Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Calisthenic és GTG?

Calisthenic és GTG?

Figyelt kérdés
Véleményeket várok! Nektek bevált a Fegyencedzés által bemutatott calisthenic edzésmódszer, esetleg a Pavel féle GTG edzésprogramot használjátok? Vagy kombinálva a kettőt?
2011. dec. 6. 21:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Én Fegyencből tolom a fekvőtámaszokat, GTG módszerrel kombinálva, az egylábas guggolást szintén GTG módban futtatom, de itt kihagyom a Wade féle lépéseket.
2011. dec. 6. 21:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a kettőt keverem. Azt a 6 gyakorlatot csinálom, ami a Fegyencedzésben van. Mindenből maximum 5 ismétlésszámmal dolgozom, kivéve a lábemelésben. A fekvőtámaszt és húzódzkodást mindennap. És ezek mellé teszem egyik nap a hidat és lábemelést, másik nap pedig a kézenállást, guggolást és zászlót ( ez már fegyencedzés 2-ben van leírva). Ezenfelül még heti 2-szer csinálok alkarerősítést, ami szintén a CC2-ben van leírva: ujjpárnás fekvőtámasz és lógás.
2011. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És adja? Mert ennél a témánál látom, hogy sokan haszontalannak tartják csak úgy simán végzett gyakorlatként, ajánlanak mellé mást is, de gondolom ezeknek a nagy része el sem kezdte. Én a Pavel által leírt 2 gyakorlatot: Egykezes Fekvőtámasz és Egylábas guggolás rejtelmeit próbálom elsajátítani, a Fegyencedzést és a GTG edzésmódszert kombinálva. Naponta csinálom a Fekvőket a GTG edzésmódszerrel, vagyis több sorozat ezekben annyi ismétlésszám amennyi nem a végkimerülésig megy. Egylábas guggolást meg támasszal végzem hogy tudjam javítani a hibákat, egyensúlyon még javítani kell, meg a légzést, a csi áramlását még ki kell tanulnom. Az egylábasnál már nem megyek végig a lépéseken, hanem kapásból GTG-ben dolgozok. Az egykezes fekvőt mégis csak nehezebb megtanulni mint az egylábas guggolást.


Sok ember néha egy pillanatra elbizonytalanít,de nem adom fel csinálom, hiszen már sok időt feccöltem bele! Csak infó kellene, akik ezt a módszert használják, hogy érzik-e a hatását!


Amúgy köszönöm a válaszodat!

2011. dec. 6. 22:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem szoktam sokat adni azok véleményére, akik leszólják ezt a fajta edzést. Épp elég nekem az, hogy Pavel Tsatsouline magasan elismert oktató, Paul Wade meg ha létezik ha nem, a könyveiben leírt gyakorlatok elsajátításához rengeteg edzés és kitartás kell.


A fekvőtámaszt hogy csinálod? Milyen kivitelést alkalmazol?


Amúgy nagyon örülök, hogy rátaláltam a Meztelen Harcosra, ennek köszönhetően szinte semmi idő alatt meg tudtam csinálni életem első egylábas guggolását, rá kis időre meg az első egykezes fekvőt. Azóta a guggolásból már ötöt tudok csinálni simán, tudom nem nagy dolog, de hatalmas fejlődés ahhoz képest, mikor elkezdtem. A fekvővel sajnos nem haladok ilyen jól, de sebaj, ráérek. Mióta saját testsúllyal edzem (4 hónap) jóval erősebbnek érzem magam az edzéseken, és ezt a visszajelzést kapom az edzőmtől és a társaktól is. Úgyhogy mindenképpen megéri csinálni.

2011. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A fekvőtámasznál már a 4. lépésnél vagyis a fél fekvőtámasznál tartok, ebből annyi sorozatot csinálok amennyihez éppen erőm van, az ismétlésszámot meg úgy határozom meg, hogy amikor már úgy érzem hogy a következő nem menne normálisan akkor abbahagyom. sorozatok között egy kis pihi, aztán megint. Célom hogy normálisan el tudjam sajátítani az egykezes fekvőt, tudom hogy ez sok időben telik, de csak így lépésenként tudom megcsinálni.


A gyakorlatnál megpróbálom alkalmazni a feszítést, már kezdek belejönni, a légzést még meg kell tanulnom rendesen, és próbálok annyi ismétléssel dolgozni amennyivel normálisan tudom végezni a gyakorlatot.

