Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nekem való lenne a karate?...

Nekem való lenne a karate? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Szeretnék valamit sportolni, és a karate megtetszett. A szüleim szerint sem árt egy kis önvédelem. :)

Nem késő ennyi idősen elkezdeni? Lehet úgy karatézni, hogy eljárok rendesen az edzésekre, de nem versenyzek, vagy ez a sport velejárója?

Nagyon megköszönném, ha írnátok véleményeket a sportról, hogy nektek hogy tetszik!

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2012. jan. 1. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

jó sport, és nem késő.

önvédelem értelemszerűen harcot jelent, harc pedig gyilkolásról szól. majd megtanulod megkülönböztetni (jobb esetben) a versenyt és az önvédelmet.

legtöbb karate oktatás elég távol áll a Japán okinawai karatétól, és egyértelműen sportok, nem oktatnak sok önvédelemre hatékony technikát, ezt érdemes tudni, fejben tartani. nehogy valaki önvédelmet akarjon tanulni, esetleg elbízza magát, aztán a valódi tudása és ereje még koránt sem kiemelkedő, csak ezért írtam.

2012. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Soha nem késő semmit sem ellkezdeni.Harcművészeteket főleg nem.Tényleg nem sokat a tanít 'önvédelem' gyanánt,de azért még jó.És sztem az edző biztos nem fog arra kényszeríteni,h versenyekre menj.
2012. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
és is lány vagyok, és 16 évesen kezdtem. tényleg megtanít az önvédelemre és jó alakod is lesz tőle, hogy ha rendszersen csinálod!:) ha nem akarsz, akkor pedig nem kell versenyekre járnod, de szerintem az egy külön élményt nyújt, de te tudod.
2012. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

mondjuk ez a megtanít az önvédelemre dolog itt Magyarországon kicsit necces, pláne ha ezt valaki el is hiszi, de alapvetően igen, célja lenne az is.

aztán a valóságban ez kicsit máshogy fest, akkor inkább Jujutsu. és nem azért, mert a Japán Jujutsu jobb mint a Japán Karate.. a fenét. egyszerűen azt általában úgy is oktatják, hogy kiképezzenek közelharcra. azért a legtöbb karate (kis betűvel írom, mert magyar karate..) nem erről szól. mondjuk sajnos.

2012. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
john_doe, te karatézol? vagy hogyan engedheted meg magadnak, hogy ennyire lenézd a magyar karatét?
2012. febr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem lenézi a magyar karatét,hanem felismeri és közli a tényállást azzal kapcsolatban.Nem úgy,mint te,aki valószínűleg soha nem próbált semmi más küzdősportot/harcművészetet,így nincs is viszonyítási alapod,ezért valszeg naivan elhiszed,h amit a te kis dojodban tanulsz,az valóban a Nagybetűs Karate.Persze azis lehetséges,h nagyon mellélövök,és te rendes Karatét tanulsz,de ennek az esélye elenyésző,az pedig,h valaha is tanultál mást,tulajdonképpen lehetetlen.
2012. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Am kérdező,milyen karatéról lenne szó?
2012. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jaah,és lizzie,mielőtt jönnél azzal,h én se karat,zom,meg nem is tudok semmit róla stb...srb... elárulom,h 3. kyus Kyokushin Karatés vagy,már egy jó ideje áttértem a Muay Thai-ra,és rájöttem,h ami nekem karate néven tanítottak az csak szánalmas rugdosódás volt,és ehez képest az eredeti Muay Thai mélysége mérföldekre van.Már az első fél évben többet tanultam,mint 4,5 év eltöltött év alatt karatéban.Félreértés ne essék,a magyar karatéról beszélek,nem az eredeti japánról.
2012. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

a Kyo Japánban is 'csak' verseny karate amúgy.


és mindegy, hogy lizzie mennyire komoly karatét csinál, mert nem őt kritizálom, hanem a magyar karatét. tehát általánosítok, ergó ha ő itt az Ashihara nagymester, akkor sem őt sértegetem.

és igen, a magyar karate az, ahol a delikvenseket egy ugyan annyi ideje gyakorló ökölvívó bármikor szétkapja.

ez a küzdősport rész, de ha átmegyünk utcai szabályok nélküli részre, egy stabil box tudás még mindig gyilkosabb fegyver marad, mint a karatés harctechnikák, amiket legritkábban oktatnak úgy, hogy egy erős ember ellen hatékonyan használhatók lennének. ez van, a gyakorlóknak sajnos, az oktatóknak meg.. egyszer talán-talán eléri őket a büntetés, amiért megcsúfolják a harcművészeteket.

2012. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Semmi értelme nincs a magyar karatét a japánhoz hasonlítani, mert egyértelmű, hogy sosem lesz olyan jó. De ez minden sportban így van, amerikai foci, hoki, vizilabda, stb. A japán karatéból indult minden és sosem leszünk olyan jók mint ők, hiszen nekik a vérükben van szó szerint. De az, hogy sok emberben, és úgy látom bennetek is (nem akarok általánosítani, de én így látom) meg van az a kellő pesszimizmus, ami minket magyarokat jellemez. Sajnos. Magyar karate, pfuj, de szarok vagyunk, nem tanítanak semmit, csak szánalams rugdosódás.. Bár még csak 4. éve karatézom, (és igen, valóban nem próbáltam még más küzdősportot, és elismerem, hogy egy kicsit elfogult vagyok) szerencsém volt olyan nagy mesterek edzésén részt venni, akik nem csak magyar bajnokok, de világ- és európabajnokok. Sokuknak volt japán edzőjük, úgyhogy én úgy gondolom, hogy ők mégiscsak talán tudhatják mi az a karate. Carbon, én elismerem a 3.kyus rangod, és gratulálok is hozzá, bár nem értem, hogy miért hagytad ott abba, ha ennyire nem feküdt a dolog, akkor miért nem előbb, de ez nyilván nem az én dolgom.


De nem csak az edzésen lehet ám karatét tanulni, ott vannak a könyvek és a videók, lehet önszántunkból pluszokat is tanulni, a művészetet magát, talán egykicsit a nyelvet is, mert ez is része a karaténak.

Hál' istennek mi ezeket megtanultuk a mi kis dojonkban és bár nem vagyunk magyar bajnokok, sem országosan elismertek, én büszke vagyok az edzőimre és arra amit tőlük tanultam, mert nem kevés tudást köszönhetek nekik, és ha valakinek nem tetszik ez a sport, vagy ennyire szkeptikus a sport hasznát és színvonalát illetően az tényleg válasszon inkább mást, kívánom nektek, hogy találjátok meg a tökéletes sportágat, amiben nem szar a magyar és nem alacsony a színvonal!

2012. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!