Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek miért ilyen...

Szerintetek miért ilyen tohonya a magyar nép, hogy a felnőtt lakosság 10%-a sportol csak rendszeresen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sportmanagementet végeztem, s azóta is sokat gondolkodom egyes sporttal kapcsolatos kérdéseken. A leginkább szemet szúró, hogy kb senki nem sportol. Egy tanulmány szerint a magyarok 53%-a nem hajlandó megmozdulni és kb 10% az aki hetente rendszeresen végez sporttevékenységet.


Én is kerültem már kapcsolatba ilyen személyekkel, akik egyszerűen nem hajlandóak megmozdulni. Sokan azt mondják, hogy "nincs idejük" rá, amire én azt szoktam mondani: hogy "álérv", ugyanis sztem mindenkinek arra van ideje, amit fontosnak talál és pont, ennyi, nincs tovább. Érdekes mód, mindenkinek mennyi dolga van, de a párkapcsolatára a legtöbbeknek van idejük, vajon miért? Mert fontosnak tartják?


Komolyan ennyire betunyult a magyarság, hogy sportolást csak hírnévből ismerjék? (és még azt mondják, sportos nemzet vagyunk...)


Kiváncsi vagyok a véleményetekre, megosztanátok?


2011. nov. 5. 11:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Egyértelműen nincsen valós életképed bizony valóban nincsen az embereknek ideljük akiknek meg van azok dolgozni se mennek el . Ez nem így megy hogy lehúzok 8 órát és elmegyek még két órát futni persze egy iskolásnak ezt nagyon könnyű mondani aki nem dolgozza hülyére magát magát . Van egy olyan mondás "Az ember vagy gyúr vagy dolgozik" és ez kb nagyon sok sportra igaz plusz a sportok pénzbe kerülnek van aki már inkább a gyerekébe öli akkor már ezt a pénzt és akkor most lehet mondani , hogy de rengeteg módszer van ami ingyenes . Ja csak ku rvára unalmasak szóval az emberek nagyon kis százalékának jön be a jó sportokért fizetni kell . És akkor még ott vannak a lesérültek meg az öregebbek azokat kiküldjük futni azok meghalnak úgy ahogy vannak . Az 53 % az nem egy rossz arány ha mindent beleveszünk. Az hogy meg 10 % folytonosan hát istenem ez nem szükségleltetett azért nem mindanpos feltétel hogy fuss le 20 kmétert pl néha-néha elmész biciklizni futni stb bőven elég . miért kéne mindenkinek sportolónak lenni-e hülyeség az egész .
2011. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Kiegészítés: A rendszeres sport heti 1 órát jelent.


Vagyis az élet 1/168-részét, azaz 1%ot sem. Ennyi ideje mindenkinek van, azt nem hiszem el, hogy nincs, feltéve, ha valóban akarja...

2011. nov. 5. 13:54
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Hidd el, nem azért nem mozog a magyar, mert lusta, tohonya, vagy ilyesmik. Egy nyugati országban valóban igaz lehet, hogy csak az enm mozog, aki lusta hozzá, de ez itthon nem igaz. Az emberek 8-10 óra munka után hullafáradtan mennek haza, gyerekkel is törődni kell, vacsorát kell csinálni, stb. A legkevésbé sportra van energiájuk. Azon túl persze az is közrejátszik, hogy ma egyedül futni lehet kb. ingyen, szinte minden másért fizetni kell. És aki már a kaján is spórol, az nem fog 8000 forintot kiadni egy kondibérletre.
2011. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Még valami: lehet, nem találni ingyenes dolgokat - való igaz. De ha racionálisan gondolkodunk, mit választunk?

- inkább fektetünk be a mozgásba ez által megelőzve rahedli betegséget

- a 0 mozgás miatt lebetegszünk és akkor rendszeresen vesszük a méregdrága és kb hasztalan gyógyszereket és egyéb kezesére járunk


Továbbá - nem minden ingyenes dolog unalmas sztem, valamint a családot is be lehet vonni

Kimegyünk a közeli parkba minden hétvégén a családdal - fogunk 2 tollasütőt éa tollasozunk

a.) ingyenes? - igen

b.) unalmas? - már akinek, de biztos változatosabb, mint a futás (amire utalt az 1. válaszadó)

c.) családdal való időtöltés megoldott? - igen

d.) egészségünkért teszünk vele? - igen

Ez csak egy lehetőség, miképp lehetne megoldani a dolgokat.

Adalék: Egy felmérés kimutatta, hogy minden 6. haláleset visszavezethető arra, hogy nem mozgunk eleget.

2011. nov. 5. 14:01
 5/19 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Ezeket a kifogásokat szokták mondani:

-Nincs idejük. Azt az időt, amit tévénézésre, kocsmázásra, számítógépezésre, stb. fordít az ember, az taz időt sportolásra is fordíthatná.(persze itt is akadnak kivételek.) Ha pedig tényleg ennyire zsúfolt a napirendje, akkor járjon biciklivel munkahelyre.

Mellesleg megjegyzem, hogy több olyan ismerősöm is van, aki rengeteget dolgozik,(vendéglátóipar, építőipar, stb.) és mégis van ideje sportolni! Ja, hogy ők nem kocsmáznak, tévéznek, hanem helyette sportolnak? Így már mindjárt más!

