Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kick-boksz, thai-boksz, vagy...

Kick-boksz, thai-boksz, vagy sima boksz? Melyik a 3 közül a legjobb önvédelemre?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 15:34
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
11%

3 sportot felsorolsz, amelyek egyike sem hatékony önvédelemre.. mi a f.aszért nem lehet harcművészetet tanulni önvédelemre?

amúgy: ökölvivásban komoly a kéztechnika, ha vitál pontokra ütsz, akkor megölheted az ellenséged, a boxot ha megfelelően gyakorolják, felérhet egy harcművészettel.

kick és táj boxot egynek venném. lehet ezeket is a régi (gyilkos) hagyomány szerint gyakorolni, és akkor jó. de ringsportnak nem fogják azt megtanitani, hogy üsd torkon, könyököld szét a halántékát és törd el az állkapcsát, majd ha kidőlt taposs a torkára, tehát egyik sem kimondottan gyilkos, amig nem kezdik direkt ilyen céllal gyakorolni.

2011. dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
azért a kick-Boxot és thai Boxot ne vegyük egy lapra más teljesen csak a nevük azonos , mert ringsportá alakították .
2011. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért megnézném, hogy egy kickbox, vagy sima box edzőt mikor ütsz torkon, meg mikor könyökölöd szét a halántékát...
2011. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
edző helyett versenyzőt akartam írni :)
2011. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
Box.. Megtanulod jól hjasználni a kezed,ill. elmozogni,védekezni.Rúgni úgy se tudsz ringen kívül ha olyan nadrágban vagy.
2011. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
65%

én speciel akkor könyöklöm sza.rrá egy versenyző torkát, amikor csak olyan torokkönyöklős hangulatban vagyok, de nem az én esetemből kell kiindulni, én csak hirből ismerem a sportszerű küzdelmet.

az érdekesebb, hogy miért ne vegyük 1 lap alá a 2 sportot?

2011. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
Mert nem ugyan arra épül , am. kicsit jobb boxolók behúzzák a nyakukat úgy azért elég nehéz torkon vágni valakit
2011. dec. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
80%

Egyértelműen az ökölvívás a jó és a használható!

Komoly hagyománya van Magyarországon az ökölvívás oktatásának, éppen ezért az oktatás színvonala is magas, és mindenhol jól oktatják.


A kick-box ma már a hölgyek körében elterjedt ideális zsírégetésre. Régebben nem volt annyira rossz, de ma már nem sokat ér.


A muay thai az ugyan kemény, de a combrúgásokon és a térdeléseken kívül nem tudnak semmit. Ütni, védekezni, elmozogni nem tanítanak. Az eredeti muay thai-ba sincs komoly védekezés. Ez a nagy hibája. Nálunk is szoktak lejárni ökölvívó edzésre thai box edzők (!), olyanok elverik akik 2-3 bokszolnak. Ebből látszik, hogy nem tudnak ütni. Agyatlan ringbunyó.


Az ökölvívás ugyan nem tanít meg rúgni, de ott olyan szinten megtanulsz ütni, hogy többet ér, csak kézzel jobb leszel 2 év boksz után, mint egy 4 éve thai boxoló gyerek kézzel-lábbal.


Én is tanultam tradicionális muay thai-t 2 évig, keményebb lettem tőle valamivel, de ennyi. Most már bokszolok 4 éve, simán elverek egy thai boxost.


Ha viszont mindenáron megakarsz tanulni ütni és rúgni is, akkor viszont a savate (francia box) a legjobb.

A savate ugyanaz, mint az ökölvívás csak annyi, hogy cipőben rúgnak benne. Nem mezítláb, mint a muay thai-ban, taekwondo-ban, karatéban, kick-boxban vagy capoeira-ban.

Utcán is cipőben leszel nem? És cipőben másképp kell rúgni ám, máshogy kell ráfordulni is. Mert a karatéban a thai boxban, kick-boxban majdnem ugyanazok a rúgástechnikák ám. A savate rúgástechnikák másak ám, kimondottam cipőre specializálódott, mellesleg ugyanolyan jók kézzel mint az ökölvívók. Csak egy hibája van a savate-nak, kizárólag Pesten tanulhatsz ilyet sajnos.


Vagy ha kézzel-lábbal jó akarsz lenni akkor még valamilyen kung-fut is tanulhatnál. Pl: shaolin kung-fu.


Késes Krisz

2011. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
58%

Egy wing chun-os lazán elverne egy kick-boxolót röhögve. Egy thai boxolót is, bár azt nehezebben, de leverné.


Az ökölvívó és a savate-os az már más tészta, azok félelmetes ellenfelek.

2011. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

Én bokszolok mellette pedig capoeirázok. A kettő tökéletesen jó. Szoktam sparringolni muay thai-osokkal igen gyöngék. Mármint kemény, szívós legények, de a védekezésről elmozgásról, ütésekről és lábmunkáról még hírből sem hallottak. Nagyon könnyű leolvasni a testbeszédüket! Ha megállnak, majd emelik a térdüket és a csípőjüket oldalra kiemelik akkor low-kicket fognak rúgni. Ha közeljön hozzád és a két kezét a két válladra akarja tenni, akkor megfog térdelni.

Én lazán eltáncolok előlük majd kapnak pár csapottat tőlem, vagy elginga-zok, hirtelen leguggolok majd lábsöprés, csak esnek kelnek szerencsétlenek. Nem egyszerű lecsapni őket mert bírják a verést, de csak idő kérdése.

2011. dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!