Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bruce Lee VS. Miyamoto Musashi?

Bruce Lee VS. Miyamoto Musashi?

Figyelt kérdés

Bár bőven nem egy időben éltek, de ha összecsapnának akkor melyikük győzné le a másikat?


Musashi 1 db szamurájkarddal, Bruce Lee pedig 2 db kétrészes nunchakuval.


2011. dec. 16. 09:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Muszashi meg egyszer sem veszített párbajban.
2011. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

16:58

Hát te is k.rva nagy szakértő lehetsz. Bruce Lee életében nem volt 80 kiló, csak 60. Ezen kívül rohadtul nem volt annyira brutál harcos, mint azt sokan állítják. Igaz, hogy kiállt mindenféle harcművésszel, de azok nem voltak ám világszínvonalúak. Egyszer egythai boxolóval például 10 menetet bunyózott, mire sikerült győznie.

Amúgy enmcsak egyszer, de többször is kikapott. Tizenévesen például kiállt a tesitanárával, aki boxolt, és a csávó kb. két perc alatt elverte, mint szódás a lovát. Aztán fiatalként verekedett több harcművésszel is, és volt, hogy kikapott. Egyébként ő maga is beismerte, hogy nem legyőzhetetlen, mert szerinte Muhammad Ali például megverte volna. Az meg, hogy nunchakuval jól bánt, az egy dolog, de soha nem harcolt anyit fegyverrel, mint Musashi, aki 16 éves kora óta harcolt. Ezen kívül a nunchaku sokkal rövidebb fegyver, mint a kard, ráadásul Musashi eléggé jól bánt vele.

Mellesleg, mielőtt belekötnél, amit írtam, én olvastam Bruce Lee életrajzát, és onnan tudom mindezt.

50 egykezes húzódzkodást pedig nincs olyan ember, aki meg tudna csinálni, még ha Bruce Leenek hívják is.(Azt mondjuk elismerem, hogy a testsúlyához képest hihetetlenül erős volt.)

Visszatérve a témára: Akármennyire is tisztelem Bruce Leet, Musashi ellen kb 1-2% esélyt adnék neki.

2011. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Sz. Máté válasza:
Bruce lee egyszer vesztett nem többször. 13 évesen egy utcai verekedésben. Akkor döntötte el, hogy kűzdősportokat fog tanulni. Villám gyors volt. Egyszer elhívták egy harcművészeti tornára ahol bemutatót tartott. Az emberek akiken bemutatta a trükkjeit többször is megkérték, hogy ismételje meg az ütést,mert egyszerűen nem látták amit csinált, olyan gyors volt. Tehát Musashi tényleg kapott volna a fejére amíg kihúzta volna a kardot. És én is olvastam az életrajzát több példányban is, azonkívül számtalan dokumentum filmet láttam az életéről, ugyanis ő szinte a már a példaképem mert én is kűzdősportolok.Elismerem, hogy musashi nagy harcos volt bár nem tudok róla olyan sokat. És azt se mondom, hogy bruce legyőzte volna. Egyszer kihívott egy neves harcművészt akit három perc alatt legyőzött, utána csodálkozott, hogy nem ment neki előbb. Én mindkét félnek adnék 50 százakékot
2011. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Azt nem vitatom, hogy BL rohadt gyors volt, és erős, de könyörgöm, puszta kézzel verekedett, nem pedig fegyverrel harcolt! És nem csak egyszer kapott ki! Benne van az életrajzában, hogy a tesitanára is megverte egyszer, és ezután évekig boxolt. Apropó Musashi nemhogy soha nem kapott ki, de 13 évesen már fakarddal megölt egy szamurájt, aki éles karddal állt ki ellene! Bruce Lee meg csak ennyi idősen kezdett el foglalkozni pusztakezes harcművészetekkel! Tizenhat éves korától fogva vándorolt Japánban, és több száz párbajt vívott, ezen kívül több csatában is részt vett, és több merényletet is elkövettek ellene, ennek ellenére nem tudták soha legyőzni! Sokszor fakarddal állt ki éles kard ellen, és még így is simán győzött. Egyszer kiállt egy híresen nagy tudású, hatalmas erejű, és tapasztalt szamurájjal, akinek a kardja 30 centivel hosszabb volt, mint egy átlagos szamurájkard, és egy evezőből faragott fakarddal megölte, néhány másodperc alatt! Hol van Bruce Lee harci tapasztalatban, tudásban Musashitól? Bruce Lee soha, egyszer sem küzdött életre-halálra, Musashi számtalanszor. Bruce Lee nevenincs harcművészekkel, küzdősportolókkal állt ki, Musashi olyan emberekkel, akiket kisgyerek koruk óta háborúra, gyilkolásra tanítottak. Bruce Lee színész, harcművész volt, Musashi katona. Bruce Lee felnőttkorában sajátította el a nunchaaku használatát, Musashi kisgyerek kora óta azt gyakorolta, ráadásul a katana sokkal hosszabb fegyver, mint a nunchaku. Mégis, hogyan tudná Bruce Lee legyőzni Musashit?

Musashinak kb. akkora feladat lenne legyőzni Bruce Leet, mint Laci bácsinak megfőzni egy tojást.

2012. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Sz. Máté válasza:

sohasem tudhatjuk meg, hogy ki nyert volna mert gondolom tudod, hogy bruce meghalt nem érdemes miatta veszekedni

( de azt azért tisztázzuk, hogy nem igaz, hogy sohasem keveredett bunyóba, ugyanis már mondtam, hogy rengeteg utcai verekedésben vett részt, ja meg azt is, hogy nem ugyanolyan stílust űztek. Karddal musashi nyert volna mert bl nem abban a stílusban volt jó. Pusztakézzel bl nyert volna mert musashi nem volt jó abban. Nem érdemes összehasonlítani őket. A kérdést sem volt érdemes kiírni.

2012. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Sz. Máté válasza:
keressetek rá: tíz meglepő tény bruce lee- ről. Ott lesz, hogy egyszer vesztett.( meg néhány vicces dolog pl:A családjában lány beceneve volt, megnyerte a cha cha cha versenyt és ugyanebben az évben kiütéssel győzött egy box kupán. Az utóbbi már nem olyan meglepő).
2012. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, félreértetted, amit mondtam. Pusztakezes küzdelemben BL simán nyert volna, de itt fegyveres küzdelemről van szó. A képességeit nem vitatom, valóban nagyon jó harcos volt, de messze nem legyőzhetetlen.
2012. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Sz. Máté válasza:
értettem mit mondtál, de mondtam, hogy nem ugyanabban a kategóriában harcolnak tehát nem érdemes őket összehasonlítani. És tudom, hogy bruce nem legyőzhetetlen de az nem igaz, hogy nevenincs harcművészeket hívott ki ( attól, hogy te nem ismered attól még neves) mert más kűzdősportok NEVES képviselőit hívta ki, hogy bebizonyítsa a kung fu jobb. ( szerintem a kung fu nem is olyan jó. Ti egyébként űztök valamilyen kűzdősportot? )
2012. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van. Utánanézek ezeknek a harcművészeknek, küzdősportolóknak. Amúgy Bruce Lee képességeit én se vitatom, láthatod a korábbi hozzászólásaimból.

Amúgy 9 évig kyoztam, most bokszolok, plusz azidősebb testvéreim kisgyerek koromban tanítottak bunyózni, plusz sok éles bunyó.

2012. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Sz. Máté válasza:
tényleg keressetek rá!!!!!!!!!!! Tíz meglepő tény bruce lee- ről.
2012. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!