Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani légyszi...

Tudnátok mondani légyszi önvédelmi tanfolyamo (ka) t Budapesten?

Figyelt kérdés

Kerestem én is, de mindenhol csak kung-fu vagy hasonló harcművészettel egybekötve volt, az meg annyira nem érdekel, csak a tanfolyam.


21/L


2012. jan. 23. 02:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is nem rég keresgéltem, az interneten ebben a témában.

Civil defendo, krav maga tanfolyamok ilyesmi célra szolgálnak.

Sőt külön van nőknek krav maga tanfolyam.

2012. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak kár, hogy nem értesz a témához és úgy vernek át ahogy akarnak. Ilyen önvédelmi tanfolyamokkal pár év alatt eljutsz olyan szintre, hogy egy részeg kötekedőt megállíts, na nekem ehhez elég csúnyán néznem esetleg morognom vagy épp kiröhögni a szánalmas hülyét. Ezt én nem nevezném önvédelemnek, hisz semmi komoly fenyegetés nem ért. Mi az, hogy harcművészettel egybekötve? A jól oktatott harcművészet élet halál harcot tanít ami mellesleg alkalmas önvédelemre is.
2012. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

21 éves lány, + 1. válaszoló, hozzáértés hiányához gratulálok.

tudom, a jó reklám nagy úr, ha hülyeség meg határtalan, és ebben ti (ritka ez a gyakorikérdéseken) de csak áldozatok vagytok.

lényegében vagy megfontoljátok amit Neutronlovag írt, vagy elmentek varázsolni kravmagára. csak egyet jegyezzetek meg. a hamis magabiztosság veszélyesebb, mint a jogos félelem. pláne ha éppen emiatt inkább felidegesítesz egy támadó embert, ahelyett hogy még előbb elfutottál volna..

2012. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

azt pedig megértem őszintén, hogy a harcművészet nem érdekel, hiszen ami manapság az utcán érhet, az meg sem közelíti azt a brutalitást amire a harcművészeteket használták az évezredek során.

de ettől még le kell győzni a félelmet, és megtanulni amennyire kitelik az embertől.

2012. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem tesz csodát krav maga és a defendo.

Azt nem is ígérik, hogy a legjobb leszel ezektől, az ember tisztába van korlátaival, ez csak néhány szitura készít fel.

Itt neten tömegesen fikázzák ezeket tanfolyamokat, de nem írtok alternatívát.

Lehet, hogy ti bajnokok vagytok a saját küzdő sportjaitokban de aki ilyen önvédelmi tanfolyamra jelentkezik nem harcos akar lenni. Nem baj kereső baj keverő ember típus aki ilyen tanfolyamra megy.

Hova menjen felnőttként az ember ha valami edzés szerűt akarsz űzni?

Szerintem is a legősibb önvédelmi sport a futás, de nem mindig alkalmazható.

2012. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Küzdősportokat ne keverjük ide. A defendo és krav maga meg ilyenek reklámja a "salnangmentes" hatékony önvédelmet ígér gyorsan elsajátítva. Ez persze hazugság. Nem láttam még olyan krav reklámot, hogy bár nem fogod tudni megvédeni magad egy komoly helyzetben, de legalább kifizetsz ezért egy csomó pénzt nekünk. A bajkeresést meg melyik hozzászólásunkból szűrted le? Azt meg, hogy mi alkalmas és mi nem önvédelemre ezer helyen leírtuk ennél a kérdésnél is el kéne olvasni értelmezve.
2012. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

hát elképzelhető hogy itt kezdődnek a problémák. amikor a reklámok és gyors éttermek világában valaki leírja teljes komolysággal azt a szóösszetételt hogy 'önvédelmi sport', meg amikor a semmi hozzáértés mellett alternatívákat keres az erőszak megoldásra..


utcán erőszak van. az erőszakhoz fel kell nőni, és el kell fogadni, hogy nem lehet félvállról venni.

mint ahogy a sok balfa.sz fogyókúrásnak el kell fogadnia, hogy nem veheti félvállról a táplálkozást, a sok tinédzser testépítő csökevénynek el kell fogadnia, hogy nem lehet félig edzeni vagy gyógyszerekhez nyúlni, ha egy kis eredményt is akar..


aki meg fel akar készülni az erőszak ellen, az meg elmegy jujutsuzni, vagy késharcot tanulni (kali/eskrima, silat).

és még vannak alternatívák, de a saját stílusomat már úgy vagyok vele nem szívesen veszem ha nemtelen emberek is tanulnák, úgy hogy a teljesség igénye nélkül csak pár olyan stílust írtam, amik vezetőek voltak a gyilkolástechnikában az elmúlt néhány évszázadban.

2012. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Először is nagyon köszönöm, válaszoltál a kérdésemre mégis érdekes, hogy az első hozzászólásodban nem említetted meg.

Megértem ha nem akarok a saját önvédelmi sportodat felfedni, reklámozni, mondván maradjon meg olyan színvonalas amilyen most, ne váljon tömeg sporttá.

