Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Így erősebb leszek kicsit?

Így erősebb leszek kicsit?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, fiú, és el vagyok gyengülve, annyira, hogy 1 olyan fél éve 50-60 fekvőtámaszt le bírtam nyomni, mostpedig örülök, ha a szabályos 20 megvan. Alig bíírom magam felhúznia kötélen tesi órán, pedig szeretnék belőlle 5-ös lenni. Na szóval.Tudom, hogy izomépítéshez elegendő fehérje kell, meg ch, de most nem arról lenne szó,hanem arról, hogy erősebb legyek, kb oylan 2-3 hét és osztályzás lesz kötélből. Most olyan 15 percet csináltam különböző pozíciókban fekvőtámaszt, és érezem, hogy el vagyok gyengülve, hogy feszül az izom. Megettem oylan 4 db szőlőcukrot, hogy legyen 1 kis ch. Ha ezt megcsinálom minden nap, akkor fogok erősödni, vagy mit tegyek? Segítsetek, nem akarok tesiből 4-es lenni! :S
2011. nov. 14. 14:56
 1/4 dirtboy ***** válasza:

most az a kérdésed ha jól értem hogy nem sokára felmérés lesz és hogy ha csinálod a gyakorlatokat amikből lesz a felmérés akkor azokból addigra erősebb leszel e.

igen erősödhetsz addig de azért ne vidd túlzásba az edzést mert ha túl sokat csinálsz túl sűrűn még fordítva is elsülhet.

a szőlőcukrot remélem nem edzés közben fogyasztottad.

2011. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
utánna fogyasztottam, akkor majd minden másnap fogom csinálni, és nem túl sokat, ez a 15 perc is elég volt, fáj is a karom, régen jártam konditerembe is. Vissza kellene nyerni azt a formát :D
2011. nov. 14. 15:13
 3/4 anonim válasza:
dirtboy! miért nem jó edzés közben szőlőcukrozni?
2011. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dirtboy ***** válasza:

az ő esetében azért mert a dextróz gyorsan felnyomja az inzulin szintet ami nagyon hamar vissza fog esni a ki induló szint alá és ez rosszul léthez vezethet ami nem lenne jó.


akik pedig izmot építenek pedig azért sem mert az edzésen arra törekszünk hogy kiürítsük a glikogén raktárakat,ha közben viszed be a ch akkor nem fog rendesen kiüríteni,és edzés végén nem fogod tudni az izomsejtet rávenni hogy minél több tápanyagot vegyen fel.

edzés előtt 1 órával kell lassú felszívódású ch bevinni ami energiát biztosít az edzésen egészen a végéig.

ha vége az edzésnek megiszod a gyors felszívódású dextrózt proteinnel.

a dextróz felnyomja az inzulinszintet ami meg nyitja az anabolikus kaput az izomsejthez és be tud épülni a protein és vissza töltődik a glikogén is.


valami ilyesmi,valahol le van írva keress rá hátha én valamit kihagytam.

2011. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!