Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha egy táskába 20 kg közeli...

Ha egy táskába 20 kg közeli tömeget helyezek bele, majd azt a hátamra veszem, és úgy fekvőtámaszozom, az megfelel olyan 60 kg-al történő fekvenyomásnak? (a kérdés második fele lenn)

Figyelt kérdés

Persze csak nagyjából kérdem, mert nyilván nem pont ugyanazokat az izmokat mozgatja meg. Főleg a mellet érő része érdekel.

És igen, én 70 kg vagyok.

Ha napi 100-at megcsinálok ebből (reggel 5*10, este 5*10), elképzelhető, hogy felszedek magamra pár héten/hónapon belül 5-6 kiló izmot, ha közben rendesen táplálkozom (elsősorban fehérjedús étrend, hal, tojásfehérje, szója, stb., illetve megfelelő mennyiségű szénhidrát bevitel: szőlőcukor, puffasztott rizs, búzadara, kukoricadara, stb.)?

Főleg azért kérdem, mert nyilván azért csak fekvőtámaszról van szó, még ha nehezített is, ami egy kezdő szintű erőnléti edzés.


(A 70 kg-ból úgy 3-4 kg. zsír, amúgy meg vékony csontozatú vagyok. Egyszóval van hova fejlődnöm.)


Köszönöm!


2012. febr. 2. 12:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Értem! Mindenképp megfontolom.


Egykezes fekvőtámaszra hogyan lehet "gyakorolni"? Mert nem csak erőnléti, hanem komoly egyensúlyproblémáim is vannak, úgy vélem - egy kézzel nagyon nehezen nyomom ki magam, sőt, igazán ki sem tudom.


Hogyan lehetne ezt elkezdeni? Esetleg valami tipp :-)?

2012. febr. 2. 15:32
 12/17 anonim ***** válasza:
Fegyencedzésben úgy van, hogy előbb az egyik kezed egy kosárlabdán van és úgy nyomod az egykezest, hogy a másik kicsit besegít.
2012. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Aham. Ez jó ötlet :-)


Köszi!

2012. febr. 2. 15:40
 14/17 A kérdező kommentje:

Ez a Fegyencedzés c. könyv mennyire hmmm "megbízható", illetve "hasznos"? Szóval lehet rá alapozni?


Gondolom te olvastad, vagy hallottál róla.


:-)

2012. febr. 2. 15:50
 15/17 anonim ***** válasza:
eléggé megbízható. sima saját súlyos erősítő gyakorlatok, mindig is alapoztak rá. max. nem volt így összeszedve minden gyakorlat egy helyre.
2012. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Majd tavasszal lesz azt hiszem egy 2. része.
2012. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Ci.ara ***** válasza:
ha még nem próbáltad az egykezest próbáld ki a tapsolásos fekvőtámaszt ill. azt amikor magasabban van a lábad ha már nagyon megy minden utána próbálnám csak az egykezest aztán simán beiktathatnál egy kis húzódzkodást gondolom most az a kérdés merült fel benned h hol csináld akár egy stabilabb faágon de ami a legjobb amikor kimész a játszótérre és ott. Viszonylag még elég korán sötétedik kimész és akkor a kutya sem fog látni csak öltözz fel jól
2012. febr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!