10
 10/14 anonim ***** válasza:

A 18.23-mas választ erősíteném a saját példámmal. Én 50 éves vagyok, lazításként futok hetente többször több 10 km-t, de havonta legalább kétszer hegyi maratont is. A 6. emeleten lakom, de alig használok liftet, jobban esik gyalog egyhuzamban felszaladni. A vérnyomásom 120/80, és minden laboradatom rendben van.


Na most ezzel szemben a nem sportoló kortárasaimnak ez fáj, az fáj, elkopott az izület, egy-két emeletet lassan alig tudnak felmászni, magasak a vérzsírok, a vérnyomás, és hozzám képest sokan már roncsok. Na ez a különbség. Én nagyon hiszek a futásban, de lehet, hogy nem mindenkinek kell erőltetni, viszont a mozgékonyság, a sok mozgás, a hosszú intenzív túrák, az a minimum mindenkinek.

2011. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!