Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » "Úszás - Mindent, csak a...

"Úszás - Mindent, csak a fejkitartásos mellúszást ne! " ezt olvastam egy honlapon. Miért nem jó?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyerekkoromban, ha úgy úsztam edzésen, mindig megkaptam az edzőtől, hogy "nagymama a termálban". Egyébként nem tudom pontosan, miért nem jó, kényelmes az biztos, edzettségnek már gondolom nem annyira kedvez.
2009. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az nem kell oda mégsem (átszerkesztési hiba) első voltam.
2009. máj. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem egészen értem a kérdésed, de a "fejkitartásos mellúszás", h jól megnézed, a nyugdíjas korosztályra jellemző. :D

A szabályos mellúszásban a fejed a víz alatt van, és 2-3 tempó után kiemeled a fejed - hogy levegőt vegyél - majd vissza a vízbe. Így sokkal egészségesebb, gyorsabb - és szebb. Ja, és kevésbé fárasztó, hiszen ha a gerincedet folyamatosan azzal terheled, hogy a fejed kint legyen a vízből, elég megerőltető, mire néhány hosszt leúszol.

2009. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Nem tesz jót a gerincnek.
2009. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én nem azért kérdeztem mert úgy szoktam úszni :D csak érdekelt, hogy miért írták ezt... de köszi a válaszokat
2009. máj. 28. 18:27
 6/9 anonim válasza:
18.48 látom értesz a dologhoz.. Ezt te kitől tanultad, hogy a "szabályos mellúszásnál 2-3 tempó a víz alatt"?
2010. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az edzőmtől?
2010. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem hinném, hogy edző ilyet mondana neked. Lehet h kicsit többet konyítok az úszáshoz mint te. 9 éve NAPI 2x járok edzésre. Versenyúszó vagyok. Én mikor tanultam úszni, akkor az edzőm mindig leszidott amikor a te leírtad alapján úsztam. Láttál már valaha úszóversenyt? Nem oltásként mondom, de ha nem értesz hozzá, minek írsz?! Ezzel csak félrevezeted a kérdezőt.
2010. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Előző vagyok. A kérdésre visszatérve. Ha megnézed, tényleg a nyugdíjas korosztályra jellemző a dolog, és azt is megfigyelheted, hogy szinte függőlegesen vannak a vízben. Te kicsit gyorsabb vagy mint ők, (gondolom) ezáltal jobban felfekszel a vízre, tehát nehezebb kiemelni a fejedet, így a gerincednek sem teszel jót.


Leírnám a szabályos mellúszás technikáját. Mivel nem vagyok edző, lehet nem lesz teljesen világos a dolog.

-Rajfejessel kezdesz, és a vízben a fejed mellé szorított karokkal 2-3 másodpercig siklasz a vízben. Ezután (még mindig a víz alatt) erőteljesen letolsz a combod mellé, miközben 1!db erős delfinlábat csinálsz. Majd a hasad felé húzod a kezed, és visszanyújtod előre, közben csinálsz 1 lábtempót. Ezután csinálsz még 1 db kartempót és kidughatod a fejedet a vízből.

-A szabályos kartempó úgy néz ki, hogy a kezed a füled mellé zárva egyenesen kivan nyújtva. Kb 5 cm távolságra nyitod őket, majd elkezded behajlítani a könyöködet, úgy hogy az alkarod a medence alja felé nézzen, majd visszaforgatod a melledhez, és újra kinyújtod. Arra figyelj, hogy az alkarod derékszögben álljon, mert ha nem, akkor csak a könyöködet húzni.

-A lábtempónál a lábfejed mindig felfelé feszítve kell hogy álljon, és a tempó végén a sarkadnak össze kell érnie.

-Szabályos mellúszó tempó a következőképpen néz ki: Először a kartempót indítod el, majd mikor forgatnál vissza, indítod a lábad. Ezek után még siklasz a vízben, úgy 1-2 mp-t. A fejedet MINDEN TEMPÓ UTÁN KI KELL EMELNED A VÍZBŐL!


Remélem érthető voltam, ha nem világos valami, szólj.:)

2010. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!