Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondizás, testépítés, de csak...

Kondizás, testépítés, de csak hobbiszinten?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy a "normális" testépítés, amiről írnak egy csomó helyen sajnos: drága. Nem engedhetem meg magamnak a napi 1 vagy másfél kiló csirkét, ezért is érdekel hogy mit gondoltok, vagy ti hogy tudjátok, hogy van-e értelme így kondizni+helyesen táplálkozni, ha nem tudok 2x vagy 3x annyi fehérjét bevinni mint a testsúlyom? Lesz így is változás a fizikumomon? Köszi!
2012. jan. 28. 17:41
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:
ez attól is függ hogy menyire sz ar a kajád,ha nagyon akkor nem fogsz rendesen fejlődni,sajnos ez egy ilyen sport,meg kell szenvedni a sikerért és mellé a kajára is nagy hangsúlyt kell fektetni.
2012. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igazából szerintem nem szar, csak max nem elegendő. 65 kg vagyok, 170cm körül és 17 éves. 30deka csirkemell naponta + ehhez hozzá jön még rizs+zabpehely+tojás+valamennyi teljes kiorlésű barna kenyér+fehérjepor+vmennyi zöldség.
2012. jan. 28. 17:51
 3/12 dirtboy ***** válasza:

okés csak számold ki hogy mennyi a protein meg mennyi a ch és majd akkor derül ki igazán hogy menyire jó a kaja.

amiket leírtál az okés csak a mennyiség is számít,plusz vitamin is kellene ha más nem valami olcsó.

2012. jan. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne testépíts ,hanem menj valami harcművészeti edzésre esetleg küzdősportra.Annak több a gyakorlati haszna és nem kell kiló csirkéket meg diszperzitesvödörnyi tápkiegészítőket venned.Ott nem az a cél ,hogy nagydarab legyél ,hanem ,hogy erős ,kitartó és villámgyors ,ha kell simán leverj egy "csak" konditerembe járót. Azt megsúgom a lányok csak kb 10% -a szereti a nagyon kigyúrt palikat, legtöbbjük az átlag sportos ,nem elhízottakat kedveli.
2012. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 dirtboy ***** válasza:

ma 18:17

mind igaz amit le írtál de azt áruld már el nekem hogy miért nem lehet úgy válaszolni hogy ne becsméreld meg ne próbáld meg lejáratni a másik sportot?

2012. jan. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Közbe kiszámoltam, pontosan, a nem edzős napokon hogy néz ki a táplálkozásom:

1747Kcal

112G fehérje

210g szénhidrát

Az edzős napokon is nagyon hasonló, csak edzés után barna kenyér után fehérkenyér van+ 1 db banán

2012. jan. 28. 18:40
 7/12 A kérdező kommentje:
Mit szóltok?
2012. jan. 28. 18:40
 8/12 dirtboy ***** válasza:
a fehérje az egész jó az okés is lenne végül is de a ch az nagyon kevés az csak 3,2g/tskg.
2012. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk rátolnék még +50 vagy +100g rizst? Akkor elmenne az is nem?

Még egy kérdés ha nem bánod, ezt inkább te minek neveznéd tömegnövelő vagy szálkásító étrendnek? Mert megnéztem és kb azt írják hogy 2500kcal kéne ahhoz hogy fenntartsam a súlyom, és 2000kcal ahhoz hogy fogyjak normálisan. De ez még csak 1800-jó esetben 1900kcal. + még jön a heti 5 aerob edzés, akkor most fogyni, vagy nőni fogok, vagy csak a testzsírszázalékom fog lemenni? Am köszi a türelmedet meg a válaszaidat.

2012. jan. 28. 18:51
 10/12 dirtboy ***** válasza:

a ch részét nézve ez már inkább szálkásítás de még annak is rossz mert szálkásításnál 2,5-3g/tskg protein kéne izom védelemre.

ha hozzá dobsz 100g rizst akkor 4,4g/tskg ch nál jársz,ami akár már elég is lehet ha gyorsan hízó típus vagy.

ez úgy lenne a legjobb ha még edző napon rá tudnál szánni plusz 100forintot és vennél egy power proteint és dextrózt,edzés utánra.

ebből lenne még 20g proteined 67ftért.

meg lenne plusz-40-50g szénhidrátod kb.25 forint ért,ugyan is 2000g dextróz 1100ftba kerül.

szóval ez napi 1000ft plusz költség lenne de javulna az étrended.

2012. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!