Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó lenne ez az edzésterv?

Jó lenne ez az edzésterv?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, már egy ideje edzek, de most néztem utána rendes edzéstervnek, a kajám rendben van (2g fehérje/tskg. és 4-5g ch/tskg. megvan naponta), szóval ez nem lényeg, csak az edzésterv most.

3napra szeretném elosztani:

Hétfő: mell-fekvenyomás egyenes padon 4x10

tárogatás ferde padon 4x10

lehúzás mellhez 4x8

tárogatás gépen 4x8

bicepsz-állva kétkezes rúddal 4x9

állva egykezes súlyzókkal 4x8

ülve egykezes súlyzókkal 4x8

tricepsz-tricepsz nyújtás fej fölött egykezessel 4x8

csigás letolás 4x8

tolódzkodás feltámasztott lábbal 4x8

Szerda: váll-fej fölé nyomás egykezessel 4x8

állig húzás 4x8

nyak mögül nyomás 4x8

hát-evezés gépen 4x8

nyakhoz húzás gépen 4x8

kábeles evezés 4x8

Péntek: comb-lábtolás 4x12

lábnyújtás 4x12

guggolás 4x10

vádli-álló vádligyakorlat 4x12

ülő vádligép 4x12

has-hasprés 4x50

lábemelés korláton 4x20


Így nézne ki, de azt még szeretném megkérdezni, hogyha mondjuk jön a jó idő akkor hétvégére beiktatnánk az edzőtársakkal egy 30-40perces kocogást, annak lenne értelme tömegnöveléskor? Vagy csak szálkásításkor? Mert ha lenne értelme, akkor a szerdai napot megcserélném a péntekkel, izomlázas lábbal annyira nem jó móka a kocogás :D

Köszi a válaszokat előre is!


2012. jan. 23. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem egész jó, bár én bicepsznél az ülve egykezesekkel helyett koncentrált bicepszet tennék. vállnál az oldalemelést azért betehetnéd, hátnál pedig vagy a kábeles, vagy a gépen ülve evezés helyett mehetne egy döntött törzsű. combnál lábhajlítás és talán kitörés is elfér, ha bírod, de várj meg egy másik véleményt is :D


heti 1x nincs baj a kocogással, csak arra figyelj, hogy pótold az elégetett kalóriákat.

2012. jan. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dirtboy ***** válasza:

nem rossz

néha a sima pados fekvenyomást váltsa fel a ferdepados nyomás.

lehúzás mellhez milyen gyakorlat? szerintem nem mell.

bicepsz állva kétkezesnél nem írtad hogy francia vagy sima,tanácsom hogy variáld a kettőt hetente.

egy scottot én nem hagynék ki bicepsznél.

nyak mögül nyomást ne végezz mert sérülés lehet belőle igen könnyen.

háthoz még kéthetente berakhatnál felhúzást is,meg csuklyázást nem látok sehol.

2012. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!