Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy állóképesség-növelő/futó...

Jiraya kérdése:

Egy állóképesség-növelő/futó edzéstervet összetudnátok dobni nekem?

Figyelt kérdés
19/F vagyok, 100 kg...és hát december elejéig szeretnék fejlődni kb. annyit hogy 20 percig megállás nélkül 5-6 km-t le tudjak futni. Tudom hogy ekkora súllyal ez nem szerencsés, ezért szeretnék előbb valamilyen aerob mozgással fogyni (pl youtubon láttam bodyrock-ot???), s ezzel gondolom már z állóképességem is nőne, aztán pedig valami futó edzésterv?? jönne gondolom. Én annyira nem értek hozzá, remélem tudtok segíteni:) Ja, és ha van valami kiegészítő cucc amit érdemes lenni edzésekhez, arra is várok javaslatokat...a kajámat meg tudom oldani hogy jó legyen.
2012. febr. 4. 23:04
 1/10 logs válasza:
ööö, 20 perc alatt 5 km, az erős tempó, szerintem a célod inkább az legyen, hogy egy órán keresztül képes legyél folyamatosan futni. valószínű, hogy ha megy az egy óra megállás nélkül, akkor az 5km i megvan 25 perc körül. milyen magas vagy? mondjuk, mivel a futásnál a térdedet és a bokádat erősen megterheli a fölösleg, ezért mondjuk biciklizéssel, úszással segítenék be az elején, amíg lemész alacsonyabb súlyra
2012. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
180 magas vagyok. Igazából egy olyasmi lenne a cél hogy 150 m futás (max 30 mp.) és aztán 50 m séta (35 mp.). Ezt kéne 20-szor megismételni.
2012. febr. 4. 23:27
 3/10 logs válasza:
hm, elég érdekes cél. valami konkrét feladat?
2012. febr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
fogadás, de szerintem amúgy is jót tesz :)
2012. febr. 5. 00:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Edzés terv: Minden nap futsz 10 km-t és cső!
2012. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
nem játékvezető vagy?) ez a fizikai teszt...
2012. febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
milyen játékvezető teszt? haverommal fogadtunk, nem tom honnan szedte a számokat hozzá:)
2012. febr. 5. 20:00
 8/10 logs válasza:

általában az edzés van egy olyan alapszabálya, hogy kb. 40 percet kell mozogni, hogy érjen valamit (persze, a napi 30 perc séta is jót tesz, csak az nem edzés).

mivel itt viszonylag gyors sprinteket kéne lefutnod, ezért én azt mondanám, hogy először érd el, hogy egyhuzamban képes legyél futni 40-45 percet. ha ez megvan, akkor kezd el gyorsítani a tempód: a legjobb úgy, hogy amikor futsz, időnként beleraksz 50m-es sprinteket (mondjuk 5-8 percenként egyet). fontos, hogy a sprint után ne állj meg, hanem fuss tovább az eredeti tempóddal

kiegészítőnek még vonalazhatsz (nemtom, mi a hivatalos neve): keresel egyenlő távolságra levő jelöléseket (kb 5-7m-re, egy tornateremben a vonalak jók), és elindulsz: két osztst előre, egyet vissza, kettőt előre, egyet vissza, ..., amíg a végére nem érsz. ott pihi (kb 1 perc), aztán vissza ugyanígy

2012. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
labdarúgó játékvezetők fizikai tesztje a (profiknak)nekem 35-35 mp.nem könnyű edzés nélkül bár főleg fejben dől el
2012. febr. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Attila01234 válasza:
úgy csináld hogy 1 perc séta 1 perc spirnt ez a hasizmot fejleszti
2012. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!