Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők? Komoly segítség...

Testépítők? Komoly segítség kellene!

Figyelt kérdés
20 éves mozgássérült srác vagyok. Izomsorvadásom van, az orvosok csak nézegetnek, mert orvosilag semmit nem lehet tenni. Amit eddig elértem azt magamnak köszönhetem. Súlyzózok, edzéstervem van, heti 3x edzek. 1.5 éve kezdtem, látható és ami még fontosabb érezhető eredményekkel. Jóval lassabban fejlődök mint egy átlag korombeli. Erre szeretnék valami megoldást találni. Izom tömegem nagyon kevés, vézna vagyok. Eszek rendesen, amit elém tesznek az nem marad ott :) Izomtömeg és izomerő növelésre szeretnék valamit szedni, de csak akkor, ha ti is úgy gondoljátok, hogy jó lenne. Én nem értek ezekhez a készítményekhez, ezért fordulok hozzátok. Az orvosok bár lemondtak rólam, nem is érdekelnek, de engedélyeztek mindenféle edzést, mindent ehetek, szedhetek, rosszabb nem lesz :)
2011. nov. 3. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok, nagyon erős vagy, nem sokan lennének képesek erre...

De most szerek alatt szteroidokat értesz? Értem hogy sokkal nehezebben fejlődsz, több idő és több türelem kell hozzá, de akkor sem ajánlott úgy koxolni, hogy valaki nem készül versenyre és/vagy nem érte el a genetikai korlátait.


Van edzésterved és sokat eszel? Ez sokaknak elég lenne, de nem másfél év edzés után, és nem a te állapotodban. Ha tényleg szeretnéd, akkor az edzés és az elegendő pihenés mellé kell egy pontosan összeállított étrend 2g/tskg fehérjével és ~ 5g/tskg szénhidráttal, minőségi tápanyagokkal. Ha ez már mind megvan, és így sem fejlődsz, akkor szóljál.. egyébként meg hajrá!

2011. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:
100%

az orvosoknak kellet volna neked adni,vagy ajánlani kis elektromos vackerájt ami két tapadó bigyóból áll és árammal mozgatja az izmodat,az áram erősséget pedig lehet rajtuk állítani.

na de most már mindegy.


nem létezik jobb megoldás mint a tömegnövelő étrend,lényegtelen hogy beteg vagy vagy sem a tömegnövelő étrend a leggyorsabb út.

azt tanácsolom mivel a te eseted elég speciális hogy bérelj fel egy hozzá értő személyi edzőt aki mindenben tud segíteni,kaja,edzés minden.

így lesz a legjobb.

2011. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok a hülye,de én úgy tudom, h az ilyen embereknek találták ki a Stanazololt.
2011. nov. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtboy ***** válasza:

66%

[link]

2011. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az eddigieket! Nem akarom teletömni magam szteroidokkal, csak egy kicsit meglendíteni a fejlődést, ha van rá mód.Egyszer ajánlottak fehérjét és kreatint, ha jól emlékszem, de nem bíztam abban aki ezeket ajánlotta...

Az edzést semmi kép nem hagyom abba, elég keménynek érzem magam ahhoz, hogy ennek a "betegségnek" az orra alá dörgöljek :D

2011. nov. 3. 22:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Edzőt ezer örömmel felbérelnék, de egy kisvárosban élek a közelemben nincs edző aki napi szinten foglalkozna velem és jelenleg anyagilag sem tudnám finanszírozni...
2011. nov. 3. 22:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor jó (ha elég kemény vagy), viszont ha valaki fehérjét és kreatint ajánl és te nem bízol benne, akkor nem vagy tisztában az alapvető dolgokkal. Ezek legálisak, a fehérje + dextróz pedig szinte kötelező edzés után. Ha most kezdesz normálisan kajálni, akkor kreatin még nem kell. És szerintem semmiképp ne koxolj, anélkül is tudsz még bőven fejlődni..


itt egy alap tömegnövelő étrend, számolj ki mindent 2g/tskg fehérjére és 5g/tskg ch-ra:


1. zabpehely

2. tojás (2-nél több tojássárgája ne legyen benne)

3. husi + rizs + zöldség

4. husi + rizs + zöldség

5. husi + zöldség

6. sovány túró + lenmagolaj


és edzés után akkor tejsavó + dextróz.


ha még nem olvastál alapismereteket, akkor tessék: [link]

2011. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hali !

18 éves vagyok ! 2.5 éve edzek rendszeresen heti 3x, 2 hónapja kiderült hogy apai ágról izomsorvadást örököltem.".2.5 év alatt izomsorvadás ide vagy oda sikerült felszednem 10 kiló izmot SZTEROID NÉLKÜL! Étrendemre amikor tudtam megpróbáltam figyelni, viszont mivel kolis vok elég nehéz volt és nem is vagyok egy ultragazdag gyerek hogy minden nap csirkemellet rendeljek stb.Első évben tejsavófehérjével kezdtem napi 2x itt edzésnapon pihinapom pedig napi 1x. Aztán kipróbáltam különböző tömegnövelőket ill. kreatint ezek is segítette ka fejlődésben. Én azt vettem észre hogy ha rendesen edzel és megpróbálsz fehérjedúsan étkezni és maximálisan megtartani az antikatabolikus állapotot a szervezetedben(teheted ezt Glutaminnal is akár) akkor majdnem ugyanolyan szintet tudsz majd fejlődni mint az egészséges emberek. És az edzést soha ne hagyd abba !!! ;)

2012. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!