Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha egy táskába 20 kg közeli...

Ha egy táskába 20 kg közeli tömeget helyezek bele, majd azt a hátamra veszem, és úgy fekvőtámaszozom, az megfelel olyan 60 kg-al történő fekvenyomásnak? (a kérdés második fele lenn)

Figyelt kérdés

Persze csak nagyjából kérdem, mert nyilván nem pont ugyanazokat az izmokat mozgatja meg. Főleg a mellet érő része érdekel.

És igen, én 70 kg vagyok.

Ha napi 100-at megcsinálok ebből (reggel 5*10, este 5*10), elképzelhető, hogy felszedek magamra pár héten/hónapon belül 5-6 kiló izmot, ha közben rendesen táplálkozom (elsősorban fehérjedús étrend, hal, tojásfehérje, szója, stb., illetve megfelelő mennyiségű szénhidrát bevitel: szőlőcukor, puffasztott rizs, búzadara, kukoricadara, stb.)?

Főleg azért kérdem, mert nyilván azért csak fekvőtámaszról van szó, még ha nehezített is, ami egy kezdő szintű erőnléti edzés.


(A 70 kg-ból úgy 3-4 kg. zsír, amúgy meg vékony csontozatú vagyok. Egyszóval van hova fejlődnöm.)


Köszönöm!


2012. febr. 2. 12:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

És persze nem a "tökéletes választ" várom, mert nyilván nincs ilyen, hiszen rengeteg mindentől függ, és minden test másképp működik. Véleményeket várok, főleg hozzáértőktől.


Köszönöm!

2012. febr. 2. 12:50
 2/17 Ci.ara ***** válasza:
és mi lenne ha egykezes fekvőt csinálnál? V már az is megy?
2012. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon egészségtelen, mert keresztirányú terhelést jelent a gerincoszlopodra nézve.
2012. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem igazán felel meg neki.

viszont a szabályos 1kezes fekvő feltételez egy olyan erő szintet, egy olyan izomfeszítési képességet, hogy a 60 kilót is kinyomnád.

2012. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Aczél, emlékszel, egyszer lemértük mérlegen, hogy kb. 60-70 %-a a testtömegünk nek a terhelés fekvőtámaszkor, így mondjuk lehet, 60 -65 kg-os terhelés hátizsákkal, mondjuk nem biztos, hogy ugyanaz, mint fekvenyomáskor.

Kérdező, azt rosszul teszed, ha reggel és este is terheléssel nyomod, pihenni is kell az izomnak, máskülönben nem fog fejlődni, pláne nem búzadarával és kukoricadarával, ezeket zabpehelyre és krumplira cseréld le, a rizs az okés. 6 kg izmost nem pár hét felszedni még csak nem is pár hónap. Lehet hízni ennyi idő alatt 5-6 kg-ot, de annak jó, ha fele lesz izom.

2012. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
tapasztalataim szerint azért a fekvőtámasz (2 kézzel) egy stabilabb gyakorlat, így alapvetően könnyebb. de legalábbis nagyon más, mint a fekve nyomás.
2012. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erre gondoltam én is, hogy annyiban más, hogy a rúddal jobban kell egyensúlyozni, ami több erőt kivesz a stabilizáláskor.
2012. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Imadlakemese válasza: Ez nagyon egészségtelen, mert keresztirányú terhelést jelent a gerincoszlopodra nézve.


És ez pontosan milyen következményekkel járhat, ha "mértékkel csinálom"? Mármint nem tervezem, hogy éveken át, napi több órán át csinálom, hanem pár hónapig, amíg sajnos nincs lehetőségem másra, mert hazaköltöztem.


Ci.ara válasza:


és mi lenne ha egykezes fekvőt csinálnál? V már az is megy?


Hát, nem igazán. Vagyis őszintén, még nem fektettem rá nagy hangsúlyt. Ez (aránylag) jó erőnléti gyakorlat?


G'sback válasza:


Tudod mennyi 5-6 kiló izom te szerencsétlen?


Drága G' sback barátom!


Nem tudom pontosan, hogy mennyi 5-6 kiló izom, feltételezem, hogy te tisztában vagy vele (?). Akár hiszed, akár nem, azért írtam erre az oldalra, mert a tudásom nem TÖKÉLETES, ahogyan gondolom a tiéd sem. Mindez ellenére, amikor majd én is ilyen stílusban fogok beszélni veled, akkor majd felteheted a kérdést magadnak: vajon rászolgál arra, hogy hasonló módon válaszoljak neki?. De addig is próbálj megütni egy színvonalat, kérlek, mert nem a kocsmában játékgépezel.


Montez


Neked is köszönöm a választ. Tehát irreális az 5-6 kg izom pár hét/hónap alatt (bár gondolom te tisztán száraz izomra gondoltál, talán én is, nem tudom...)


VISZONT ARRA MINDENKÉPPEN JÓ EZ A GYAKORLAT (vagy önmagában a napi 100 fekvőtámasz simán, amúgy erre is kell kétnaponta pihenőt tartani, mert nem olyan megterhelő gyakorlat?), HOGY NE NAGYON HÍZZAK EL, IGAZ? Mert ez az elsőrendű cél, mivel 3 hónapig még itthon kell rothadjak egy panellakásban...


Köszönöm az összes kulturált, segítőkész választ!

2012. febr. 2. 15:14
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen, én száraz izomra gondoltam, azt nehéz összeszedni 5-6 kg-ot, naturálban főleg.

Ha nehezítéssel csinálod a fekvőket és cél az izomnövelés, nem csak az erő és állóképesség fokozása, akkor én minden másnap csinálnám csak. Másik napokon pedig csinálnék helyedben húzódzkodásokat, guggolásokat kitörést, hasprést, lábemelést.

A tömegnövelő étrend miatt (ha izmosodni akarsz) kis zsír menni fog rád, de ez elkerülhetetlen, majd később szálkásító diétával le lehet adni.

2012. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Lehet belőle gerincsérv is. Szerintem semmi értelme az ilyesminek. Van épp elég saját testsúlyos erőgyakorlat, úgyis a táplálkozáson múlik a nagy része.


Lehet csinálni sima fekvőt, szűket, gyémánt fekvőt (nem biztos, hogy ez a neve), hindu fekvőt. Youtube-on is kereshetsz, vagy bárhol a neten.


Egyszerűen a gerinced nem arra van kitalálva, hogy ilyen irányból, és ilyen módon terheljék. Én még azokat sem értem, akik 5 kilós tárcsát tesznek a hátukra, és azzal bohóckodnak. Minek?

2012. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!