Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kéne egy kis segítség tapaszta...

Kéne egy kis segítség tapasztalt vagy hozzáértőktől?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok. 167 cm 59 kg. Szeretnék kicsit erősödni,formálódni.Eléggé úgymond alma alakom van,attól függetlenül,hogy összehatásban vékony vagyok. Pénzem sajnos nincs konditeremre,mert még tanulok,és nem tudok mellette dolgozni,ezért csak itthon van lehetőségem edzeni.

Van egy ellipszis trénerem,illetve kint a szabadban házilag gyártott húzodszkodó keret (ezzel kapcsolatban is lenne külön kérdésem,hogy ezen a kereten milyen gyakorlatokat lehetne végezni? ) Szóval ez minden ami itthon a rendelkezésemre áll az edzéshez? Mit ajánlotok,mivel egészítsem ki,illetve milyen gyakorlatokat végezzek? Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 5. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ennyi eszközzel, és saját súlyos gyakorlatokkal bármit kezdhetsz, szó szerint bármit.

fekvőtámasz, felülés(hasprés) guggolás, hátizom erősítés, kitörés, húzódszkodás, és mellette az ellipszis.

nem tudom pontosan mit szeretnél, hogyan kell ezeket kivitelezni, vagy mennyit csinálj, milyen hosszan eddz?


mellette egészségesen étkezz, és a mostaninál valamivel kevesebbet. tudom ez a gyakorlatban nehéznek tűnik, de ennyiből áll.

2012. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Így van, heti min. 3-szor 40-50 perc ellipszis + diétás étrend + azok a gyakorlatok, amiket Aczél írt és jó lesz.
2012. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát igazság szerint,hogy mit hogy csináljak,mennyit és stb..Erősödni szeretnék és talán a maradék kis hájacskámat leadni.
2012. jan. 6. 09:31
 4/15 anonim ***** válasza:

itt van majdnem minden..

Montez írta mennyit használd az elliptikus trénert, fokozatot találd meg magadnak az ideálisat, idővel persze lehet nehezíteni, testsúlyos edzésekhez pedig azt hiszem leírtam milyen alapgyakorlatok vannak. ezek jó sokáig elegek lesznek erősítéshez.

amíg nem nyomsz egy huzamban 50 szabályos fekvőtámaszt, addig speciális gyakorlat sem kell.

egy jó erő-állóképesség edzés ha vetkőzős szériát csinálsz, mondjuk 10 fekvő, hasprés, guggolás, aztán újra fekvőtámasz de csak 9 ...8..7...1

ezt én nem is tudom hogy szerettem.. 20-al biztos nem csináltam. de 16-18 asszem volt rendszeresen. 15 vagy 16-os volt nálam az alap, ha egy kis edzést akartam csinálni.

emellé be kell iktatni hátizom erősítést is, lehet azzal is szériázgatni.

most már azt is tudod, hogy mennyit csinálj.

2012. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Aczél! Milyen hátizomerősítő gyakorlatra gondoltál?
2012. jan. 6. 18:29
 6/15 anonim ***** válasza:

Amíg nincs itt Aczél, addig megpróbálok válaszolni, majd kijavít utólag, ha másra gondolt.

1. Tudsz hátizomra széles fogással húzódzkodni úgy (gondolom, hogy szabályosan teljesen magadtól még nem megy, mert lányoknál kevés, aki tud húzódzkodni), hogy a lábad alá teszel egy széket és besegítesz lábból.

[link]


2. Tudsz egykezes evezést csinálni. Ha nincs egykezes súlyzód, akkor bármilyen nehezék megteszi, pl:5 kilós mosópor :)

[link]

2012. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy ez olyan átlagos lányos kérdés,de nekem elég széles a hátam,és van ilyen háthusim is.Ez nem fogja még szélesebbé tenni?
2012. jan. 6. 19:27
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem, mert közben diétázol és aerob mozgást fogsz végezni és szépen lemegy majd a felesleg a hátadról is. A nők szteroid nélkül nem tudnak nagyon izmosak lenni, nézd meg a Toldi Zsuzsiékat, ők sem túl izmosak pedig súlyzókkal edzenek.

Van benne egykezes evezéses rész is.

http://www.youtube.com/watch?v=4-Lm7JLnqyM

2012. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hú tényleg nagyon csinosak.Köszönöm a válaszokat :) sokat segítettetek!
2012. jan. 6. 19:47
 10/15 anonim ***** válasza:

amíg Aczél edzésen van :)

igen, de lehet még hason fekve törzs emelést végezni. vannak speciális variációi ennek is: lehet oldalra, lehet lassan, lehet medencebillentéssel és akkor mély hátizmok dolgoznak inkább. érdemes variálni. én tudom mi a gyengém, én medence billentéssel csinálom. elég kellemetlen gyakorlat :D

2012. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!