Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hozzáértők! Mi van ezzel az...

Hozzáértők! Mi van ezzel az étrend dologgal?

Figyelt kérdés

Vágom mi van vele csak így értelmesebben nem tudtam volna kiírni a kérdést.

Szóval. Tudom hogy az étrend mennyire fontos és az a helyzet hogy már van egy kis tapasztalatom ez ügyben szóval amatőr sem vagyok. Étrendem ugyan sose volt de azért izmos lettem valahogy :D

Szóval értem én ,hogy szálkásításhoz precízen be kell tartani az étrendet ,de tömegelésnél nem csak az a lényeg ,hogy meglegyen az izom fejlődéséhez szükséges "mennyiség"?

Szóval ha keményen edzek és normális az étrendem (mondjuk nem mekis burger vagy zsíroskenyér) akkor csak arra kell figyelnem ,hogy meglegyen az "adagom" igaz? Szóval az nem gáz ha mondjuk túllépem vagy ilyesmi? Persze nem brutálisan. Nem akarok dagadt lenni!

Szóval értitek? Max picit zsírosodok nem?



2012. febr. 13. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Tömegelésnél is érdemes kiszámolni a mennyiségeket, kell 2g/testtömegkg fehérje és 5-6g/testtömegkg ch. Ezt túllépheted, de akkor jobban zsírosodsz.
2012. febr. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zakathol ***** válasza:

Vannak emberek - mint pl én - akiknek sajnos nem kell azon gondolkozniuk, hogy mi van ha túllépik az 'adagot', mert még az 'adag' elfogyasztása is nehéz feladat :D

>6g/testtömeg szénhidrát azért nem kevés.


De amúgy igen, tömegeléskor csak annyi lesz, hogy jobban zsírosodsz (bár azt nem értem, hogy ezt miért akarnád, hiszen előbb-utóbb le kell diétázni).

Szálkásításnál meg ha többet eszel, nem fogysz.

2012. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tömegelésnél túl lehet lépni, persze, de tényleg nagyobb mennyiségű zsírosodással kell számolni, mint ami a kiszámolt étrend-ben benne van. Ez persze egyén-alkatfüggő, de nagyjából ez ígyvan.

Nézd, vannak testépítők is, akik aztán tömegnövelési időszakban hazaérve mindent össze vissza esznek, pizzától kezdve a fonott kalácsig. Szóval ilyen is létezik :))

2012. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem! Köszi szépen akkor :D


Amúgy nem hiszem ,hogy nagyon elzsírosodnék , ez a genetikám miatt van vagy alakom vagy nemtudom de a lényeg ,hogy inkább a hízás esik nehezemre. Hiába eszek akármennyit . De majd meglátjuk :D

2012. febr. 13. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!