2011. dec. 6. 22:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha sok ismétlésszámmal dolgozol, akkor az erő-állóképességed fejlődik nagy mértékben, a maximális erőd viszont kevésbé. A gyorsabb fejlődés miatt én a helyedben mennék a feljebbi szintekre, amiből már csak kevesebbet tudok csinálni. De ezt írja Pavel is, ha maximális erő fejlesztése a célod, akkor maximum 5 ismétlésszámmal dolgozz.
2011. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én a fejembe vettem hogy végigcsinálom normálisan, tartok attól hogy ha átugrok egy lépést, akkor nem kerülök közelebb a célhoz. Le a kalappal aki megcsinálja az egykezes fekvőt, én még gyengének érzem magamat hozzá, ezért is akarom becsülettel végigcsinálni a lépéseket.
2011. dec. 6. 22:47
 8/11 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon követtem végigcsináltam a kezdő középhaladó haladó szintet, most már próbálok arra koncentrálni, hogy kevesebbel dolgozzak, de azok tökéletesek legyenek, persze még baromi sok idő mire el fogom ezeket sajátítani. Kösz a tanácsokat!
2011. dec. 6. 22:48
 9/11 Mr.Super TNT ***** válasza:

Én a fegyencegyezést csinálom ketlebell és futóedzés kombóval.


Én viszont megfigyeltem ,hogy a fegyenc edzésben vannak hiányosságok ,nincs benne edzés tematika ezért át kellet dolgozni és ki kellet egészíteni. Természetesen az 1. lépéssel kezdem én is pedig már régóta csinálok önsúlyos gyakorlatokat.


Az én edzés alapelvem: 3 lépést csinálok egyszerre ha mind a három megy mester szinten akkor az elsőt elhagyom és a másodiktól kezdve csinálom a 3 lépést.

Magyarul 3 kemény gyakorlat egymás után és nem csorbul az az elv sem ,hogy nem erősödnek meg az ízületeim ráadásul egy 1 órás másfél órás edzéssé tudtam dolgozni ami 2 gyakorlatot vagyis ami 3-3 lépést takar.

Van egy alapelv ami az erőt a bankba dolgot is támogatja.

Ha elkezdem csinálni a 3. lépést és nem tudom megcsinálni akkor visszalépek egy lépést és megcsinálok belőle 2-3 sorozatot annyi ismétléssel amennyit birok vagy jól esik.

Így alapozok a 3. lépésre.

novemberben kezdtem és most kezdem csinálni pl. a guggolásból 5. 6. 7. lépést. és közbe még a térdsérülésem is helyre jött szóval bevált.

A fekvőből pl 4.5.6. lépést csinálom ,de hamarosan lépek ott is szintet.


A hídnál az első 3 lépést csinálgatom + néha néha rátérek a 4.re is ,de úgy gondolom ,hogy itt hiába fejlődök jól indokolt és célszerű lassan haladni


Stb stb . Mégis úgy gondolom ,hogy jövőév novemberre fog majdnem mindegyikből a mester lépés menni. Majd akkor a youtube-on és itt is ,demonstrációt mutatok ,mert szeretném ,ha minél többen kedvet kapnának ,hozzá.

És fogadtam is egy két haverommal egy vödör csokiba :).


A kettlebel irányból egyenlőre csak a lendítést csinálom ez az edzéseim 20% -át teszi ki ,mert sajnos korlátozott a lehetőségeim. Bár az az igazság ,hogy nagyon meglökte ez a gyakorlat is a regenerációm és az állóképességem.

Ha több pénzem lesz akkor jobban tudok rá majd áldozni.


Én küzdősport beállítottságú vagyok és ha van pénzem lejárok bokszedzésekre és sose fogom ezt abbahagyni ,mert az én kedvenc sportom és értelmet ad a hétköznapjaimnak szeretem és imádom.


+nekem a honvédséghez is kell az erő és nem számít ,hogy nézek ki csak az ,hogy erős legyek.

Remélem jövőév novemberében már érdemleges és látványos eredményeket mutathatok.

2011. dec. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem az egykezes fekvőt is normálisan GTG-ben csinál, azaz

könnyítetten, ahogy meg, de csak 5 ismétlés alatt, és ne kimerülésig.

a fegyenc is jó, gyakorlatok szempontjából, és ez a lényeg. 1 kitételem van a kettő vegyítésére, mivel a GTG elvileg komoly ideg-izom kapcsolatot igényel, ezért 2 gyakorlatra van optimalizálva. felőlem lehet csinálni mellette másik 6-ot, én lehet x ideig a meztelen harcost csinálnám, és csak utána vegyíteném a kettőt. ha így tetszik, ezt is csinálom.

2011. dec. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!