Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit mozogjak, ha egyik sportba...

Mit mozogjak, ha egyik sportban sem vagyok jó, és nem is szeretem a sportokat?

Figyelt kérdés

Nem effektíve a mozgással van bajom, hanem a sportokkal. Egyikben sem vagyok jó, így nem is tudom élvezni. Milyen gyakorlatokat végezzek, ha fogyni szeretnék? Ezekre gondoltam: [link]

Jók lesznek ezek, ha kb. 8-10 kilót akarok leadni? (4-et hasról, és 3-at 3-at combról.)

Szobabicikli segítene a fogyásban?


2011. dec. 3. 16:37
 1/5 dirtboy ***** válasza:

(4-et hasról, és 3-at 3-at combról.) ezt azért majd beszéld meg a testeddel hogy ők is tudják hogy honnan mennyit is fogyjanak



NINCS HELYI ZSÍRÉGETÉS

fogyókúrás/szálkásító diéta és aerob mozgás,a bicikli is jó lesz

2011. dec. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mi az az aerob mozgás?
2011. dec. 3. 16:45
 3/5 dirtboy ***** válasza:

Aerob edzés


Olyan mozgásforma, amely egyszerre mozgatja meg a nagy izmokat –a láb mindenképpen a mozgás alapja– de alacsony intenzitással, ezáltal nem okoz az izmokban a súlyzós edzéshez hasonló terhelést, glikogénürülést stb. A folyamat lényege az egyenletes, monoton edzés, pl. tempós gyaloglás, egyenletes terheléssel. Ilyenkor nagyon hamar átáll a test arra, hogy a zsírokat használja energiaforrásnak, mert van idő arra, hogy az amúgy időigényes aerob folyamatokat a zsírok zsírsavakká bontását stb. elvégezze, mivel nincs hirtelen, gyors, intenzív izommunka. A terhelést úgy kell beállítani, hogy ne legyen a pulzus magas, max. 130, mert a magasabb pulzus már átesik kardió tartományba. Ez a zsírégető edzés.

Aerob edzés a gyaloglás gépen vagy gyalog, a futás (az edzetteknek, akinek nem emelkedik meg a pulzusa), ellipszistréner, bicikli, stb.

2011. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:
2011. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egyikben sem vagy jó?

azért megnézném azt az embert,legyen szó akármilyen edzésről,aki elsőre olyan jó,mint pl az adott sportág edzője.

ha valaki jó,akkor sokat csinálta,azért jó.

azt hittem ez logikus.

nagyritkán feltűnik egy-egy őstehetség,de nem jellemző dolog.

2011. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!