Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fejlődöm gyorsabban,...

Miért fejlődöm gyorsabban, mint az edzőtársam?

Figyelt kérdés

Kifejtem a kérdést..

Régóta foglalkoztat már a dolog.

Másfél éve edzek rendszeresen és van egy edzőtársam, akivel szoktam lejárni a terembe...Étrend mindkettőnknek rendben van, nem szedünk semmi "okosságot"(szteroid), csak fehérjét..és mégsem vagyunk egy szinten... Én sokkal jobban fejlődöm, mint ő.

2 dologra gondoltam. Az edzésterv. Nekem hetente 3 edzésnap és 4 pihenőnapom van. Ő majdnem minden nap eljárogat a kondiba. Így neki egy héten maximum 2 pihenőnap jön össze.. Ez lehet a "titok" nyitja?:)

Vagy pedig.. én arra is gondoltam, hogy ... az nem lehetséges, hogy valaki genetikailag több hormont termel, és ezáltal gyorsabb fejlődést tud elérni?

És a furcsa a dologban az, hogy erőben körülbelül ugyan ott vagyunk mind a ketten, viszont én nagyobb izomtömeggel rendelkezem..., és jobban eresedem mint ő.

Ez mitől lehet?

Nem gondolom, hogy fontos lenne, csak a második elgondolásom érdekel..hogy olyan lehetséges-e?!:) A genetikás dolog..

Valaki, aki ÉRT IS HOZZÁ tudna segíteni?

Köszönöm!


2012. febr. 18. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
ugyanannyi ideje edzetek? és mit csinál a haverod majdnem minden nap? ha tömegel és 5 napos edzésterve van, az lehet jó, de ha csak bohóckodik vagy ennél is többször jár le, akkor nem. és persze, az is lehet, hogy más alkatok vagytok, pl. egy ektomorf ugye nem fejlődik úgy, mint egy mezomorf
2012. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ugyan annyi ideje kezdtük.

Nem csak bohóckodni jár le a terembe, viszont neki súlyzós edzés mellett van önvédelmi órája is heti kétszer, ha jól emlékszem.

Szóval lehetséges a második elgondolásom?

És a nagyobb izomtömeg-egyforma erő emiatt lenne?

2012. febr. 18. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:

azért van nagyobb izomtömeged, mert jobban fejlődsz, nem azért fejlődsz jobban, mert nagyobb az izomtömeged :D az erő mindegy, szerintem azt ne hasonlítgasd, ez testépítés. akkor neki van heti 3 súlyzós és 2 ilyen önvédelmi? mert akkor nincs gond, már ha pótolja a kalóriákat.

az is lehet, hogy ő általánosságban aktívabb, meg még 1000 hasonló, de igen, szerintem leginkább a genetikában lesz a különbség.

2012. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem feltételeztem, hogy azért fejlődök jobban, mert nagyobb az izomtömegem. :D:D

Nem-nem! Félre értelmezted a dolgokat.

Ugye mondtam, hogy majdnem minden nap jár le edzeni, de van két olyan nap, amikor önvédelmi órája is van. 3 órától 5 óráig szoktunk általában edzeni, maximum. És ő ezután megy önvédelmire. :)

De ha genetikailag ez lehetséges, akkor már mindent értek.

2012. febr. 18. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!