Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Teniszkönyökre jók a nyújtógya...

Teniszkönyökre jók a nyújtógyakorlatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, teniszkönyökem van már elég régóta, és nem akar elmúlni, az orvos műttetni akarja, de én nem. Tud valaki valamit arról, hogy lehet ezt kezelni nyújtással vagy gyógytornával? Azt olvastam, hogy a fájdalmat az izom megrövidülése okozza, akkor ezt nyújtással orvosolni lehetne elvileg.

2012. jan. 17. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem volt egyszer ilyen fél évig tartott.

más néven csont hártya gyulladás.

teljes pihentetés kell neki,ultrahangos kezelés,rögzítő gumi,reuma krémek,uh ne erőltesd,főleg ne nyújtsd.

a másik módszer rá a szteroid injekció a könyökbe,erre is rákérdezhetsz a dokitól.

ilyen probléma műtéti kezeléséről még nem hallottam,persze csak akkor,ha pontos a diagnózisod,mert a teniszkönyök az a csonthártya gyulladás.

és a túlterhelés alakítja ki,semmi köze az izmok,szalagok tapadásához.

2012. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
könyékbe kaptam injekciót de az a helyzet hogy nem múlt el, viszont a nyújtás mintha jót tenne neki, én úgy érzem, tegnap pl nem fájt tőle a karom
2012. jan. 18. 09:46
 3/3 A kérdező kommentje:
ja és ez nem csonthártyagyulladás, a teniszkönyök ami nekem van teljesen más dolog, ez már 6 éve tart, csonthártyagyulladásom már volt, 1-2 hét alatt elmúlt
2012. jan. 18. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!