Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyiben van jelentősége...

Mennyiben van jelentősége annak, hogy mely napszakban edzek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy elég kezdő vagyok a témában, januártól szeretnék elkezdeni kondiba járni megint. Korábban már edzettem, de bizonyos okok miatt félbemaradt, szóval az alapismereteim a táplálkozásról és ezekről a dolgokról megvannak. Akkoriban mindig délután vagy kora este 5-6 óra felé jártam, ahogy a munkám engedte. Most munkahely váltzás miatt kora reggel tudnék menni, ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem.

-Van annak valami jelentsőége, hogy reggel délután vagy este edz az ember? Attől függetlenül, hogy általában reggel mennék, biztos, hogy néhányszor délután, vagy este kellene mennem.

Második kérdésem a kiegészítőkhöz kacsolódik. Három kiegészítőt szeretnék használni, már meg is vetem őket.

Vitamincsomagnak Multi Pro Pak, proteinnek 100%Whey Protein Professional, és Jumbo Professional tömegnövelőnek.

A vitamint mindenképp reggel, a reggeli mellé szedném be, viszont a Jumbo szedését úgy ajánlják, hogy reggel és edzés után, de mivel én reggel edzenék, akkor gondolom a reggeli mellé nem innék egy adagot, vagy kellene? A 100%Whey-t pedig este, lefekvés mellé tervezném az utolsó étkezés után. Ez így mennyire megfelelő? Az étrendemre meg természetesen maximálisan odafigyelek, munkahelyen van lehetőség étkezni.

A normális válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 26. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nincs jelentősége
2011. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dirtboy ***** válasza:
100%

a tápkieg elosztás nem jó.

reggel vitamin okés,edzés után jumbo okés,de estre nem kell tejsavó,pont hogy lassú felszívódású protein kell estére nem pedig gyors.

mivel edzés után jumbot iszol ezért máskor nem vegyél tejsavót,inkább kevert protein legyen ha már úgysem edzés után iszod.

2011. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért kéne foskevertet innia, ha van pénze rendes tejsavóra? Ezen a szinten tök mindegy, hogy este tejsavó proteint iszik.
2011. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dirtboy ***** válasza:
elég furcsa gondolkodás módod van neked,ne menjünk inkább bele a fos kevertbe
2011. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah baromi furcsa, hogy van aki nem akar hányni a fosízű szójás sz@rtól ha van pénze rendesre vagy inkább este is rendesen eszik.
2011. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 dirtboy ***** válasza:

ha olyan sok pénze lenne nem jumbo prof ott inna.

nem írtam hogy este igya a kevertet hanem azt írtam hogy más időszakban.

látom nálad a kevert protein csak szójából áll.

de mindegy hagyjuk is,majd a kérdező eldönti mi kell neki.

2011. dec. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
multi pro, 100 whey, jumbo prof tényleg nagyon költség kímélő megoldások pffffff. Szójás az nálam azt jelenti, hogy van benne nem az egész az, nagy része persze az. Whey prof árában persze lehet venni jobb proteint ami estére vagy napközben is jobb, de mivel írja, hogy már megvette őket ezért tök mindegy.
2011. dec. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat, hasznosak voltak. Nem szeretnék belemenni az anyagiakba, maradjunk annyiban, hogy nem azért vettem ilyeneket mert "megtehetem", hanem mert ezeket ajánlották, sok embertől hallottam, hogy ezek megfelelőek lennének. Ha olcsóbb lenne, akkor is ezt vettem volna. Különben meg szerencsésnek érzem magam, hogy tudok a hobbimra kicsit többet áldozni. Mindenkinek ment a zöldkéz, még várom a véleményeket!
2011. dec. 26. 18:35
 9/11 anonim ***** válasza:

GreenTea


Az előttem szólókkal ellenben én azt mondom, hogy van jelentősége, hogy mikor edzel. Van egy kortizol nevezetű hormon, aminek reggel a legmagasabb a szintje és a nap folyamán folyamatosan csökken. Mivel a kortizol katabolikus, nincs jó hatással sem az edzésre, sem a fejlődésre. Természetesen lehet reggel korán edzeni, de célszerű edzés alatt a BCAA+Glutamin fogyasztás.


Tápkieg:

Multi Pro: Reggeli mellé mehet. Én személy szerint legalább egy C-vitaminnal kiegészíteném.


Jumbo Prof és 100% Whey Pro:

Kétféle módon próbálnám meg én.

1) Reggeli 1 adag Jumbo Prof, 1 óra múlva edzés. Edzés után 100% Whey pro+dextróz. Én a Whey-ből dupla adagot innék. Utána 40-60 perccel szilárd kaja. Lefekvés előtt túró.


2) Reggeli 2 adag 100% Whey Pro zabbal (50-100g), 1 óra múlva edzés. Edzés után 1 adag Jumbo Prof. Ez után nem hiszem, hogy 60 percen belül kajálni akarsz, tehát amikor már tudsz, akkor szilárd kaja. Lefekvés előtt itt is túró.


+1 lehetőség: Reggeli tojásfehérje+zab, edzés után 100% Whey Pro+dextróz, délután valamikor Jumbo Prof.


Szerintem, ha tudsz szilárd kaját enni este, akkor inkább azt egyél. A tápkieg akkor kell, amikor más már nem megy le.

2011. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm, hasznos volt! Kérdésem az, hogy a MultiPro mellé miért célszerű a C vitami pluszban is? Ha jól emlékszem, a Multiban 1200 mg C vitamin van, ez elvileg az optimális bevitel. Tudok mellé C vitamint szedni, a párom is szed, de csak 1000 mg-os van. Akkor az elvileg 2200 mg C vitamin. Nem sok egy kicsit? Ebből mennyit használ fel a szervezet?

Másik kérdésem a BCAA-val kapcsolatos. Már terveztem kiegészítőnek, de akkor ezt csak akkor, ha reggel edzem, vagy mehet délutáni, esti edzésekhez is?

2011. dec. 26. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!