Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » ITF Taekwondo-ról mi a vélemén...

ITF Taekwondo-ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Tehát NEM az olimpiai TKD, hanem ami megmaradt a "hagyományosabb" úton.

Jól oktatják? Utcára használható? Nehéz megtanulni?



2012. jan. 17. 01:47
 1/5 anonim válasza:

Kedves kérdező!

7 évig ITF TKDztam, az általad említett ITF-et míveltem :) voltam országos bajnokságtól kezdve, európa bajnokságig mindenfele. Én személy szerint nagyon sajnálom hogy már nem csinálhatom, ennek személyes okai vannak. Ha sportolni akarsz, fegyelmet tanulni, esetleg megtanulni ezt a remek harcművészetet akkor célszerű ezt a harcművészetet választani szerény véleményem szerint. Látványos, hatékony, precíz, és kidolgozott mozgásokból áll, ellenben például a WTF-fel. Magyarországon is edző válogatja kinél tanulod!ha a jó viszony már nincs is meg, akkoris az én egykori edzőmet kell ajánlanom Gödöllőn, ha valaki tudja mi ez a sport, vagy legalábbis hogy hogy kell oktatni és egy kis fegyelmet csapni, akkor az ő. Mindenféle képpen ajánlom a sportot, de egy dolgot ne feledj, az utcán nincsenek szabályok. Engem jópárszor kihúzott a bajból az amit az edzéseken tanultam, többször sikerült sikeresen megvédenem magam, egy karcolás nélkül, túlerővel szemben(ezzel jár pest éjszaka), de ez nem azt jelenti hogy amit tanulsz az utcán is tudod alkalmazni! Remélem neki kezdesz, én a helyedben megtenném!:)

2012. jan. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"ezzel jár pest éjszaka" pfff látnád Miskolcot éjszaka :D sírva futnál haza,amúgy a taekwondo utcára nem a legjobb,oda ökölvívás,jiu-jitsu,wing chun vagy esetleg karate kell,utcán féllábra állni nagyon kockázatos
2012. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nem Jujitsut akartál írni? Mert a Jiu jitsu az a brazil földharc. Utcán meg nem ajánlatos földharcolni. A jujitsu meg a tradicionális japán harcművészet, amibe van ütés, rúgás, feszítések, földharc, stb.
2012. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Válaszomban kiis fejeztem, hogy a tkd ne a legjobb az utcára, de jobb mint a semmi. Miskolc is veszélyes hely, tudom sajnos. :D Am meg a tkd valóban rúgáscentrikus, és a szabályai is kizárják azt hogy az utcán használd. mert meglepetést okoznak :)
2012. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a japánra jitsura

gondoltam

2012. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!