Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit rontok el? Reggeli edzés.

Mit rontok el? Reggeli edzés.

Figyelt kérdés

Sziasztok, két hónapja fogyókúrás célzattal konditerembe kezdtem járni.

Ennek a felépítése: heti 3-4x 40 perc kardio (130-140-es pulzusszámon), majd 20 percet erősítés (has, kar, fenék, comb).

Sajna csak reggelente, munka előtt tudok járni. Emiatt reggelizni nincs időm, csak egy energiaitalt hajtok fel. (Tudom, tudom, nem a legjobb, de nincs jobb ötletem...)

Emellett heti 3-4x lovagolok és a munkám is futkozós.

A kajám napi 1600 kcal kb, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy közben nem kap el az ideg és zabálok be, vagy tolok le egy sört. :(

Mindezek mellett egy büdös grammot nem fogytam. Hülyére fingatom magam és semmi... (Egész életemben sportoltam, ennek ellenére dagi gyerek voltam, aztán jött egy sérülés és ennek a "súlyát" cipelem a mai napig.)

Ja, és Adipokill-t is szedek, napi 2x2-t.

Szóval mit rontok el?

Köszi :)


2012. jan. 23. 12:02
 1/5 dirtboy ***** válasza:

sör,energiaital,zabálási roham

ezeket

2012. jan. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ok, jogos.

De árnyalnám a képet, mert ez így elég groteszk...

A sör + energiaitalom benne tartózkodik az 1600 kcal-ban. A "falási rohamom" egy héten egyszer -jellemzően a vasárnapi ebédkor van-, és ekkor sem több, mint egy átlag polgáré.

És, ami a számomra a legérthetetlenebb, amíg nem edzettem -és ugyanígy kajáltam- is ennyi kg voltam, és most, edzés mellett is. Ezek szerint tök fölösleges?

Ja, és várok valami okos tippet, hogy ha felébredés után 30 perccel már a taposón találom magam, akkor mivel válthatnám ki az energiaitalt? Mert ha kajálok, lefordulok a gépről...

Köszi

2012. jan. 23. 12:54
 3/5 dirtboy ***** válasza:

energiaitalt gondolom a koffein miatt iszod,jobban járnál ha azt a koffeint,koffein tablettából vinnéd be.

ha nem fogysz akkor vagy még jobban csökkented a kaját vagy növeled az edzés idő tartamát,intenzitás jó úgy ahogy írtad az maradhat.

2012. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A diéta nem annyiból áll hogy kevesebbet eszünk mint kéne és fogyunk. A megfelelő tápanyagokat kell bevinni és a nem megfelelőeket nélkülözni ahhoz hogy a szervezetünk zsírt használjon és ne mást, és ne raktározzon a helyére másikat.

Ezért aztán 1-1sör vagy bezabálás is tragédia, hát még ha az 1600kcal többi része sem pont abból van amiből kéne.

A kardió és a lovaglás elég jó, a súlyzós eddzésnek az elméletét nem fejtegetném most de messze vagy tőle.

Szerintem vagy hagyd el vagy csináld rendesen, kipihenten és minden izomcsportot megmozgatva. Energia italnál szerintem jobb a fehérjturmix.


Valahogy úgy illeszteném ezeket össze hogy heti 3x (semmiképp sem egymást követő napokon) felkelnék időbe, legurítanék 1fehérjeturmixot és elmennék eddzeni (teljes testre)

ezen kívül heti 6 napból 3x lovagolnék 3x kardióznék (abban az időben amikor lovagolni jársz)

lenne 1pihenő nap és heti 4x lehetne teljesértékű reggeli, sőt a súlyzós eddzések után is mehetne teljesértékű szénhidrátot is tartalmazó reggeli hogy legyen energiád napközben.

2012. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Remek. Megpróbálom. Köszi szépen mindkettőtöknek :)
2012. jan. 26. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!