Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány éves koromban fog látszód...

Hány éves koromban fog látszódni lényegesen a fejlődés? (többi lent)

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és járok konditerembe.

heti 3-4 alkalommal megyek, függően attól , hogy hogy van időm a tanulás mellett.

Ezekbe beletartozik a fekvenyomás, szabad súllyal gyakorlatok, lábizomfejlesztő gyakorlatok, felülés, tárogatás.


Tömeget növelek, annyit eszek mint egy kib***ott viziló.

bátyám vett nekem tömegnövelőt ami kb 5 kilót dobott rám de nem zsírba, VOlumass35.

viszont a súlyom igy most 68kiló/172cm vagyok.


De mivel régen kicsit meghíztam ezért a mellem egy kicsit lógott ( kicsit vicces volt )

minimálisan..


viszont a mellizmom szinte alig alakult.

Tanácsolták nekem hogy hagyjak fel ezzel még kb 2 évig.. addig kialakulnak az izomcsoportjaim rendesen, és nagyobb eredményt fogok elérni.


(nem egy 140kilós bika szeretnék lenni majd idővel, csak jól szeretnék kinézni.)


Tehát tényleg kicsit pihenjek még ezzel, és kb 17 éves koromban kezdjem el rendesen? Jobb lenne?


Előre köszi


2012. jan. 18. 19:49
 1/5 anonim válasza:
Ne tedd tönkre magad. Most változik a szervezeted,ezért nem látszik rajtad semmi. Válassz magadnak egy könnyedebb sportot inkább,és közben egyél rendesen,azzal többet érsz el,ráérsz a gyúrással 17-18 korodban foglalkozni.
2012. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ésszel csinálhatod, normális étrend, normális edzésterv, normális súlyok, és nem lesz baj.
2012. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mindkét válaszolónak igazat adok, a szervezeted most van fejlődésben ha nagyon kondizni akarsz mert nincs más sport lehetőséged akkor javaslom a könnyebb súlyokat egy normális étrend mellett ahol mindenféle anyagokat viszel a szervezetedbe, illetve a kardiózást is javaslom mert az is sokat ér főleg kezdésre és ennyi idősen. Mivel még a szervezeted javában fejlődésben van így nem fognak látszódni az eredmények de ha rendesen sportolsz eszel akkor tarthatod a súlyodat és erősödhetsz is annyira hogy 18-19 évesen már csak kicsit rá kell gyúrj és akkor jobban kifognak fejlődni az izmaid, hidd el így lesz a legjobb.
2012. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Simán csinálhatja , csak ha ez kb az edzés terve akkor ezzel semmit nem ér el , mert nem fogja ki edzeni vele magát csak kinlasztani feleslegesen felülést meg sürgősen felejtse el értelmetlen . Egyébként nem hülyeség elkezdeni , mert én kb 14-15 évesen keztem és 8 hónap után elég sokat dobott rajtam ergo jól lehet fejlődni persze plusz genetikai ,de asszem hasonló atributomokkal kezdtem mert 170 valamennyi voltam és 70-73 kiló (jó hát igen még így is volt azért súly különbség bőven ),de szerintem ha ésszel össze állít egy edzéstervet akkor többet elér ,bátyjának nem anyagiakkal kéne supportálnia hanem leülni vele és megbeszélni vagy ha ért a témához vagy személyi edző mert akár tele kokszolhatja magát meg minden ,de jó edzéstervnélkül a legdurvább anyag se ér sokat .
2012. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen , fontos a jó edzésterv.

a bátyámmal már beszéltünk is erről. de sajnos külföldön dolgozik és arra volt csak ideje h 2 edzés alatt minden gyakorlatot bemutasson szabályosan, érthetően.

ezek mellett köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.

pusz

2012. jan. 18. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!