Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bruce Lee VS. Miyamoto Musashi?

Bruce Lee VS. Miyamoto Musashi?

Figyelt kérdés

Bár bőven nem egy időben éltek, de ha összecsapnának akkor melyikük győzné le a másikat?


Musashi 1 db szamurájkarddal, Bruce Lee pedig 2 db kétrészes nunchakuval.


2011. dec. 16. 09:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát, BL-nek 5% esélyt sem adnék.
2011. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hát őszintén...Musashi számára Bruce Lee nem ellenfél.

Lehet, hogy a Kicsi Sárkány ügyesen pörgette a nunchaku-t, de egy katana ellen kevés, pláne, hogy Musashi kezében van a katana.


Fegyvertelen pusztakezes harcban egyértelműen Lee nyerne.

De itt most fegyveres harcról van szó.

Lee maximum a jellegzetes sikításával tudná megsüketíteni Musashit. XD


Bruce Lee-nek 10%-ot adnék a győzelemre. Nagyon kevés esélye lenne neki.


Késes Krisz

2011. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Azért szerintem Lee gyorsabban pörgeti a nunchakut. Mire Musashi lesújtana a kardjával, addigra két nunchakuval Lee szétveri a fejét.
2011. dec. 16. 12:51
 4/20 anonim ***** válasza:
Musashi már akkor nyerne, mikor kirántaná a kardot a hüvelyből. Lee-nek minden tiszteletem ellenére 1% esélyt (sem) adok.
2011. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Musashi már akkor nyerne, mikor kirántaná a kardot a hüvelyből"


Na azt azért megnézném. Mire kihúzná a kardot kapna a fejére kettőt.

2011. dec. 16. 14:40
 6/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem hallottál véletlenül az Iaido nevű harcművészetről?

Az iaido a "kard kihúzás művészete". Miközben kihúzza a kardot a hüvelyből azzal a mozdulattal már vág is a karddal. Ha Lee közel van, akkor Musashi félbe vágja őt.


A nunchaku-val az a probléma, hogy oké nem rossz fegyver, de túl rövid egy kard ellen. Oké hogy Bruce Lee védjegye a nunchaku, értett hozzá nagyon ez is igaz, ráadásul a kérdés szerint kettő nunchaku-ja van. De hiába egy japán kardforgató az azért más magasabb szint.


Késes Krisz

2011. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 dftgsgvghgev ***** válasza:

*5


Musashi szerintem gyorsabb volt, mint ez a fickó:

http://www.youtube.com/watch?v=Qzhs1Z8Rwnk&feature=related


Lehet, hogy kapna, de kétlem, hogy a fejére ;)

2011. dec. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Na azt azért megnézném. Mire kihúzná a kardot kapna a fejére kettőt."


És akkor bilibe ér a kezed, és felébredsz...


Bruce Lee egy színész volt, előre megrendezett verekedései voltak, és néhány pusztakezes küzdelme noname karate, kungfu mesterek, és thai boxolókkal szemben.

Miyamoto Musashi egy katona volt. Tizenhárom évesen vívta első vérre menő kardpárbaját, 16 éves korától gazdátlan szamurájként járta Japánt, és rengeteg párbajt vívott, jó nevű, harcedzett emberekkel szemben. Egyszer sem kapott ki, mindig megalázóan könnyen verte ellenfeleit, pedig mondom, azok se voltak ám kutyaütők!

Ezek után szerintem nem nehéz kitalálni, hogy ki győzött volna.

Bruce Leenek minden tiszteletem, nagyszerű harcművész volt, rendkívüli képességekkel, és munkássággal, de azért helyén kéne kezelni! Az tény, hogy sokmindent tett, hogy a harcművészetek elterjedjenek, és tényleg nagyon jól bunyózhatott, de ne hasonlítsuk már össze egy olyan emberrel aki egy nehéz, véres korban végigharcolta az egész életét!

2011. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

ma 21:45 vagyok.


Ja, és hogy mennyi esélye lenne Bruce Leenek Musashi ellen?

Mint egy félnehézsúlyú amatőr magyar bajnok bokszolónak a fénykorában levő Lennox Lewis ellen.(Csak hogy lásd a két harcos közti különbséget.)

2011. dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Sz. Máté válasza:
magcáfolnék néhány választ. Bruce lee ugyanis életében egyszer vesztett kűzdelmet:13évesen. Mellesleg a ninjaku volt a kedvenc és legjobb fegyvere egyszerűen tökéletesen bánt vele.A jelenetek tényleg meg voltak rendezve,de a való életben is rengetegszer keveredett harcba. És mint már mond tam mindössze 1-szer vesztett. Az egész ember 80 kiló volt de az tömör izom. Két ujjon tudott fekvőtámaszozni, egy kezes húzóckodásból 50- et tudott egymás után.
2011. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!