Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik erős/nehéz csontozat?...

Létezik erős/nehéz csontozat? Úgy tudom ez csak tévhit

Figyelt kérdés

Sokan ezzel dobálóznak és nem csak a fogyni vágyók hanem akik például ugyan olyan magasak, és kb hasonló súlyúra saccolnánk őket és lehet ,hogy az egyik 10 kilóval nehezebb.


Nem rég azt olvastam ,hogy egy átlagos ember csontváza kb. 10 kg és a csontvázak súlya között nemtől és "mérettől" függetlenül csak 1-2kg eltérés lehet.

Szóval ez akkor hülyeség nemde?

Légyszi ne írjatok ide mindenféle szerintetek oltásnak vélt dolgokat , inkább előtte nézzetek kicsit utána.


2012. febr. 19. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Én is úgy tudom, hogy maximum 1-2 kg eltérés lehet.
2012. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
igen, lényegében így van. bár csontszerkezetben különböző életvitel, edzés sport stb. függvényében lehetnek eltérések, alapvetően nem kor és magasság függvényében a csontvázak tömege közel állandó. tehát egy 30 éves 180 centi magas férfi csontjainak tömege X, és ettől nincsenek nagy eltérések egészséges emberekben. vastag csontozat.. megnézném miután egy harcművész rárúg a csontozatára, hogy milyen vastag..
2012. febr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ez jó volt :D
2012. febr. 19. 23:27
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

igen.

jól tudod.

egy vékonyabb nő csontváza kb 8kg,míg egy nagydarab férfié kb 12-13kg,uh az,hogy nehéz csontú vki és ezzel védekezik,ugyanolyan városi legenda,tévhit,mint az,hogy a protein turmix anabolikus szteroid:).

2012. febr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Fene tudja :)

Én elég vékony vagyok

186 cm és 82 kg és körülbelül anorexiás kinézet :/ Semmi felesleg de brutál izom sincs.


Csomó barátom 186 cm mint én és kétszer akkorák,elég izmosak,van is rajtuk némi felesleg és csak ilyen 74-76 kg-ok .


20/F

2012. febr. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet több eltérés is. A csont nehezebb,mint a háj.

Volt két kolléganőm. Az egyik alacsonyabb se nem sovány se nem kövér testalkatú. A másik magasabb,állandóan nassoló,molett nő volt. Az első 5 kg-mal nehezebb volt,mint a második.

2012. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, az izom is nehezebb, mint a zsír. Könnyen lehet, hogy egy, centire vékonyabb ember nehezebb mint egy zsírosabb, elhízottabb. Ezért is elképesztő marhaság kg-ban mérni magunkat folyton.
2012. febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
01:34 , igen valószínű a 180cm-es 75kg-os haverod brutál izmos
2012. febr. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Amikor a 60kg-ommal megkérdezik véradáson, hogy több vagyok-e 50-nél, akkor azért elgondolkodom. Lehet, hogy nem a csontozaton múlik, de tény, hogy vannak olyan alkatok, akik ugyanolyan kinézet mellett jóval nehezebbek. A csontozatra fogom, mert más is. Majd ha találsz jobb magyarázatot, jelentkezz!
2012. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
90%
Nem tévhit szerintem, tesómmal ugyanolyan alkatúak, magasak vagyunk, ő mégis "ritkább" kiadás, kb 5 kg a javára, amit nem tudok másra fogni, mint a csontozatra...
2012. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!