Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Adnátok kondizáshoz tanácsokat?

Adnátok kondizáshoz tanácsokat?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy termet, ahol elkezdeném a sportot, ugyanis beszeretnék iktatni jóval több mozgást az életembe, erősebb akarok lenni.Nem utolsó sorban jobban kinézni. Heti háromszori edzést vállalnék, hétfői, szerdai, pénteki napokon 1,5, néha 2 órát.

Mindenféleképpen híznom kéne, mert most 64,6 kg 183 cm vagyok. Nehezen hízok, sokat meg nem tudok kajálni, mert egyszerűen nem megy le. Tömegnövelő kell gondolom ide egy megfelelő kaja mellé. (főként fehérje)

Karra szeretnék főként rámenni, de ezzel arányosan a többi testtájra is. 26-os bicepszet 40-re akarom végső stádiumba felvinni, de 32-35 közé első neki futásnak. Kockás has, széles váll kéne még, lábra olyannyira nem kell gyúrnom szerintem, mert elég nagy vádlim van, de biztos elkél oda is...

Kíváncsi lennék, hogy az edzések száma, időtartama megfelelő-e? Tápanyag milyen kéne? (body-n nem igazán jöttem rá erre a kalkulátorra, miképpen kell használni)

35-ös kar meg a többi rész mennyi idő után alakul ki kb? (tudom idő kérdése meg kitartó munkáé, de azért hajt a kíváncsiság) Edzést napokra, hogy bontanátok le?


Köszönöm a segítségeteket!


2012. jan. 28. 19:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

nem tudsz egyszerre tömeget növelni és szálkásítani tehát ha tömeget növelsz nem lesz kockás hasad.


durván 65kiló vagy ha tömeget akarsz növelni akkor kilónként menjen 2g fehérje +5g szénhidrát tehát 65*5=325 g szénhidrátot kell bevigyél és 130fehérjét szépen felmész budyra és odavan írva h 100g kajában mennyi a CH a fehérje és ott tökéletesen kitudod számítani ill. ad egy segítséget neked az a kis felfelé mutató kézjel ami a testépítők számára a legjobb kaja

2012. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 dirtboy ***** válasza:

ugye nem találtad meg az alapismereteket a bodyn?

olvasd el előbb utána tudunk majd miről beszélni.

2012. jan. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Elolvastam, a kalkulátort nem értettem, hogy kell használni.
2012. jan. 28. 19:26
 4/22 dirtboy ***** válasza:

minek kell neked a kalkulátor?

neked 2g/tskg protein

kb.5g/tskg ch

rostok

vitaminok

egy kis telítetlen zsírsav kell


nem értem mit kalkulátoroznál.

2012. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Mennyiséggel nem voltam tisztában, miből mennyire lenne szükségem.

Megfelelő lenne ez a program? [link]

2012. jan. 28. 19:33
 6/22 dirtboy ***** válasza:
3 hónapig jó kezdőknek,utána már kevés
2012. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Értem, elég sok edzésterv van a honlapon, van honnan csemegézni. Kezdő vagyok, de személyi edzőt nem hiszem, hogy beiktatnék, főleg az anyagi vonzata miatt.

Mass-t néztem tömegnövelőből, valamilyen tapasztalatod van, ezzel kapcsolatosan vagy mást ajánlanál?

Tömegnövelőt a hét többi napján is kell fogyasztani ugyanúgy?

Mass mellé milyen szert kéne még valamilyen szer vagy jó kaja elegendő?

Ha ezt így mind betartom akkor 4-6 hónap alatt milyen változásokat lehet kb elérni?

2012. jan. 28. 19:39
 8/22 dirtboy ***** válasza:

1. a Mass egy fos ne adj érte pénzt


2. ezek nem szerek,táplálék kiegészítők,kaja por formában a mass pl.agyon cukrozott tömegnövelő.


3. ajánlani csak étrend ismeretében tudok,ha nem tudom hogy mennyi ch és mennyi protein hiányzik az étrendedből akkor nem tudom azt sem hogy milyen összetételű és arányú tömegnövelő kell.


4.ezek mint írtam táplálékkiegészítők,arra szolgálnak hogy az étrended javítsd vele,ha szeded őket és maximálisan jó lett az étrended akkor az edzésed a pihenő időd és a genetikai adottságaid döntik el hogy hogy fejlődsz milyen ütemben ezért nemigazán lehet ilyen kérdésre normális választ adni hogy milyen eredményt érhetsz el milyen idő alatt.


írd le a hiányzó proteint és a hiányzó szénhidrátodat grammban megadva és akkor tudok majd ajánlani tömegnövelőt.

2012. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Megnéztem a táplálék táblázatot, 100g-ként mennyit tartalmaznak az ételek. Proteinből 80g hiányzik, szénhidrátból meg 240g. Némi eltérés lehet, de ekörül van a szükségletem.
2012. jan. 29. 10:19
 10/22 dirtboy ***** válasza:

hát ezek hatalmas menyiségek.

80g hiányzó protein hiány is nagyon sok a súlyodhoz képest.

ha 80hiányzik hogy meg legyen a 2g/tskg akkor mit eszel egyáltalán?

ez azt jelenti hogy a napi kajád csak 0,77g/tskg ot fedez,ez nevetséges adat.

valamit el számolhattál.

a ch szintén őrületes,240g hiányzó ch?

az 3,7g/tskg,ennyi sok nem hiányozhat.


összegezve:

a mostani kajád 0,77g/tskg protein meg gondolom 5-hoz számoltad a ch-t szóval akkor 1,3g/tskg szénhidrát lenne.

ez lehetetlen.

számold újra.

2012. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!