Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thai box szerintetek vagy...

Victory10 kérdése:

Thai box szerintetek vagy Kung fu?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok véleményeitekre
2012. jan. 20. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
ha bunyózni akarsz, akkor TB, ha varázsolni, akkor KF.
2012. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Thai boxolok. csak arra vagyok kíváncsi hogy milyen hatékony a kungfu
2012. jan. 20. 19:47
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
A kung fu hatékonyabb,ha jó helyen tanulod.
2012. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
és hol van az a jó hely? a Holdon?
2012. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Nem a holdon,kínában!!! ;)
2012. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha edzés szempontjából nézzük akkor Magyarországon thai box, ha csak nem Budapesten laksz, ott van legalább 1 normális kínai "kung fu" oktatás.


kung fu=kemény gyakorlás, szóval a kemény gyakorlás többet érhet a thai boxnál. Kung fu mint kínai harcművészet? A 100 közül melyik ágazatra gondolsz? Persze aki ismeri a kínai harcművészet 100 stílusát, elboldogulhat 1 thai boxoló ellen. Na csak azért is belekötöttem. Egyébként véleményem szerint mindenképpen jobb ha előbb thai box 1-2 évig, az megkeményíti a testet. Vagy hogy érted a kérdést, ki nyerne? Természetes Bruce Lee ha még élne, de mivel nem, Chuck Norris. 3 dolog biztos:1. a magyar thai box, nem ázsiai thai box,2. a magyar "kung fu" edzések" többsége szintén szart se ér a kínaihoz képest 3. Egy küzdelemben nincs jobb stílus, csak jobb harcos, ez van, lerágott csont, de teljesen igaz.

2012. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
előző vagyok, tényleg nem értem hogy akarod/milyen szempontból őket összehasonlítani, a kung fu majdnem 100 stílusát, a thai box-al ami egy versenysport/szabályrendszer a muay thai harcművészet-ből
2012. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

vannak gyilkolásra tökéletesen alkalmas keleti stílusok. tehát önvédelemre is kiválók lehetnek. de ez edzés és edző kérdése is. találhatsz olyan karate edzőt, aki sose hallott még a késről. pedig harcművész, elvileg ismernie kéne hogyan marad életben minél tovább kés ellen is.

a lényeg, hogy sok helyen szétvált a harcművészet és a baromkodás, csak sajnos a baromkodást is harcművészet néven oktatják.

2012. jan. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg mindentől függ.A Thai Box (logikusan) hatásosabb ringben,de az sem mindegy,h Thai Box vagy Muay Thai?Mert harcművészeti szinten a Thai Box nem vethető össze a Kung Fu-val,mert 1:nem harcművészet,2:a Kung Fu sokkal magasabb szinten áll.Ha azt mondod,h Muay Thai,akk már lenne némi esély az összehasonlításra,de nem is akarok és nagyjából nem is lehet összehasonlítani,más a 2.

Viszont Kung Fu és kung fu között is van különbség,a Kung Fu-nak több mint 500 ága van (ha jól tom).Pl én a Wing TSun-t nem tekintem 'igazi' Kung Fu-nak.Meg van magyar 'fejlesztésű' kung fu is,aszem az a neve,h hong lung ch'uan tao kung fu,na azis valami iszonyat szánalmas.

[link]

Nézzétek meg a videókat.Az egyik edzőtáboros videóban a 'mester' ilyet szól:"A térdes,az belülrőlkifelé menjen,hogy rendesen elteláld a lengőbordáit.Thai Boxosoknál szoktam látni,h egyenesen rúgják a térdest,nem,az nem jó",vagy vmi ilyesmi.Most nemtom,h az igazi Kung Fu-ban is így van-e,de ez sztem hatalmas hülyeség.Pl ha megnézitek a mestert milyen dagadt disznó,nah most ilyen sörhasú embernek h rúgod meg a lengőbordáját???Elérhetetlen páncél alatt van,és a Thai Boxolókat szidja,h szarul csinálják,szegény naiv embörkék akik meg oda járnak elhiszik,h ez tényleg jó.

Szal ha aszongyuk,h Kung Fu,akk a normálisakra gondoljunk.

2012. jan. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
aki korpa közé keveredik, azt felzabálják a disznók.
2012. jan. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!