Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő és kreatin szedése...

Juan.1 kérdése:

Tömegnövelő és kreatin szedése mikor mennyit mivel?

Figyelt kérdés

Aminostar Action Whey Gainer 4500g-os tömegnövelőm van, és mellé egy 100% scitec creatine monohydrate ( 500g ).

Böngészgettem a neten, hogy hogyan szedjük őket de nem nagyon értek hozzá még sajnos és ezért kérném segítségeteket! Tehát ezen kiegészítők segítségével szeretném folytatni az edzést. 60 kg vagyok és általában suli után 2-3 óra körül edzek és utána ebédelek. A tömegnövelőt általában reggel és ebéd után fél-1 órával szoktam inni sima vízzel higítva. A kreatint még nem kezdtem el szedni, mert nem tudom hogy mikor és hogyan szedhetem a tömegnövelő mellett, a másik pedig hogy szőlőcukorra nem tudok most beruházni.

Köszönöm a segítséget előre is!


2012. febr. 14. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyan használjuk


A kreatint töltő és fenntartó adagban szokás fogyasztani, a töltés célja az izomzat kreatintartalmának minél rövidebb idő alatti maximalizálása, így előnyeit is hamarabb és teljes egészében megtapasztaljuk. A kreatin szokásos dózisa töltéskor 5g kreatin (1 teáskanál) négy-öt egyenlő adagban elfogyasztva a nap folyamán. Grammonként kb. 1dl víz szükséges, de a napi folyadékbevitel is lényeges, nem ajánlott folyadékbevitel megszorításakor (pl. testépítő verseny előtt közvetlenül) alkalmazni. A fenntartó adag a kb. 20 gramm/nap töltés után -ami 4-5-6 napig kell tartson- kb. 2 gramm. Az első két napban veszi fel testünk a legtöbb kreatint, ezért a harmadik nap után csökkenteni lehet a töltő adagot kb. 5 grammal, de ez nem feltétlen szükséges, különösen hogy sokan fenntartáshoz is 10-15 grammos adagokat használnak. Napi 5 gramm kreatint, a fenntartó adag dupláját mindenki be szokta szedni, ez egy nagyobb izomtömegű embernek is elegendő kell legyen. A nagyobb tömeghez jóval nagyobb töltő (30-40g) és fenntartó adagok (10-15g) alkalmazását semmi sem indokolja. A vegyület nehezen oldódik, jó módszer ha 200-300 ml meleg vízben feloldjuk az 5-10g kreatint, majd hideg vízzel hígítjuk. Kutatások a 30-35g szénhidráttal kombinált italt hatásosabb teljesítménynövelőnek és izomkoncentráció emelőnek találták mint a kreatin+víz keveréket. A szénhidrát kreatinitalonként 30-35g-ról 75g-80g-ra emelése fokozza az inzulinszint-emelkedést, ezáltal a kedvező hatást. Ugyanezt érhetjük el kb. 40-50g fehérjét és 40-50g dextrózt (szőlőcukor) összekeverve közel 1 liter vízben. Legegyszerűbb a készen kapható kreatin transzportrendszerek használata, melyek sok külön nem megvásárolható összetevőt is tartalmaznak. A kúrák 2-3-4 hónaposak lehetnek, ezután 1,5-2 hónap szünet beiktatandó.

2012. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és a szőlőcukor nem nagy beruházás bármilyen bioboltban megveheted 500ft 1kg
2012. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

És a szőlőcukrot csak simán keverjem bele a kreatinos vízbe?

És ezeket mindegy, hogy mikor iszom meg a nap folyamán, esetleg a tömegnövelő szedése befolyásolja?

2012. febr. 14. 18:52
 4/5 anonim ***** válasza:
én a helyedbe belekeverném a tömegnövelőbe mivel úgy láttam abban nincs kreatin, fontos hogy edzés után menjen a tömegnövelő+kreatin a többit szilárd étkezésekkel vedd be ügyelj amikor a creatint beveszed ne egyél zsírosat mivel az megnehezíti a kreatin felszívódását. a szőlő cukorra sztem nem is lesz szükséged zt csak edzés után érdemes használni mert nagyon nagy vércukor ingadozást produkál neked meg edzés utánra ott a tömegnövelőd
2012. febr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben van tehát akkor mondjuk iszok 4x5g kreatint egy nap mondjuk egyet reggel egyet edzés elött egyetedzés után a tömegnövelőbe keverbe és mondjuk egyet este a feltöltési szakaszban.utána meg ha vége a feltöltési szakasznak 5g edzés elött és 5g edzés után tömegnövelőbe. ?
2012. febr. 14. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!