Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A goju-ryu karate csak az...

A goju-ryu karate csak az erősítésről szól, vagy vannak benne gyors és hatékony technikák is?

Figyelt kérdés
Feltudja venni ez a stílus a harcot mondjuk a muay-thai-al vagy más karate irányzatokkal?
2012. jan. 7. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Bakker, ne kérdezz már idiótaságokat...


a goju nagyon rámegy a kondícionálásra, de ez nem jelenti azt, hogy szarabb. annak is 2 lába, meg két keze van, aki goyu-t gyakorol. és az ütések, meg a rúgások is ugyanazok.


Ha meg jó vagy, akkor jó vagy-

2012. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

azért bőven lehet különbség.. ennyi erővel egy kravmagásnak is 2-2 végtagja van. bár ha találkoznának egy jitsussal, akkor nem biztos hogy sokáig.


karatékon belül is vannak eltérések, harctechnikai szempontból nem mindegy mennyire tartják elöl a kezet, milyen arányban használnak lábat és MIRE, milyen távolságot tartanak, belharcban tudják-e használni a könyököt stb.

jó kérdés, én nem vagyok goju-s.

2012. jan. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

igen, fel tudja, mondom én, aki többet shotokánozott, mint goju-zott.


Ha shotokan-os vagy, akkor meglepődsz, hogy a gojusok sok kicsi (körkörös) technikával szabályosan az "arcodba másznak".

De ez forditva is igaz, mert meglepő lehet egy ugrálós, balra-jobbra kitérő shotokán-os, aki több "kicsi" ütés helyett egy ütéssel ugrik be több méterről.


A rómaiak a szárazföldön voltak jó harcosok, a perzsák tengeren. Ilyenkor az nyer, aki jobban rá tudja kényszeriteni a harci stilusát a másikra.

2013. máj. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!