Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire jó a fehérje? Mennyibe...

Mire jó a fehérje? Mennyibe kerül és hogyan adagolható?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kondizással kapcsolatban szeretnék kérdezni.

Nemrég kezdtem el konditerembe járni, és nagyon tetszik.

Sajnos hallottam olyan dolgokat ismerőseimtől, hogy ha nem szedek fehérjét meg tömegnövelő szert akkor mit sem ér az egész,...nem fog gyarapodni az izmom!

Persze beszedem én, de előtte megbizonyosodnék róla, hogy egészséges és hasznos amit szednem kéne!

Fennt említettem, hogy az árára, a hatására vagyok kiváncsi. Hányszor és hogyan kell bevenni?

Tömegnövelő szerről ugyanígy...

Nincs-e káros mellékhatásuk,..mert eléggé egészséges életmódot folytatok, és nem szeretném ilyenekkel elrontani!

( már most leírom mielőtt kérdeznétek 17éves fiú vagyok)


2012. jan. 31. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs mellékhatásuk, természetes táplálék kiegészítők ezek. A tejsavó proteinek kb. 10e Ft/2,3 kg-os áron vannak, de a kevert (szója+tejsavó) fehérjék már olcsóbban, kaphatók.

Edzés után tömegnöveléskor menjen testtömeg/2 g protein és kb. 40-50 g dextróz. Multivitamin is fontos még. A többi fehérjét próbáld csirkemellből, tojásból, túróból bevinni, szénhidrátot pedig zabból, rizsből, krumpliból.

2012. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zakathol ***** válasza:

Ha nem tudod, hogy mi az a fehérje akkor mégis hogy folytatsz egészséges életmódot? A helyes táplálkozás három pillére ugyanis a fehérje, szénhidrát és telítetlen zsírok szentháromsága.


Szóval ebben a formában amit leírtál az egy hülyeség!


Ismerőseid pedig idióták, nyugodtan mondd meg nekik.


[link] Olvasd el ezt a pár oldalt, utána töltsd le a sárga kapszulát a body.builder edző válaszol rovatából (várd meg míg bunny ott fent elugatja a mondókáját) utána olvasd el azt a 100+ oldalt is, aztán már nagyjából sejteni fogod, mi az hogy egészséges életmód és konditermi edzés. :)

2012. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dirtboy ***** válasza:
100%

hülyeséget beszéltek,lehet nélkülük is fejlődni annyi hogy velük valamivel könnyebben mert jobban tudod tartani a tápanyag szükségletet és edzés után sokkal jobbak minta szilád kaja,de lehet nélkülük is fejlődni.

az izom főként fehérjéből épül fel,ezért nagyon fontos hogy sokat vigyél be.

legjobb ha ezt elolvasod aztán olvasgatsz még pár cikket az oldalon.

[link]

2012. jan. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17? Miért is tanítanak biológiát az iskolában... Először legyen tömegnövelő étrendet és ahhoz válasz étrendkiegészítőt.
2012. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát nem biológusnak készülök.. az egészséges életmódomnak azt tartom, hogy nem iszok alkholt, nem dohányzom semmi iyesmi.

Hetente 5x sportolok..ebből 2x futok!

Kerülöm a zsíros kajákat, naponta megeszek legalább 1 kg gyümölcsöt! Rengeteg teát iszom méregtelenítés miatt.

Szerintem ez is elég egészséges,...

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 31. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!