Mert valaki üzleti lehetőséget lát benne lebutítja és azt fogják tömegek űzni.


Szerintem élsportolói büszkeség, tömegsport ellentét van.

Nyilvánvaló amit tömegeknek oktatnak lebutított verzió illetve előfordulhat sokan csak tessék-lássék módra edzenek a tanfolyamra járok közül.

Szempont, hogy ne okozzanak egymásnak nagy sérülést.

De szerintem ez igaz lehet kung-fu-ra is.


"hamis magabiztosság veszélyesebb"

Azért mert megtanítanak néhány alap dologra nem megyek kötözködök, provokálom az embereket. A bajkeverő a fenti idézetből ered. Az angol tanfolyamon se tanulok meg igazán angolul csak eljuthatok valamilyen szintre sose fogok úgy beszélni mint egy angol vagy mint egy Angliában élő. De jobb mint a 0 tudás.

2012. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi a fene az az önvédelmi sport? Ott kezdődik a hiba, hogy ezt az egészet sportként és tanfolyamként fogod fel.

Miért nem sport? Mert a sport egy versenyre készít fel, szabályok szerinti küzdelemre, védőfelszerelésben.

Miért nem tanfolyam? Mert ez nem úgy működik, hogy jársz valahova fél évig és utána az életed hátralévő részében meg fogod magad tudni védeni. Fél év alatt sehova se lehet eljutni. Az angoltudás nem igazán jó példa, ha ott hibázol legfeljebb kijavítanak, ha harci szituációban hibázol megerőszakolnak és megölnek nincs egy szinten a kettő.

Szerintem nem kell félni, hogy az ilyenek lerontják egy jó edzés színvonalát vagy elmennek pár edzés után, mert rájönnek, hogy fáj. Ha meg beáll edzeni elvárjuk, hogy a saját 100%-át adja és annál kicsit többet, hogy kitolódjanak a korlátai. Ha nem ezt csinálja akkor picit többet kap, mint elbírna és hamar megjön az esze, hogy dolgozni kell rendesen. Ja nem írtam mit csinálok jujutsu, de rengeteg harcművészet van, hatékonyak, de nehéz jó edzést találni.

2012. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tudod Lovag, régen írtam gyakrabban a wudangot, mert tény hogy jó, de már.. áh tök mindegy. volt pár tanítványom nekem is, ismerősök és "netharcosok" akik egy darabig tanultak, de aztán fárasztó volt, fájt kicsit, idő nem volt rá.. és akkor még nem az én edzőmtől tanultak. :D

na ott sokszor (nem mindig) de meg kell szenvedni a tudásért.


amúgy valami pesti ninjutsus klubnak van egy jó hírlevele, nem tudom hogy az edzés milyen, de ott jól leírnak alapelveket.

mint például, hogy edzésen meg kell ismerkedni a fájdalom okozással és a fájdalom elszenvedésével. ezek nélkül még semmit sem tud az ember.

leírja hogy a harc nem győzelemre megy, hanem túlélésre. és még sok alapvető okosságot, én szeretem olvasgatni.

na, hogy legyen érdemben is okosság amiről írok, ilyenek


"Kedves Aczél!


A NinjutsuBudapest.com Harcművészet elvei elméleti tanfolyam mai részében A túlélés elvéről adok néhány gondolatot Neked.


Mihelyst valaki megvalósította, vagy elkezdte megvalósítani az erőszak nélküliség elvét, azonnal el kezd haladni a következő elv, a túlélés elvének misztériuma felé. Ez körülbelül annyit jelent egyszerű nyelven, hogy mikor már valaki jól szétvert sok embert, és látta őket szenvedni ettől, vagy általánosabb esetben őt verték jól szét és ő maga szenvedett ettől, felismeri, hogy az efféle tevékenység nem kedvező a fejlődés útján, hiszen mindenképpen nem a fejlődéssel és tanulással lesz elfoglalva egyik fél sem, hanem a szenvedés okozásával, vagy elviselésével.


Természetesen szükség van arra, hogy minél magasabb szintre emeljük a tűrésküszöbünket, de mindig figyelembe kell venni az egyént, az egyéni fejlettségi szintet és a különféle testek különféle adottságait.


Vagyis mikor valaki felismeri és megérti, hogy ugyan úgy ahogy ő, ugyan úgy más sem akar szenvedni, sőt egy élet halál küzdelemben semmi képpen sem akar meghalni, akkor megértette azt, hogy a valódi harc mindig kegyetlen, brutális és igazságtalan, ahol általában mindig túlerő ellen kell küzdeni. Ráadásul ha mindez még párosul egy olyan jellegű önismerettel, ahol a gyakorló már körülbelül ismeri saját testi és szellemi korlátait, akkor megértheti, hogy túl sok esélye értelme nincs a győzelemnek nevezett dolognak.


"Mert egy élet halál harcnak nincsenek győztesei és vesztesei, csak túlélők vannak és halottak."

"

2012. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!