Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy az egyik vádlim kisebb, mint a másik?

Figyelt kérdés

A furcsa az, hogy olyan sportokat végzek, amiben egyenletesen terhelem meg a lábaimat, pl. futás, mégis a jobb vádlim kb. 2X (!!!) akkora, mint a bal...

Próbáltam figyelni, hogy vajon jobban megfeszítem-e a jobb lábamat, de nem vettem észre semmit... most azon igyekszem, hogy a balt többet használjam, de még így is, mintha a jobb fáradna el jobban XD

Most akkor gnóm vagyok? vagy mi? :D

Kezdjek el a bal lábamon ugrálva járni, hogy azt erősítsem? XD csak mert ha egymás mellé teszem őket, akkor marhára feltűnő a különbség..(tudom, ne tegyem őket egymás mellé...)

Ha van vmi használható ötlet arra, hogy ez a jelenség mégis hogyan lehetséges és mit csináljak vele, nagyon megköszönöm...


2011. nov. 5. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez elég érdekes. Erősíts rá jobban, amúgy engem is érdekelne, hogy mitől van. Google-z egy kicsit talán lesz valami.
2011. nov. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én tartáshibára gyanakszom. Ebből adódóan terhelheted jobban az egyik lábadat.
2011. nov. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

előfordul.

én pl balra hordom a gyíkom és a hatalmas súlya miatt iszonyatosan terheli a bal vádlim,ezért nagyobb,izmosabb az egész bal oldalam.

egy ideje,hogy kompenzáljak 5 kilós ólomdarabot hordok a jobb zsebemben.

2011. nov. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gerincferdülés, az egyik láb "nem tényleges" rövidülése. Magyarán szólva rövidebb az egyik lábad, de nem azért mert tényleg rövid, hanem mert a gerinc ferdesége miatt, a csípő el van tolódva és a végtagnál megmutatkozik meg. Bocsi, remélem érthető voltam.:) Nálam ugyanez van. Lehet, hogy Te nem veszed észere, mert csak fél centi. Én sem vettem észre kb 25 éves koromig. Addig nem is tudtam, hogy gerincferdülésem van :( Most már több mint egy centi a különbség. :(
2011. nov. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 N0rbi04 ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy mint ahogy bal vagy jobbkezes vagy, a lábaknál is ugyan ez megvan, így egyik kicsit erősebb. Tesiórán is magasugrásnál pl beosztották emberkéket, hogy bal vagy jobblábas, úgyhogy szerintem van benne valami. Nekem is bal lábam kicsit gyengébb.
2011. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hmm.. hát elég sokat fáj a hátam, ha kihagyok pár nap sportot, már majd' meghalok annyira.. jobb oldalt a lapockámnál... eddig nem mondta doki, hogy lenne gerincferdülésem (egyszer kisebb korunkban vizsgáltak suliban), de lehet, hogy van vmi összefüggés a hátfájás-tartás-aránytalan láb problémában...
2011. nov. 6. 13:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában mindenkinél így van,pl aki jobb lábas, az a jobb lábát terheli.Minden sportnál így van ez, mivel az a dominánsabb fél.Viszont a kérdés engem is érdekel :D
2013. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!