Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez így megfelelő, jó intervall...

Ez így megfelelő, jó intervallum edzés?

Figyelt kérdés

7 perc bemelegítés 10km/h

11 szet intervallum, 60mp-ként 9 és 15,5 km/h váltakozva

4 perc levezetés 10 km/h


------- akit a részletek is érdekelnek:

22/l

egy éve futkározom és bohóckodom a futógépen, 2 hónapja edzek intenzíven

2 hónapja heti 5 nap

tápanyag és kaloria számoló diétát követek, nem koplalok de edzésekkel együtt mindig a napi alapanyagcsere energia igényét tartom (1300 kcal), magas fehérje bevitel mellett

a heti 5 napból 3 súlyzós, 2 nap kardio (ezeken szeretném bevezetni az intervallumot)


Sokat olvastam mostanában arról, hogy az intervallum edzések a tudomány legújabb állása szerint a hosszabb EPOC miatt jóval kedvezőbb fogyasztó hatással rendelkeznek, és még csak nem is kell belehalni közben az unalomba a gépen.. Ugyanakkor csakis edzett egyéneknek ajánlják a rendkívül megterhelő jellege miatt. Nos, én szeretem az új dolgokat és a kihívásokat, ezért szerette volna az intervallum érzésemről megkérdezni valakit, aki jártas a témában. Ha kérhetem, tényleg csak hozzáértő személyek írjanak!


Nagyon köszönöm!


2011. dec. 20. 18:27
 1/5 A kérdező kommentje:
11 szet = 22 perc össz
2011. dec. 20. 18:29
 2/5 A kérdező kommentje:

* intervallum edzésemről

csak a hüle auto javító okoskodik..

2011. dec. 20. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hozzáértő, én is szálkásítás alatt intervallumoztam heti 2x, de szerintem tökéletes. Nem is kell amúgy túlbonyolítani.. mondjuk 22 perc váltakozva (főleg elsőre) nagyon sok, próbálj először 5-10 percet, ha megy, majd mész tovább.
2011. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából tegnap már ezt csináltam, és sokkal nehezebbre számítottam, azért is kérdeztem ezt meg...


Volt/Van izomláz, légszomj, fulladás, kimerülés a köbön és csorgó izzadtság, de mentálisan ezek szerint túlságosan felkészítettem magam a dologra, mert az elvárásaimhoz képest így is könnyen ment. 5 szetnél még bőven nem voltam fáradt.

2011. dec. 21. 08:16
 5/5 Linkoln ***** válasza:

Szia.

Nem tudom pontosan mire vagy képes, de mivel 60mp a megterhelés gondolom jó komoly 95% körüli max pulzussal akarnál futni, ahhoz meg nem hiszem hogy 15.5elég, de ezt te tudod. Ne tempót írj hanem mekkora pulzussal? Ha intervallozni akarsz akkor az nem lesz kényelmes, sprintelj mintha az életedért futnál.

2012. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!