Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez jó vagy rossz?

Ez jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Nem szoktam gyúrni, max csak az iskolában tesi órán, ezért kérdezném azokat akik viszont rendszeresen csinálják és tudják, hogy mi miért van.


Találtam otthon egy ilyen kis alkar erősítő gumikarikát és kíváncsi voltam, hogy mennyit bírok belőle megcsinálni, hát, megcsináltam 78-at, meg még utána is megpróbáltam akkor már csak 45 ment.

És annyira be van durranva az alkarom most, egy óra után is, hogy egyet nem bírok már belőle megcsinálni.. teljesen le van gyengülve az alkarom..


Ez pontosan mitől van, és ez jót, vagy rosszat jelent?


2012. jan. 21. 17:13
 1/5 dirtboy ***** válasza:

elfáradt,bedurrant ennyi

majd elmúlik,holnap még szerintem érezni fogod

2012. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, de ez az izmokra nézve mit jelent? jobb lesz tőle, vagy ártott neki?
2012. jan. 21. 17:57
 3/5 dirtboy ***** válasza:
majd erősödik,ha csinálod sokat csinálod
2012. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És pontosan mi történik az izmokban amikor "elfáradnak" mert a fájdalomtól eltekintve nemcsak én, de sokan mások is tudnák folytatni a kinyomásokat, dolgoztatni az izmokat, de az izmok fizikailag nem bírják, mint amikor egy repülőgép átesik és elkezd zuhanni, kb ugyanilyen lehet az izmoknál. De ennek mi lehet az oka? nem kap elég oxigént? túl sok tejsav termelődik ami gátolja az izmok mozgását? én csak ezekre tudok gondolni. Aki pontosan tudja az kérem írja le :)


Illetve miért van az, hogy ha megerőltetjük az izmainkat akkor utána azok gyengék lesznek.. mi az az izomláz lényegében. Hogyan, és miért alakul ki?

2012. febr. 1. 23:45
 5/5 dirtboy ***** válasza:

izomláz: az edzés során létrejött mikroszakadások ahogy gyógyulnak a helyén gyulladás lép fel,ez fájó érzés az izomláz.

az hogy edzés közben tartasz hosszabb pihenő és után már nem megy az igen az a tejsav lesz,de hogy 2-3óra múlva pontosan mitől nem megy azt nem tudom,ennyire nem mentem bele a témába mert ez nem szükséges infó ahhoz hogy valaki felépítsen egy jókora izomtömeget.

2012. febr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!