Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját testsúllyal végzett...

Saját testsúllyal végzett edzésről mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Megszereztem Pavel Tsatsouline - Meztelen Harcos és Paul "Coach" Wade - Fegyencedzés című könyvét és érdekelne, hogy mennyire hatásosak ezek? Mennyire komoly változásokat lehet elérni ezekkel az edzés módszerekkel?


Normális válaszokat kérek. Lehetőleg olyanoktól akik komolyan veszik a sportot.


2011. nov. 27. 12:12
 1/9 dirtboy ***** válasza:
100%
kisebb izomzatot fellehet velük építeni de elsősorban erősödésre van. /mármint hogy egy átlag emberhez képest erősít,olyan súlyokat nem bírsz majd emelni mint az erőemelők vagy komolyabb testépítők, de a saját súlyodat könnyen dobálod majd/
2011. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nagyra tartom ezeket az edzésmódszereket. Szerintem ha nem baromi nagy darab kigyúrt fazon szeretnél lenni, hanem egy edzett izmos sportos külsőt akarsz akkor arra tökéletes. És ami lehet hogy lassabban és kevésbé látványosan nő az izmod, de az tartós lesz és az állóképességed és erőszinted nagyon meg fog nőni. Szerintem ez a lényeg, ha komolyan csinálod és jól táplálkozol a tested úgyis formálódik, csak türelmesnek kell lenni és élvezni a sportot, meg a fejlődést. Kondisoknál mindig ott van az a tényező hogy ha abbahagyják hirtelen látványosan visszaesnek, a kiegészítők szedésének abbahagyása ezt még tovább fokozza. Lehet nagyobb súlyokat mozgatnak meg, de egy nem minden. Mellette érdemes futni, biciklizni, vagy bármi mozgást beiktatni ahogy belefér garantálom hogy hamar meg fogod érezni a különbséget.
2011. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 dirtboy ***** válasza:
100%

ma 12:42 ez a nagymértékű izomvesztés azért van mert nagy a tömegük,ha a saját testsúlyos edzéssel el lehetne érni mondjuk 175cm magassághoz 100kilós izmos testet és abba hagyná az illető az edzést akkor ugyan úgy izomvesztesége lenne hamar mint egy body-s nak.

nem szabad azt hinni hogy tápkiegtől valamiféle más felépítésű izom lesz mint a házi kosztól és a saját súlyos edzéstől mert ez nem igaz.

ha ezt hiszed akkor ne légy szűklátókörű mert az nem jó,inkább nézz utána a dolgoknak mint hogy helytelen gondolataid legyenek.

2011. nov. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Félreértés ne legyen, nem a bodys edzés ellen beszéltem saját edzéseimnek is szerves része a súlyzós edzés igazából megkerülhetetlen aki annak aki tényleg formában akar lenni. Egyet értek valóban a nagy tömeg miatt van, nem az edzésmódszeren van a hangsúly.

Én az összetettebb edzések híve vagyok,vagyis súlyzózás ,talajgyakok, futás, bicikli, úszás minél változatosabb annál fittebb, erősebb jobb álló képességű vagy szerintem. Ami kicsit szúrja a szemem az olyan fazonok akik csak felsőtestre erősítenek, és a súlyzótárcsák emelésén kivűl más mozgástípust nem ismernek. Le kéne futni 2 km-et fél úton szívrohamot kapnának a "sportemberek" Tudom hogy az igazi bodysok nem ilyenek, őket tisztelem de sajnos sok az ilyen fazon.

2011. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én 100 kilósan 50es karokkal mentem futóversenyekre nem áll sztem minden bodystól távol a futás
2011. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Én nem szeretnék ilyen "kétajtósszekrény" lenni. Csak egy izmos, sportos külsőt szeretnék és a jelenleginél jóval nagyobb állóképességet:)

2011. nov. 27. 15:45
 7/9 dirtboy ***** válasza:
100%

a saját testsúlyos arra jó lesz, de azért nem kell azt hinni hogy konditerem=50es kar meg kétajtós szekrény test mert ez nem így van

ha csak kicsit akarsz izmos lenni és jó állóképességet akarsz akkor is mehet kondiba sokan csak azért járnak.

2011. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze persze nem is úgy értettem.


Gondolkoztam a kondin is csak nekem elég macerás lenne. Egy kis faluban lakok, itt nincs kondi terem. A legközelebbi 20km. A munkám abból áll, hogy kb. egész nap vezetek. Este 6-nál hamarabb soha nem érek haza. Aztán vacsi ilyesmi. 7 körül tudnék elindulni a kondiba. Tömegközlekedéssel ne jó mert azzal nem tudnék haza jönni. Kocsival meg azért ilyen üzemanyag árak mellet mondjuk minden másnap 40km a kondi miatt sok. Szóval szívás:( Ezért gondoltam erre a saját testsúlyos edzésre, meg még max veszek pár súlyzót, ilyesmit.

2011. nov. 27. 16:01
 9/9 dirtboy ***** válasza:
100%

az nem hülyeség ha otthonra veszel pár kondi cuccot,én sem kondiba járok nincs rá pénzem mikor meg pénzem volt ár lehetőségem nem volt,de nincs okom panaszra,találékony vagyok és a vásárolt cuccok mellé én is készítettem pár eszközt amivel nagyon jókat lehet edzeni a test minden izmára.

te pedig kombinálhatod az otthoni kondit a saját súlyos gyakorlatokkal.

2011. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!