Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben fellépő fájdalmak...

Futás közben fellépő fájdalmak. Okai, kezelés?

Figyelt kérdés

Futás közben, főleg ha hideg van, kevés futástól is hamar megfájdul a torkom, annyira, hogy utána már a mellkasom is fáj és elviselhetetlen, nagyon idegesít.. és futás közben emiatt kell megállnom, és nem azért mert elfáradok, igazából még alig fáradtam el futás miatt, mindig a torokfájás miatt szoktam megállni.


Ha sokat futok akkor a hasamnál is érzek olyan erős nyilaló fájdalmat, az is eléggé idegesít...


Mitől lehetnek ezek, és mit tehetnék ezek elkerülése érdekében? Szeretnék sokat futni, hogy jó erőnlétben legyek, de ez a két dolog nagyon megnehezíti mindezt.


19/F 177 cm, 72 kg. Egyáltalán nem dohányzom és sohasem dohányoztam.


2012. jan. 4. 21:35
 1/9 dirtboy ***** válasza:

köss egy kendőt a szád elé hogy ne közvetlenül lélegezd be a levegőt.

az oldal fájdalmad helytelen légzés miatt lehet.

2012. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az orrodon lélegezz be és a szádon fújd ki. Legalábbis én mielőtt elkezdtem futni olvastam, hogy így kell lélegezni, és nekem be is vált.
2012. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Orron be szajon ki! Ez alap. Nyilvan lassabb tempot kell tartani de telen nem kell gyors edzeseket csinalni. Ezzel kikuszobolod a torok es mellkas fajdalmat. Lassabb futas mellett jobban oda tudsz figyelni a lelegzetvetelre, ami segit a szuro oldalfajdalom elmulasztasaban.


Ezek nem Dohanyzas miatt vannak! :-) Majd a rutin segit elmulasztani.

2012. jan. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
na ezért nem futok télen.....hülye aki aztmondja h. télen jobb futni annak elmentek otthonról...torkom kezem mindenem lefagy
2012. febr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igazad van, én sem értem azokat az embereket. Amúgy a történtek óta bent futom a lakásban futópadon, majd ha melegebb az idő (talán március végén) majd kimegyek a szabadba is.. de addig is inkább a benti melegebb levegőt szívom... amúgy nyáron csak akkor jobb futni amikor nincs sok szúnyog és hűvösebb a levegő.. mondjuk kora reggel. Mert estefele meglehet még dögleni :)
2012. febr. 2. 21:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha utolernek a szunyogok, akkor az nem is futas. Olyan tempo mellett nyilvan fazol telen...
2012. febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem azért :), általában olyan 15-20 km/h-s sebességgel futok. Csak miután végeztem a futással és kint maradok egy ideig akkor a szúnyogok úgy jönnek az izzadtságra mint medve a mézre.
2012. febr. 3. 21:08
 8/9 A kérdező kommentje:
ill nem fáztam télen sem.. sőt még melegem is volt, egyszerűen a hideg szétcseszi a torkom és nagyon fáj ilyenkor.. ezért nem jó hidegben futni.
2012. febr. 3. 21:09
 9/9 Orfeus ***** válasza:

Először is állj rá egy normális iramra, kényelmes cipőbe, sokat számít, ha hiszed ha nem! Ha hidegbe futsz, akkor harisnyát, és futónadrágot vegyél fel, nem akadályoz a mozgásba, és nem fázol, vegyél fel dzsekit, vagy fasza pulóvert/melegítőt, sapka vagy kapucni, és ha tudsz tegyél sálat a szád/orrod elé, és mindenképp az orrodon vedd a levegőt.


Tudom hogy egy nagyobb távon nagy a kísértés, hogy lihegj stb, de ne tedd, addig ne növeld a távot, amíg nem tudsz csak orron lélegezni. Nem hinném hogy szerenél tüdőgyulladást, vagy még 1-2 rosszab betegséget összeszedni, olcsóbb a futógatya lassan mint egy kib@szott gyógyszer.. Szóval hajrá.

2012. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!