-Nincs pénzük. Aha, persze! Cigire,(napi 5-600 ft) piára, új, kamerás mobilra persze van pénz! Mellesleg futni, fekvőtámaszozni, felülésezni, ingyen lehet! Vagy pedig járjon biciklivel munkába!

Itt is megjegyezném, hogy én nem vagyok egy gazdag ember, a magyar átlagnál semmivel sincs több pénzem, viszont futok, saját testsúlyos gyakorlatokat végzek, otthon súlyzózok! Mellesleg édesapám fiatalkorában minden fiatal sportolt, pedig akkor nem voltak ilyen jó életkörülmények, mint most!

2011. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mert kényelmesebb tv előtt ledönteni 2-3 sört mecset nézve, mint ugyanennyit elkölteni sportra.
2011. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem 53 % bőven elég. Tollasozni és abba belegondoltál ,hogy egy családba kb egy ember szeret tollasozni stb nagyon nehéz családon belül hasonló sportot találni amit mindenki szeret 1000 családból van 2-3 ilyen meg ezek ilyen 5 percig tartanak az esetek 90 % ba a gyerekkel akik egyet nem tudnak vissza ütni szóval kb hajolgatás az egész szóval hagyuk már ezt . Az a gond megírja ezt egy pesti ember , hogy ááá mi olyan nehéz ebben ja csak kurv ára nem járt máshol én laktam szabolcsba és most budapesten lakom és köze sincs a kettőnek egymáshoz , mintha nem is egy ország lenne kb . Ezek az emberek kint kapálnak a földeken vagy éheznek ordító nagy különbségek vannak . Az ilyen embernek azt mondod menjél futni behúz neked egyet elveszi a pénzed . A sport eleve nem mindenkinek szórakozás . Nekem pl szórakoztató a Thai box meg a kondi ,de ha nem lenne rá pénzem biztos nem mennék le tollasozni , mert nem szeretem társas sportokra amúgy sincs mindenkinek lehetősége rohadtul nehéz embert szedni rá , ilyen nincs hogy szivem gyere ki tollasozni és utána dugunk . Teljesen nevetséges és csak megismételm magamat minek kéne mindenkinek sportolni eleve a 100 % ból vonjuk már le azokat akik tényleg nem tehetik meg , mert nincs pénzük , betegek , vagy túl sokat dolgoznak . Anyám pl van hogy úgy 12 órázik hogy utána műkörmöt csinál másoknak neki mond már , hogy figyu nem jövünk le futni . Ez tök jó annak aki ráér ,de nem feltétlenül kamu az hogy nem ér rá . Persze egy kölyök aki otthon ül és nem megy le az kamuzik ,de aki dolgozik az lehet hogy esetleg fáradt és ha az agyad fáradt az sokszor rosszabb mintha a tested. Fáradt agyal kb nem tud az ember normálisan edzeni , mert nem tud oda koncentrálni szarúl csinálja a dolgokat össze vissza töri magát .



Ez a gyógyszeres baromságot felejtsd el attól hogy edzel ugyanúgy megfázol hidegben ugyanúgy elkapod a vírusokat stb ezt kitalálta valami okos és azóta híreszteli betegségek ellen jó öltözékkel , megfelelő vitamin bevitelel és táplálkozással lehet védekezni nem azzal , hogy kinyomsz fekve 50 kilót 50 szer ami valjuk meg nem kis teljesítmény (volt egy ilyen véknyabb ismerősöm ugyanúgy megcsinálta ezt ) . Olyan van esetleg , hogy elhízik az ember nagyon durván és túlterheli a szivet cukor beteg lesz stb ,de ennek megoldója leginkább megintcsak diéta nem mozgás és hamár betegségekről beszélünk halottál olyanról , hogy sport betegség ? Nem a legolcsóbb téma kenegetni kell kötni gipszelni stb és egy jó ideig nem tudsz munkába menni ha mondjuk eltörik lábad , kezed bármid és nem egy olyan dolog ami ritkán fordúl elő . Ilyen betegségekbe butaság volt bele menned , mert ez kicsit összetettebb téma minthogy egy dolgot alá tudjon támasztani .

2011. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Meggyőződésem, hogy az emberek 98% -nak lenne elég ideje rá, egyszerűen csak lusták megmozdulni.

Ha elfoglalt vagyok én is ki szoktam hagyni egy-egy edzést, de azért minden héten csinálok valamit.

Nincs szükség 2 órára ahhoz, hogy valaki mozogjon.

15-20 perc futás sokkal jobb, mint a semmi és nem hiszem, hogy olyan kivitelezhetetlen feladat lenne 2 vagy három naponta 2-3 percet mondjuk fekvőtámaszozással vagy felülésekkel tölteni.

Barátok közt és hasonlók nézése helyett sportolni is lehetne, sőt, akár közben is lehet felüléseket, lábemeléseket, guggolásokat csinálni úgy, hogy le se kell vegyük szemeinket a képernyőről.

2011. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57 % mozog ,de 98 % lusta rá ? Az mégis hogy jön ki akkor ? :D
2011. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Helyesebben 53 % volt írva hogy pontosab idézzek .
2011. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!