Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Teljesen elméleti a kérdés...

Teljesen elméleti a kérdés esély sincs rá hogy megtörténjen de kíváncsi vagyok a véleményetekre?

Figyelt kérdés

Tehát:


-Sosai Oyama

-Muhammad Ali


-Jigoro Kano

-Bruce Lee


-Yip Man

-Uesiba Morihei


-Choi Hong Hi

-Gogen Yamaguchi


Tehát ezen 8 nagymester összecsapna egy "versenyen" milyen végeredmények alakulnának a "döntőig"? a szabályrendszer szerint pedig minden szabad.



2012. jan. 15. 17:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
elnézést nem mindent szabad nincs fegyverek mint pl Bruce Lee-nél a nunchaku...
2012. jan. 15. 18:15
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Chuck Norris nyerne
2012. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 lee12 ***** válasza:
100%

azt értem hogy elméleti kérdés de ezt tényleg lehetetlen megmondani

mindegyik mester(muhamed ali nem mester nem értem mit keres itt, jó boxoló de őt is verték meg)

2012. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen igaz amit aliról mondát csak láttam már itt sokféle x vs y-t aztán gondoltam...
2012. jan. 15. 19:55
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Én csak azt tudom, megmondani, hogy Alinak szinte semmi esélye nem lenne, mert Oíama a lábát is használná és azzal pár pillanat alatt elintézné, pl egy-két combossal.
2012. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ali-------- |

vs. |->Oyama-|

Oyama---| v |->Bruce- |

Kano------| s |->Lee----|

vs. |->Lee----| |

Lee--------| v|->Bruce

Man------- | s|->Lee

vs. |->Man-| |

Morihei--- | v |->Yip------- |

Hi----------- | s |->Man------|

vs. -|->Hi---|

Yamaguchi-|

2012. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Francba,hol vannak a szóközök?
2012. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Első körökben:

Ali kiesne, Oyama ijesztően erős volt és remek lábtechnikái is voltak, szerintem e meccs kimeneteléhez semmi kétség sem fér.

Kano is kiesne, mert bár remek harcos volt ő is, de Bruce Lee túl gyors és technikás volt ahhoz, hogy dobástechnika használatához közel kerüljenek hozzá, szerintem Kano-t hamar kiütötte volna.

Choi Hong Hi elképesztően gyors volt, a történelem során példátlanul. Hatvan évesen az egyenes ütése kivitelezéséhez mindössze három századmásodperc kellett, egyenes rúgást egy tized másodperc alatt volt képes bevinni. A Macska jó harcos volt, de szerintem ilyen gyorsasággal nem tudott volna mit kezdeni.

Yip Man és az O-Sensei küzdelme elgondolkodtat. Mindketten kiemelkedő alakjai a harcművészet történelmének. Az apró Yip Mester annyira ügyes és gyors volt, hogy mesterré válása után senki sem tudta legyőzni, vagy akár csak megütni. Az O-Sensei viszont szinte már bűverővel bírt. Nehéz ebben állást foglalni, főleg, hogy az aikido támadó technikát nem is használ, így legfeljebb döntetlenről beszélhetünk.

A második körben szerintem mindegy, kivel kerülne össze, Oyama kiesne. Iszonyú erős és kiváló küzdő volt, de gyorsaságban szerintem mindenki veri a bandából, az pedig előbbre való, mint az erő. Bruce Lee hasonlóképpem, mert ő gyors és nagyon-nagyon technikás is, de a többi megmaradott szerintem felette áll.

Yip Man, Choi Hong Hi és Ueshiba között már nehéz dönteni. Mind annyira legendás alakjai a harcművészet világának, hogy szinte eretnekség különbséget tenni köztük. Mégis úgy vélem, hogy az O-Sensei lenne az, akivel senki sem bír. A koncepciója és elképesztő képességei, intuíciója legyőzhetetlenné tette.

Tehát úgy vélem, hogy Ueshiba Morihei lenne a kupagyőztes.

2012. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi összes válaszokat!


Nálam így nézne ki:


Ali vs Oyama


Igazából Oyama simán nyerné a párharcot a lábtechnikák miatt és a keményebb testfelület sem elhanyagolható ahol akár egy erős alkar blokkal még el is tudná törni a kezét Ali-nak


Kano vs Lee


Szerintem akármennyire is volt gyors Lee itt ha egyszer is közel kerül Kano-hoz akkor vége, mert szerintem Lee inkább volt filmsztár mint harcművész bár személy szerint lennék ilyen filmsztár :)


Yip vs Morihei


Igen Yip nagyon kemény de azért mégiscsak a "három nagy japán budó mesternek" az egyikével kerül itt szembe és szerintem itt alulmaradna tekintettel arra hogy Morihei nagyon-nagyon jól mozgott el a támadások elől.


Choi vs Yamaguchi


Gyorsaság vs Keménységet is írhattam volna.Itt ezt a mecset Choi-nak adom mert szerintem a gyorsaság többet ér a puszta erőnél.Hiába volt Gogen nagyon kemény ha nem tud védekezni és találni akkor vége.


Legjobb 4:


Oyama vs Kano


Hát itt már szinte lehetetlen ítéletet mondani én mégis megpróbálok. Én Oyamára teszem a voksom tekintettel arra hogy a bikaszarvakat is le tudta ütni és tudtommal Lee-vel szemben( előző kör) tanult valamennyi földharcot.Kano nagyon nagy mester volt de Oyamával (szerintem így sem vette fel a versenyt)


Morihei vs Choi


Számomra valamivel egyszerűbb ez a párharc mint az előző bár nem tudnám megmondani miért de elképzelve sokkal több esélyt látok Choi győzelmére mint Morihei-ére is ezt is a gyorsaság miatt hozná Choi.


DÖNTŐ:


Oyama vs Choi


Hát ez pedig az abszolút lehetetlen. Choi felé hajlok a gyorsasága miatt de Oyama félelmetes harcos volt ezért ez a harc nálam döntetlen...

2012. jan. 16. 20:42
 10/12 anonim válasza:
Oyama..hidd el...
2012. márc. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!