Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet valahol szamuráj kardvív...

Lehet valahol szamuráj kardvívást tanulni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Az biztos , hogy így külön nem . Viszont a ninjutsuban használnak katanát (szamurájkardot).
2009. máj. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A kendo elég közel van hozzá. Az ősi szamuráj karforgatás technikáiból keletkezett. Szerintem nézd meg ezt a két linket:


[link]

[link]

2009. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, megtaláltam a net-en. Iaido-nak hívják.
2009. máj. 26. 21:14
 4/8 anonim ***** válasza:

több is van: kendo,iaido,kenjtsu.

ninjutsuban nem használnak szamuráj kardot, ninja-to-t használnak.

2009. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Nagy barom volt aki azt irta hogy a katana az szamurálykardot jelent... az csak az egyik fajtája... tanto = kés wakizashi = rövid kard katana = hosszú kard
2009. nov. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A szamurajt pontosjevel irjak.Bocs,nincs magyar billentyuzetem.
2010. ápr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kenjutsu

Itthon két tradicionális stílust tanítanak, a Jinkishin kage Ryu és a Niten Ichi Ryu Kenjutsu-t.

Az Iaido formagyakorlatokat tartalmaz, míg a Kendo pedig a dinamikusabb, sporttá alakított változat (A Kenjutsu és a Kendo kapcsolatát pont úgy képzeld el, mint a Ju Jitsu és a Judo közti hasonlóságot-különbséget)


Én igazából így tom elképzelni a három kardisokla kapcsolatát, ha párhuzamot húzunk a ju jitsuval:


Ju Jitsu = Kenjutsu a hagyományos iskolák gyűjteménye, az eredeti technikák tárháza. Mondjuk a ju jitsu kiváló önvédelem, a kenjutsu meg háát, azt nem is tudom, manapság nem valószínű,hogy tudod a mindennapi életben hasznosítani


Judo = Kendo az eredetiből átalakított versenysport.


Iaido = Aikido egy letisztult, nagyon a tradiciókra menő ág, inkább egyfajta művészetként, mozgáskultúraként írható le, mintsem tényleges harcig (persze most az aikidósok ne kövezzenek meg, és csak egyszerűen így látom a ju jitsu-hoz képest, ugyanis mindkettőt próbáltam)

2011. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En mintha azt hallottam volna hogy Kendo az maga a harc a kardvivas az Iaido-ban vannak formak kardvivas es amikor azt a bambuszt atvagod szoval vagastechnikak :)
2012. febr. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!