Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Eddig azt hittem, jó úton...

Eddig azt hittem, jó úton haladok, de mégsem. Alakformálást/fogyást hogyan?

Figyelt kérdés

Először is tudom, hogy nincs helyi zsírégetés.


Lassan 3 hónapja diétázom, és 175/77-ről 69re fogytam. Ésszerű kcaldeficittel, sok fehérjével, heti 2 futással és 2 súlyzós edzéssel. Elég látványos, mivel a derekam körmérete 10 cm-t, a hasamé 13 cm-t, a fenekemé pedig 10 cm-t csökkent.

Egyetlen bökkenő van: az arányok. Egyrészt a combom egyszerűen nem akar vékonyodni, pedig nagyon szeretnék nőies combokat. 58 cm, és csak 2 cm-t csökkent ez idő alatt.

A probléma az, hogy nem sok zsír van rajta, régebben versenyszerűen röplabdáztam, és elég vaskos, izmos lett. Ahogy a vádlim is, ami 43 cm :(


A másik probléma pedig, hogy az arányaim 86/64/98 és továbbra is csak a mellemből és a derekamból fogyok, lentről pedig nem!! a felsőtestem, mint egy anorexiásé... :( alul pedig hájas disznó.


arra gondoltam, hogy a felsőtesre nagy súlyokkal végeznék edzést, lábra pedig kis súly-nagy ismétlés és hosszútáv futások. az étrend maradna ugyanaz, 500 kcal deficit, 100g fehérje min.

A célom, hogy vékonyabb, nőiesebb combom legyen (akár izomvesztés árán is), és hogy normalizálódjanak az arányok.


Láttok benne értelmet, vagy másképp csináljam?


2011. dec. 5. 01:51
 1/5 anonim ***** válasza:

körte típus vagy, akkor. nem kell itt kétségbeesni, 3 hónap alatt fogytál 8 kilót, az jó. Ha fogysz még 8at, akkor alulról is eltűnik a massza.


de van egy rossz hírem, a röplabda pont nem vastagítja meg a combodat. Szal nem amiatt vastag, hanem azért, mert alapból ilyen a testalkatod. nem izom az, hanem háj. alapigazság, hogy oda hízol a legkönnyebben, ahonnan a legnehezebben fogysz.

2011. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem mind háj, ezt érzem. ha befeszítem, akkor elég durván kemény, kötött. nem is nagyon tudom "összecsippenteni sem". persze van rajta zsír, de amikor nagyon vékony voltam, akkor sem jött rá a combomra csak az XXL-es nadrág, fenékben meg lötyögött az egész. Pedig akkor 10-12% körül volt a testzsírom.
2011. dec. 5. 11:34
 3/5 TOMAtm ***** válasza:
ha folytatod a diétádat a lábadról is le fog menni a felesleg.lehet h te úgy érzed h a combod márcsak tiszta izom,de el kell keserítselek,a zsírszövet vígan megél az izomrostok között anélkül h észrevennéd.
2011. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bizony, körte alak vagy. Ez ellen semmit nem tudsz tenni, az alsó részed marad is ekkora. Viszont, 100g fehérje naponta? Minek? Csodálkozol, hogy nem csökken az izomtömeged, ha ennyi fehérjét eszel? Mellesleg egy nőnek (igaz 40-50 évesen) kb 46g fehérjére van szüksége. Gondolom te ennél jóval fiatalabb vagy, de ez nem azt jelenti, hogy ennyi fehérjére lenne szükséged. [link]
2011. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

tudom, hogy zsír is van rajta, de nem ez a lényeg, hanem, hogy izom is. mivel nem lehet csak úgy lötyögtetni az egészet, mint pl a fenekemet, ami tiszta zsír (volt) és fogyott is rendesen :)

remélem igazatok lesz, akkor csinálom tovább a diétát.

2011. dec. 6. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!