Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelési fázisban mennyir...

Tömegnövelési fázisban mennyire érdemes kardió edzést, ill. hasedzést végezni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Januártól szeretnék elkezdeni edzeni, úgy gondolom, most több kitartásom lenne, mint néhány éve. Nagyon vékony testalkat vagyok, igaz eddig nem is étkeztem rendesem csak hanyag módon, de különben is nagyon nehezen hízó típus vagyok, genetikailag is. Már kezdem összeállítani az étrendem, és az edzéstervem is megvan, csupán sok embertől hallom, hogy tömegnövelési időszakban nem érdemes kardió edzést végezni, illetve hasazni. Ebben mennyi az igazság? Miért kellene a hasizmomat hanyagolni, vagy tényleg így van? És a kardiózás?

Az alapismereteim megvannak, de erről még nem hallottam. A válaszokat előre is köszönöm.


2011. dec. 29. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Érdemes, a túl sok súlyzózás (persze, ha pinalegyezel, az nem...) okozhat pl szisztolés hipertóniát, amit megelőzhetsz rerendszeres kardióval.


nyugodtan kardiózz. kell az is.

2011. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dirtboy ***** válasza:
100%

hasazni persze hogy kell,ha tömegnövelésnél ha nem hasazna valaki akkor mégis mitől lenne szép fejlett hasizma akárkinek is.

kardió,én futottam párszor tömegnövelő étrend mellett a pulzusom 140-150 közt mozgott,és jót tett.

ajánlani tudom a futást neked is.

2011. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a deréköv edzése-has,alsó hát-kihagyhatatlan,ha tömegelsz,ha nem.

azok az izmok tartják egyenesen a felsőtested.

szóval ha bivaly súlyokkal dolgozol gyenge derékkal,akkor csak idő kérdése a gerincprobléma.

kardió meg nem kell feltétlen,de heti 2 aerob nem fog megártani.

2011. dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasazás mindenképp ajánlatos, a kardió pedig inkább a szervezetednek tesz jót, tudod állóképesség, szív edzése stb., úgyhogy heti párszor simán mehet. Arra mondjuk figyelj, hogy ez kalóriát éget, amit később majd több zabálással kell pótolni. Én egyébként imádok futni, most is megyek heti 3x :D
2011. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gellért hegyre fel-le Nyusz? :)
2011. dec. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
is :D
2011. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

arra figyelj, hogy a tömegnövelős edzés és kardió között legyen legalább 1 nap pihenő, mert a kardió hátráltatja a regenerálódást.


Persze ha nem cél a minél gyorsabb fejlődés akkor felejtsd el amit mondtam.

2011. dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 oyeacch ***** válasza:

A has is izom, az is vastagszik tömegelésnél. Aki nem hasazik vastagításkor az szerintem hülye. K*rva fontos a has ereje guggoláskor, felhúzáskor, nem szabad elhanyagolni. Nem azért hasazunk amúgy sem, hogy leégessük róla a zsírt, hisz ilyen nem létezik.


Kardiózni vastagításkor szerintem csak keveset érdemes, az étrenden fog múlni, hogy bezsírosodsz-e. Állóképesség miatt hétvégén egy kis futás mondjuk...


Nehezen hízók felejtsék el a kardiót tömegeléskor. Zabáljanak meg mindent ami szembe jön.

2011. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazából a kardió edzést én edzés előtt gondoltam beiktatni, amolyan bemelegítés képp, szóval mielőtt neki állok a súlyzós edzésnek, legalább 15-20 perc kardiót gondoltam, futás, bicikli, stb. Nem nagyon félek attól, hogy kimerítene túlságosan, az állóképességem ilyen téren nem rossz, tekintve, hogy a mai napig eljárok focizni, ahol aztán kell futni. :) szerintetek így is hatásos lenne? köszönöm a válaszokat, ment a zöld:)
2011. dec. 29. 21:09
 10/11 dirtboy ***** válasza:
hát én heti 1x futottam,minden edzés előtt nem kéne túl sokat kardióznod,bemelegítésnek oké ha kocogsz kicsit de a a kardió az már nem bemelegítő edzés.
2011. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!