Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » ÉRDEMES K A R A T É Z N O M?

ÉRDEMES K A R A T É Z N O M?

Figyelt kérdés
Milyen a karate? Mi történik egy karate edzésen? Ad-e önvédelmet? Milyen a karate a többi küzdősporthoz képest? Mennyire kemény? Minden választ köszönök előre is! :D 16/L
2011. dec. 12. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én régen jártam karatéra és abból jó volt hogy mozog az ember, javítja a tartást stb, de igazából elég lóf*sz a való életben. Ha magadat akarod megvédeni vannak sokkal hatásosabb küzdősportok.
2011. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lee12 ***** válasza:
63%

ha kemény űzöd akkor van

viszont ha lecsalod az egész edzést akkor semmi értelem sincs

2011. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
a környékünkön a karate edző elég keményen csinálja mégis vannak tőle sokkal erősebbek akik bármikor megtudnák verni és nem éppen karatéval. de azért be kell látni hogy egy átlag embertől erősebb. De ennyi edzéssel sokkal hatásosabb küzdősportal még erősebb lenne.
2011. dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Hát én 3 év karate után 6 évet jártam kempora.

Karate-tól jobb lesz a tartásod, ahogy már írták...de ha jobban megnézzük nem áll másból csak kül. technikák sorozata... Úgyhogy, ha önvédelem céljából jelentkeznél, akkor válassz inkább mást.

2011. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézzük szép sorjában:


Milyen a karate? A karate okinawáról származó, kung fu-ra erősen hasonlító japán harcművészet és küzdősport. Ütések és rúgások vannak benne.


Mi történik egy karate edzésen? Egy karate edzésen valószínűleg van bemelegítés, erősítés, ütések-rúgások tanulása, formagyakorlatok, technikák és szabad küzdelem.


Ad-e önvédelmet? A kyokushin és ashihara stílusok állítólag jók önvédelemre, persze ez függ attól is, hogy milyen az oktatás, és persze te mennyire tudod jól elsajátítani. Sajnos a magyar karate eléggé a béka s*gge alatt van magyarországon, szóval önvédelemre nem egy életbiztosítás.


Milyen a karate a többi küzdősporthoz képest? A karate a többi küzdősporthoz képest mondhatni "unalmasabb", tradicionálisabb, ismertebb, és (a sok kamumester miatt) általánosságban gyengébb.


Mennyire kemény? A kyokushin és ahshihara karate alapból kemény, de ez függ az edzőtől is. Sajnos itthon a legtöbb karate no contact, ami azt jelenti, hogy csak simogatjátok egymást edzéseken.

2011. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Ezeket csak azért, mert állítólag a hazai karateoktatás a "békasegge" alatt van. Ezen a fórumon ezt kb. a legtöbb HM/KS-ról olvashattuk már különböző "szakértőktől". A magyarországi thai box sz.ar, zen bu kan kempo sz.ar, BJJ sz.ar, aikido sz.ar. Gondolom, ezt azok mondják, akik lehúztak "kemény" 1-2 évet vmelyik stílusban, aztán nem lett belőlük überbrutál gyilkos harcos.

2011. dec. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, igen, tudtam, hogy nekiállnak majd pampogni néhányan. Ezért is mondtam, hogy általánosságban, mert azért vannak jó klubok, de sajnos kevesebb, mint sz*r. Plusz a karate leginkább no contact-semi contact szabályrendszerben gondolkodik, ami lássuk be, kismiska egy valódi bunyóhoz képest. A legtöbb karateedzés önvédelmi anyaga meg hát...

Megértem az előttem szóló álláspontját, de meg kéne kicsit tanulni szöveget értelmezni ;)

2011. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

"Sajnos a magyar karate eléggé a béka s*gge alatt van magyarországon,"

Ezen mit kell szöveget értelmezni? A shotokanban egy jó pár éve a kumite-ben no contact szabályrendszer van, ahogy pl. Japánban is. Nem volt ez mindig így, a 80-as években még full kontakt nyomták, fejre is lehetett ütni. (Volt is néhány arccsont-, állkapocstörés.) A kyo és az ashihara pedig úgy tudom, ma is full kontakt rendszerben küzd. Biztos van jó néhány kamu oktató is, de ezt akkor kb. a legtöbb stílusról elmondhatjuk, egyébként pedig én nem ismerem az erre vonatkozó hazai statisztikákat, gondolom nincs ember, aki végigjárta Mo. összes dojo-ját.

2011. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ma már ha elmész bármilyen Bivalybasznádi vagy akármilyen településre, akkor tuti találni fogsz karatét. Ez azért van, mert nagyon felkapott lett magyarországon, és mint a népszerű stílusok esetében (lásd pl: Aikido) egyszerűen felhígult és nagyon sok önjelölt mester akadt, akik a sikert meglovagolva akartak sütkérezni a sensei-ség (no meg a pénz) dicsfényében. Aztán ezek a kb 0 küzdelmi értéket tanító emberek újabb generációt neveltek ki és így tovább...

Sajnos ha ma bármilyen harcművészetekben tájékozott embert megkérdezel, elég negatív véleménnyel lesz a karatéról. Persze megértem, hogy karateka-ként ez sérti az önérzeted, de el kell ismerned, hogy a rengeteg rossz klub van, ahol az emberek nem kapnak valódi, önvédelemben is használható tudást.

2011. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Karate nem mindenkinek való ezt szerintem mindenki aláírja! A kérdezőnek akkor ajánlom ha harcosabb jelleg és nem riad vissza a fájdalomtól, lévén, hogy legjobb tudomásom szerint vannak benne csonterősítések is (a Kyokoushin ban biztos). Ha nem így van akkor inkább az olyan harcművészetet ajánlanám amely eleve a "gyengébbek" részére lett megalkotva(Pl: Leung Ting Wing Tsun Kung Fu)
2012. nov. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!