Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi legyen több az ismétlés...

Mi legyen több az ismétlés vagy a sorozat?

Figyelt kérdés

2011. nov. 23. 15:21
1 2
 1/14 Zakathol ***** válasza:
A súly :)
2011. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dirtboy ***** válasza:

azt nekünk honét kéne tudnunk ennyiből?


mennyi a sorozat és mennyi az ismétlést amit szoktál csinálni?

az edzésterved egy részét leírhatnád.

2011. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 TOMAtm ***** válasza:
a súly ...
2011. nov. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ezt csak ugy kérdeztem hogy szerintetek!? Hogy ti, hogy oldjátok meg melyik jött be? Pl. Leirom a mell edzést fekve nyomok : 50 kg. 3sor. 60 kg. 3sor. 70 kg. 3sor. 80 kg. 3sor. 90 kg. 3sor. Mindegyik sorozatban 10 ismétlés._ és 45' os nyomás fekve 55 kg- al 5 sor. aztán tárogatás 15 kg. 5 sor. 20 kg. 5 sorozat és 25 kg. 3 sorozat naggyából ennyi!
2011. nov. 23. 21:18
 5/14 dirtboy ***** válasza:

hát én még ilyenről nem halottam

ez kb fél napos edzésterv vagy mi?

mire ezt mindet végig csinálod az jó sokáig tart.

gyakorlatonként vannak a sorozatok nem pedig súlyonként.

pl.

fekvenyomás 6 sorozat 10ismétlés,a súlyokat pedig változtatod a 6sorozat közben.

nem kell 150 ismétlést csinálni fekvenyomásban mert ha annyi sok megy akkor az nem edzés hanem lazsálás.


az ismétlés szám az nem rossz de ezen a sok sorozaton változtatni kell,a súlyt emeld mert úgy tűnik kevés.

2011. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
akkor ez azt jelenti, hogy ez amit leirtam az nem megfelelő mell edzésnek? És az baj ha az előbb leirtaktól épp hogy elfáradok? Nem azt mondom megérzem de ugy érzem még lenne bennem! És ugyanigy vagyok a többi edzésnapon. Amugy heti 5 ször edzek 2 órát.
2011. nov. 23. 21:42
 7/14 Zakathol ***** válasza:
Mindet mellre? :D
2011. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 dirtboy ***** válasza:

bizony hogy baj,ez azt jelenti hogy pinalegyezét végzel és nem edzel.

nézz egy edzéstervet magadnak és bukásig csináld az ismétléseket.

ha mondjuk 60kilóba bírsz maximum 15 nyomni akkor ne állj meg 10ismétlésnél hanem emelj a súlyon hogy maximum 10ismétlés menyen és azt használd.

az edzés nem arról szól hogy kicsit megmozgatod magad és kész,úgy nem fogsz fejlődni soha.

2011. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Figyelj akkor ha 100 kg megy fekve akkor teszem azt 85 kg ból nyomjak 6 sorozatto sorozatonként 10 ésmétlést? ez igy jó lenne? vagy akkor mondj egy jó edzéstervet neked mi vált be "dirtboy" nem volna rosz ha leirnád és nem linkel nél mondjuk azt is elfogadom! És ha nem nagy gond ird már le hogy miért is nem jó ugy ahogy én edzek a leirtak alapján? szerintem nem lazsálás de te megmondod!!
2011. nov. 24. 21:32
 10/14 dirtboy ***** válasza:

kilókba nem menjünk bele csak pl.nak írtam valamennyi kilót hogy könnyebben megértsd.

az a baj hogy mindig kilókat beszélsz de ez testépítés nem erőemelés.

egy edzésterv leírás kb. így néz ki /mell edzés,súlyt nem írunk mert az nem lényeg,az a lényeg hogy max a leírt ismétlést számszor bírd kinyomni/


fekvenyomás 6 sorozat 8-12 ismétlésig

fednerdepados nyomás 5 sorozat 8-12 ism.

fekvenyomás kézisúlyzóval 4 sorozat 6-10 ism.

tárogatás 4 sorozat 10-12 ism.


nem tudom ez így érthető e

leírnám én az én mell edzésemet is nem lenne gond csak nem hiszem hogy az neked megfelelne mert ami nekem bejön az korán sem biztos hogy másnak is,én a saját mell edzésemet az évek alatt tapasztalta ki és állítottam össze a mostanit,és ezt is variálni kell.

neked is majd variálnod kell időnként.


ja és ne csak 1 adott súlyal csináld a sorozatokat mint írtad is hogy 85kg-al 6 sorozat hanem kezd kevesebbről amivel megy 12 aztán tegyél rá egy kis súlyt és johet a kovetkező sorozat amiben nem ban ha már nem megy csak 10 ism.

a lényeg hogy 6 ism. től kevesebb ne legyen,legyen szabályos és ne mindig ugyan az a súly legyen.

ferdepados nyomást rakd minden második mell edzésen a sima fekvenyomás elé.

2011. nov. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!