Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Naponta mennyit érdemes súlyt...

Naponta mennyit érdemes súlyt emelni?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és nagyon gyenge a karom, a kötélmászásnál sem bírom felhúzni magam. Az lenne a kérdésem célja, hogy naponta hány órát, és milyen nehéz súllyal kell edzenem, hogy izmos legyek. Mondom, most semmi izmom nincs, és olyan normálisat kart szeretnék. Mit tegyek?

(Kérem a normális válaszokat, mert eddig egyik kérdésemre sem tudtak normálisan válaszolni.)


2012. jan. 23. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

15 éves korodig saját testes edzés kell, tehát fekvőtámasz, húzódzkodás, tolódzkodás, guggolás, kitörés hasprés, lábemelés.

Heti 3-4-szer elég 1 órát edzeni.

2012. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek,fekvőtámasz majd húzódzkodással elérheted,hogy legyen egy normális karod.Én szinte magamra ismertem a kérdésedből,most 18 vagyok,és a legkisportoltabb az évfolyamból és igen korán elkezdtem a súlyemelést,de ha rám hallgatsz nem követed a példámat.Nem éri meg,szétmegy minden ízületed egy kis jó kinézetért meg teljesítményért cserébe,ami az első által említett gyakorlatokkal is simán elérhető.Ergó csináld ezeket,iratkozz be valami atlétikára,illetve ajánlom még az úszást(vízilabdát) és ha az úszás is nagyon könnyen megy már,úszósúlyokkal vagy lapátokkal nehezítheted.Ez egy olyan sport,amivel nem igen tehetsz kárt magadban,elég jótékony hatásai vannak és jó alapot is ad a további edzésre.Konditermet max 14(inkább 15) rendes súlyemelést(nem az erősportot,hanem a köznapi értelemben vett "gyúrást",mert gondolom Te is erre gondoltál) is ekörül vagy inkább 16 évesen javasolnék.Szívleld meg!
2012. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a fekvőtámasz nem megy. Valami baj van a a hátammal, és nem bírok normálisan fekvőtámaszozni tőle.
2012. jan. 23. 17:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor annak a súlyzósás még rosszabb lenne.Menj el,nézesd meg orvossal,és méginkább ajánlom az úszást.
2012. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!